38. legjobb életmód könyv a molyok értékelése alapján

Múzsa 117 csillagozás

Braskó Csaba: Múzsa Braskó Csaba: Múzsa

Braskó ​Csabának szemléletfejlesztőként az a hivatása, hogy a legbonyolultabb problémákra is meghökkentően egyszerű megoldásokat ad, amelyeket cégvezetők és fejlődni vágyó emberek egyaránt igénybe vesznek.
A Múzsa regényes formába ágyazva döbbenti rá olvasóját arra, hogy a hiba egyáltalán nem benne van, és a céljait könnyebben eléri, ha új nézőpontokból szemléli a már megszokott élethelyzeteit.
Éva pultoslány. Élete csőd: párkapcsolata tönkrement, minden barátjának tartozik, anyjával csak veszekszik, főnöke egy szemét alak, és persze a munkáját is utálja. Még mielőtt azonban végleg belefulladna a totális kilátástalanságba, szóba elegyedik a kávézó egyik vendégével.
A beszélgetések napról-napra különösebbé válnak, és Éva egyszer csak ráeszmél lassú "fuldoklásának"megdöbbentő okára…
A furcsa idegen a legkevésbé sem tesz csodát, ám az eszmecserék hatására Éva mégis elkezdi másként látni a világot – benne saját magát –, és olyan képességeket fedez fel magában,… (tovább)

Partvonal, Budapest, 2021
Partvonal, Budapest, 2021
XXI. Század, Budapest, 2015

Bea_Könyvutca P>!
Braskó Csaba: Múzsa

Ez a könyv egy történetbe ágyazott önismereti, önfejlesztő tréning. Éva esetén keresztül elgondolkodhatunk a saját életünkön, szeretjük-e, amit most csinálunk, szeretnénk e mást, többet elérni, vannak-e anyagi gondjaink, elégedettek vagyunk-e az életünkkel, vannak-e meg nem valósított vágyaink, örömmel megyünk-e be a munkahelyünkre, egyáltalán látunk-e valami kedvező jövőképet magunk előtt.
Inspiráló könyv volt és Éván keresztül konkrét ötletekkel, tennivalókkal is bemutatta, hogyan induljunk el, mit tegyünk és mit ne tegyünk. Lehet, hogy ezek az ismeretek, gondolatok ott vannak mindannyiunk fejében, de csak úgy szerteszét úszkálnak, ez a könyv segíthet összefogni, összerendezni őket, és elindíthat a tettek mezején.
Bővebben:http://konyvutca.blogspot.com/2016/05/brasko-csaba-muzsa.html

dontforgettosmileandread P>!
Braskó Csaba: Múzsa

Erős kezdés után egy még erősebb könyv. A moly olvasói szerint a 21.legjobb könyv „életmód” témában. Nem véletlen. Mégsem mondanám rá, hogy tipikus önfejlesztő kötet. Kicsit olyan valódi élet. Problémákkal és egy látásmóddal, ami megváltoztathatja a világhoz, másokhoz való viszonyunkat. Éva egy kávézóban dolgozik,de életét kilátástalan érzi. Munkáját nem élvezi, kapcsolata tönkrement. Egy nap beszélgetésbe elegyedik Mr Paradicsomlével, akinek egyszerű példái, gondolati segíthetnek a helyes útra terelni Éva életét , mert úgy néz ki, eddig a rossz irányba haladt.

Biztosan lesz róla még szó nálam, érdemes elolvasni és még sokszor forgatni! Erőt , pozitív gondolatokat & jó példákat sorakoztat fel, hisz ahogyan a Walt Disney mondása tartja: Ha meg tudod álmodni , meg is tudod csinálni. Olyan ez a regény, akár egy szerencsesüti, bármikor talál is rád, épp jókor!

Kedvenc idézet: Ha van valami, amit soha életedben nem célszerű abbahagyni, akkor biztos vagyok benne, hogy az az olvasás.

Például az ilyen könyvekért!

Braskó Csaba: Múzsa

Köszönöm az ajánlást @Nono_! :)
Összességében tetszett a könyv, nagyon inspiráló, és elgondolkodtató. Az ember sokszor valóban nem tudja, hogyan tovább. Ám, ha sikerül nézőpontot váltania, akkor rájöhet a megoldásra. Nagyjából ez a könyv lényege, de szerintem a lelki tényezőket is figyelembe kell venni, nem csak a fizikai oldalt, ezért a fél csillag levonás. Ettől függetlenül Mindenkinek ajánlom, mert nagyon hasznos könyvnek tartom. :)

Cukormalac P>!
Braskó Csaba: Múzsa

Különleges, röviden összefoglalva regénynek álcázott önsegítő / életvezetési tanácsadó / személyiségfejlesztő könyv ez, amihez hasonló még nem fordult meg a kezeim között. Eszembe jutott a kapcsán Kepes Andrástól A boldog hülye és az okos depressziós – ami majdhogynem ugyanez memoár-köntösben –, Edith Eva Eger két, hazánkban is nagy követőtáborral bíró kötete is, de úgy alapvetően soha nem volt még hasonlóval dolgom, ezért nehéz is az azonosságot keresni. Érdeklődőknek ajánlom még Szakonyi Károly Adáshiba című színművének Emberfi elnevezésű karakterét, aki hasonlóképpen cseppen a Bódog család életébe, mint itt Mr. Paradicsomlé Éváéba.

