Vállalati ​társadalmi felelősségvállalás 3 csillagozás

A vállalatok politikája
Braun Róbert: Vállalati társadalmi felelősségvállalás

Felnőtt döntéshozóknak ajánlom ezt a könyvet. A friss és egyre inkább teret nyerő jelenségek rendszerbe rendezése igazi szakmai kihívás. A gondolkodásra késztető könyvek jók. Az is, ha a gondolatokért az olvasónak is meg kell küzdenie. A gazdaságilag is indokolható, jó ügyekért tett tevékenységek új dimenzióba helyezik a cégek-emberek-társadalom kapcsolatot. A társadalmilag fontos ügyekért való tevékenykedést inspirálhatják a könyvben felvetett paradigmaváltás megvalósult kifejeződésének példái. Ma már nem a társadalom óhaja, hanem a piacképesség feltétele, hogy a vállalatok tettekkel fejezzék ki a társadalom iránti felelősségüket. Ehhez mindenkinek tanulni kell.
/Törőcsik Mária, egyetemi tanár, Pécsi Tudományegyetem/

Akadémiai, Budapest, 2015

wolfsteps>!
Braun Róbert: Vállalati társadalmi felelősségvállalás

Bár nem önszántamból kezdtem el olvasni a könyvet, meglepetten tapasztaltam, hogy attól függetlenül, hogy irodalmazás céljából projektfeladathoz vettem a kezembe, meglepően lefoglalt és olvastatta magát. Minden fejezetben volt kézzelfogható, konkrét példa is az egyes szempontokra, esetekre, így ha zavaros is volt a kép, ezzel próbálták közelebb hozni az olvasóhoz az elméleti részt. Érdekes volt szerintem, abszolut értelmezhető nyelvezettel, ahol megmagyaráznak mindent és szépen a szádba rágnak. Engem a struktúra kicsit zavart, nem volt mindig olyan átlátható mint amit én várnék egy ilyen könyvtől, így ez inkább már a téma részletesebb ismerete után tisztult le bennem