The ​Lost Saint – Fehér farkas (The Dark Divine Trilógia 2.) 224 csillagozás

Bree Despain: The Lost Saint – Fehér farkas

Amikor Grace úgy döntött, hogy Daniel szerelmét választja, akaratlanul is kiszolgáltatta bátyját, Jude-ot a farkasnak. Grace mindenre hajlandó, hogy bátyját megtalálja, még arra is, hogy egy jóképű idegennel összefogjon, aki megígéri, hogy segít neki. De ahogy egyre közelebb kerülnek egymáshoz, úgy éled fel Grace-ben a farkas, és kapcsolata Daniellel egyre inkább széthullik.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Tagok ajánlása: 14 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2011
344 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632454658 · Fordította: Görgey Etelka
Könyvmolyképző, Szeged, 2011
344 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632455280 · Fordította: Görgey Etelka

Daniel Kalbi · Grace Divine

Nikolett0907 P>!
Bree Despain: The Lost Saint – Fehér farkas

Az első rész tetszett és bár kedvenceim közé került, nem gondoltam volna, hogy a második rész ilyen lesz.
Elképesztően izgalmas, fordulatokban gazdag, csodálatos világgal és cselekmény szálal ellátott folytatást kaptam.
Még jobban beleitta magát a lelkembe, mint az előző kötet.
És itt végre Grace sem idegesített, sőt mi több teljesen azonosultam vele.
Alig várom, hogy a befejező kötetet is olvashassam. Ajánlom! Kedvenc!

Sylveris>!
Bree Despain: The Lost Saint – Fehér farkas

Na, ez mérföldekkel jobb volt az előzőnél, de még mindig van hová fejlődnie.

Ennyire idegesítő női karakterrel már rég nem találkoztam! Miss tökéletes. Nem mintha bármelyik szereplőt is sikerült volna megkedvelni.
Sokkal eseménydúsabb és izgalmasabb volt az első résznél, ami egy kicsit felélesztette az egész történetet.

De komolyan? Titkolózni? direkt? Ne már. Ilyen a tökéletes kapcsolat, ugye csak viccelsz?

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

The Dark Divine Trilógia 2

Ez is nagyon jó rész volt, nagyon tetszett.
Először azt gondoltam, hogy kicsit laposabb, mint az 1. rész, de aztán igazán meglepő fordulatok lettek benne. Mindenkinek megrendült a bizalma mindenkiben a régi szereplők is kínlódtak a kétségeikkel. Sok félreértés keletkezett közöttük. Új szereplők is jöttek a történetbe, akikről nem lehetett tudni, hogy mi a valódi motivációja. Talbot ennek a résznek a majdnem főszereplő fiú karaktere, annyira jó fiú volt, hogy az már igaz sem lehet. Grace és Daniel között is feszült volt a viszony, mintha eltávolodnának egymástól.
Rengeteg kalamajkába keveredtek, de azért sejteni lehetett ki lehet a fő gonosz és ki mozgatja a szálakat.
Már kezdem is a befejező részt és nagyon kíváncsi vagyok mi lesz ennek a sok kalandnak és kétségnek a vége.

Talpacska>!
Bree Despain: The Lost Saint – Fehér farkas

Hát milyen szerelmes pár vagytok ti? Hogy semmit nem mondotok el egymásnak?
Persze járjatok nyugodtan külön utakon az úgyis mindig mindent megold.
Arról már nem is beszélek, hogy heteknek tűnik míg nem beszélnek, aztán kiderül ja amúgy 3 nap volt, aztán hirtelen megint 2 hét – szóval vagy figyelmetlenül olvastam, vagy tényleg van benne valami baki.
Ezzel agyon is ütve a nagy áldozatot, amit Grace hozott az előző kötetben, hiszen hangoztatják, hogy jajj Grace te mennyire különleges vagy és csodálatos és tökéletes és még csillámport is fingasz… (jó oké ez nincs benne…) – és akkor Grace jön megy Daniel nélkül intézve az ügyeit beleakadva a rosszfiúba, akivel valami mintha elindulna (na itt már rényleg a fejem a falba vertem, ott a tökéletes álom pasi akibe már totyogós korod óta szerelmes vagy és még arra is hajlandó vagy, hogy megöld (igen, igen tudom ez nagy ellentmondás – és tényleg képesek voltak emiatt is jó színben feltüntetni a csajt – abszurd mi?!) és akkor ott tartottam, hogy mindezt sikeresen veszélyezteti, mert jobban imponál neki egy idegen elismerése… szóval, ja.
éééés ez csak a szerelmi szál. A cselekmény nos, nagyjából értékelhető. Vártam valami ördögien gonoszat, ha már megtaláltuk a főgonoszt, aki a bajok forrása – erre huss egy varázsütés és minden megvan oldva, csak maradt egy kis bibi fehér farkas alakban.

Pesu>!
Bree Despain: The Lost Saint – Fehér farkas

Én szeretem a farkasokat, sőt.. nagyon szeretem őket! Nekem ez a könyv annyira nem tetszett, végig vártam, hogy derüljenek már ki a dolgok, történjen már valami.. Úgy az első 200 oldal nem valami izgi.. de a végén persze már beindulnak a történések! Csak emiatt kapott 4 csillagot tőlem! Olyan elmegy kategória.. Talán a farkas sztori miatt kicsit elfogult is vagyok, de azért nem akartam nagyon lehúzni, mert olvastam már sokkal rosszabbakat is! :)

kellyolvas P>!
Bree Despain: The Lost Saint – Fehér farkas

Határozottan jobb, mint az első rész, ez mindenképp szokatlan egy sorozatban. A szerző kitűnően bemutatja a kialakított vérfarkas világot, a cselekmény sokkal pörgősebb és a karakterek is előnyükre változtak. Új helyes pasi is felbukkan, ez már eleve javít a pontokon, nálam:)
Bővebben a linknél.

Flaming_Crystal>!
Bree Despain: The Lost Saint – Fehér farkas

Idegesítő. És szinonímái. Erre a könyvre ez a szó illik. Nem is tudom miért olvastam tovább. Már az első rész sem tetszett. Talán abban reménykedtem, hogy a szereplők észhez térnek. De csalódnom kellett. És nem pozitívan. A főszereplő végig nyivákolta a könyvet. Egyszer azért igazat kellett neki adnom mert ő is elismerte, hogy szörnyen képmutató. Meg is tapsoltam. Aztán pedig a falhoz vágtam. Képletesen persze. Az utolsó 20 oldal miatt kapja a 3 csillagot. Ott legalább volt akció jelenet. És a fél csillagot azért mert (sajnos) elérte, hogy kíványcsi legyek az utolsó részére. Egyelőre még félek, mert ez is olyan csalódás lesz (sőt szerintem biztos), mint az első kettő. Nagyon remélem, hogy nem.

tamtimi>!
Bree Despain: The Lost Saint – Fehér farkas

Az első rész is tetszett, de ez sokkal-sokkal jobb volt.
Danielt még mindig nagyon szeretem, de azért most néha eléggé megharagudtam rá. Grace miatt nagyon kiakadtam párszor, bár azért néha érthető volt, hogy ellenkezett. Ha beavatták volna a dolgokba, lehet nem teszi….
A vége tetszett a legjobban, nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra.

Tünde_Vágási>!
Bree Despain: The Lost Saint – Fehér farkas

Jobban tetszett, mint az előző. Pörgősebb, és szinte semmit sem tudunk meg rögtön az elején. Jud-ot az előző kötetben sem bírtam, itt meg aztán főleg. Gracie-t, Daniel-t és Tal-t bírtam. Daniel és Grace között feszült volt a viszony. Sokat titkolóztak egymás előtt. Végül sikerült mindent tisztázniuk. A vége, na azt nem hiszem el. Alig várom, hogy olvashassam a következő részt. A borítója ennek is gyönyörű.

Noriella>!
Bree Despain: The Lost Saint – Fehér farkas

Ez még az első résznél is jobban tetszett. Nagyon szerettem Talbotot és Aprilt is.

Fiizso>!

Mit gondolsz, mi lenne, ha a Trenton után összeházasodnánk aztán kivennénk egy lakást New Yorkban vagy valahol máshol? Én tervező lennék, te meg részmunkaidős nindzsa gyilkos.

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Kalbi · Grace Divine
Fay >!

– Fogalmam sincs, mit csináljak – mondtam. – Már arra gondoltam, hogy biztosítótűkkel feltűzök magamra néhány zoknit, és azt mondom, hogy én vagyok a statikus vonzás.

Kapcsolódó szócikkek: biztosítótű · zokni
Anitaaa>!

Semmi nem létezett, csak az érintése. Senki más nem létezett a hullócsillagok alatt, csak én, Daniel és a fűtakaró alattunk.

Fiizso>!

– Tehát te vagy Mr. Myagi, én pedig a karatekölyök – mondtam.
– Ki vagyok én? – kérdezte Talbot.
– Tudod Mr Myagi. A filmben. Aki evőpálcikával kapja el a legyet.
Talbot értelmetlenül nézett rám.
– Tudod amikor fényezték a kocsit – mutattam a kezemmel is a film jelenetét.
Talbot szeme elkerekedett. Láthatóan fogalma sem volt, miről beszélek.
Még egyszer felsóhajtottam. Az olyan kölykök, akiket kiöregedett démon vadászok farmon neveltek, nyilván nem néztek nyolcvanas évekbeli filmeket.

Fiizso>!

– Azon az éjjelen, amikor meggyógyítottál – folytatta Daniel- mit éreztél?
(…)
– Szerelmet – feleltem. – Eléggé szerettelek ahhoz, hogy mindent feláldozzak érted. Azt akartam, hogy megyógyulj, bármibe kerül is. Azt hittem, hogy elveszítem a lelkem, de ennél sokkal fontosabb volt az, hogy megmentsem a tiédet.

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Kalbi · Grace Divine · szerelem
Pesu>!

Elfordultam, és legyőztem magamban a késztetést, hogy kirúgjam alóla a lábát, és végignézzem, ahogy elterül a padlón.

Anitaaa>!

Egyáltalán nem éreztem magam olyan nagy biztonságban. Mert hát mi van olyankor, amikor az elveszett bárány visszajön, a jó pásztor meg nincs sehol? Sőt, mi van ha ez a bárány egyáltalán nem bárány? Mi van, ha valójában ő a farkas?

Adrienn1994>!

– A hercegnői ruhádat tervezem. Farkashercegnő. Vagy Ordas hercegnő? Vagy … nem, az nem…
– Te tréfálsz, ugye? Semmi elasztán! Semmi tiara! És egyáltalán…semmi hercegnő! – Megpróbáltam elvenni tőle a füzetet, hogy lássam mit talált ki amíg nem figyeltem.
April magához ölelte a vázlatfüzetét, és elfordult tőlem.
– Mit szólsz a Szukakirálynőhöz?
– April!

Ingryd >!

(…) az emberek igazából soha nem változnak meg.

A_albiel>!

Megfordultam, hogy elhúzzak a helyszínről de egyenesen belefutottam valamibe, ami leginkább vékony szövettel borított téglafalnak érződött.
– Hahó! Minden rendben?
A téglafal beszél is?