De vajon ki is ez az ember és ki a valódi múzsa? A könyvben elhelyezett reklámnak köszönhetően, mely az időközben elveszett fejezetet is rejti a szerző weboldalán, sokat tudhattam meg Braskó Csaba munkásságáról és célkitűzéséről. Lett annyira szimpatikus, hogy ne az e-mail fiókom kukájában landoljanak a tőle érkezett üzenetek és alaposabban is a kötet mögé lássak. Állítólag minden felvonultatott történet valós alapokon nyugszik, amiben nem tisztem kételkedni – bár lelkiismeretes olvasóként ennyi luxus azért engedtessék meg –, de akármennyire is tetszett az egész múzsa-jelenség, cseppet hiteltelennek találtam a végkimenetelt, hiába jó, ha van happy end.

A legfontosabb üzenet, miszerint mindig van remény, maximális mértékben átjött. Kifejezetten szimpatikus, kicsit sem dogmatikus módon ad gyakorlati szempontból hasznos tanácsokat bárki érdeklődő számára, s noha elsősorban a korosztályomnak tudnám igazán ajánalni, konkrét életkori limitet nem mernék beállítani a könyvhöz. Ott van például a legutolsó történet, melynek harmincas főhőse nagy erőfeszítések árán takarítóból iskolaigazgatóvá küzdötte fel magát, szóval ez is bizonyítja: senki számára nincs lehetetlen, kortól és nemtől függetlenül elérhető, kivitelezhető a változás, de ehhez a legnagyobb szükség saját magunkra van. Nem sejtettem, mit fogok kapni, így sokszorosan is meglepetés ért, szinte fejezetről fejezetre. Akinek jelzőfényre, kiútmutatásra volna szüksége, de még az első lépést illetően is bizonytalan, annak tökéletes indítás lehet valami új kezdethez a Múzsa, mely olyan, akár egy hatalmas kosár szerencsesütemény.

XXI. Század, Budapest, 2013
Mariann_Czenema P>!
Braskó Csaba: Múzsa

Ez egy nagyon kis jó kötet, ami anno még recenzióként látókörömbe került, de nem mertem belekezdeni, éppen a regényes stílusa miatt. Máskor nem leszek íly vaskalapos.
Abban nem hiszek, h ez a kötet pont akkor tudna segíteni, amikor valaki végképp padlón van, ott semmilyen könyv nem segít; de rengeteg támpont, ötlet, szempont van benne azoknak, akik nem jutnak el pszichológushoz, tanácsadóhoz, mégis fejlődni vágynának.

Kicsit becsapós a címe, a segítő inkább mentor Éva életében szerintem és nem múzsa, azonban roppant jól olvasható a történet, és biztos vagyok benne, h mindenki ki tud belőle vonni legalább egy tudásmorzsát még akkor is, ha nem akar vállalkozóvá válni.
Én most ezt szinte egy ültő helyemben elolvastam, ráteszem kívánságlistára, még azon kell elgondolkoznom, h print vagy ekönyv változatban szeretném-e újraolvasni.
A csillag levonás a smileyknak szól, amikkel sikerült teletűzdelni a szöveget, igen, én is használom, pofátlanul farizeus vagyok, de nyomtatásban nem helyeslem.

Helga_Dávid>!
Braskó Csaba: Múzsa

A magyar 'A második életed, akkor kezdődik…'.
Sem többet, sem kevesebbet nem ad. spoiler
Ez egy olyan életmód könyv, ami abban nyújt segítséget, hogyan találd meg önmagad a munkában, hogyan legyél sikeres és boldog. Ahhoz azonban spoiler nem adott támpontot, hogy ezen változások elkezdéséhez honnan merítsen az olvasó kellő bátorságot, önbizalmat.
Viszont olvasmányos, vannak benne tanulságos „példabeszédek”. Alapvetően egy élvezhető regény formájában tárja elénk a szerző jótanácsait.

Braskó Csaba: Múzsa

Jó volt, nagyon! :) Mindenki dicsérte a boltban, aztán az unokatesóm is erre áhítozott, így gondoltam beleolvasok, mi is ez… és beleragadtam. :)
Utat mutat, hogy szinte bármilyen kilátástalannak tűnő helyzetből van kiút, az eleje teljesen A.J.Christian-os feeling volt, amit szerettem, bár a végére kicsit túlzónak találtam, hogy igen minden sikerült Évának, de hinni akartam és kellett is nekik, hogy lehetséges minden, amit elképzelünk és megdolgozunk érte, csak akarni kell, és suttba dobni a kifogásokat. Ennek tökéletes iskolapéldája ez a könyv, mert tényleg legtöbbször igen egyszerű a megoldás, ha végre elkezdjük más szemszögből nézni magunkat és az életünket és ami plusz tetszett azok a gyakorlati tanácsok, amivel Braskó Csaba ellátja olvasóit. :))
Ajánlom mindenkinek, aki változtatni szeretne az életén, de nem tudja, hogyan és merre induljon el! :)

erdelyiolvaso>!
Braskó Csaba: Múzsa

Oh, ez egy remek, remek, remek könyv!

Én az esetek 95%-ában összefüggő történetre vágyom.
Szeretek olvasni önfejlesztő, pozitiv gondolkodásra késztető, tanulságos könyveket, csak valahogy a formátummal van néha problémám. Kell nekem az, hogy elvesszek egy (vagy több) sztoriban, hogy legyen jó felvezetése, fordulatok és befejezése. Összefüggő legyen.

Nos, itt ez olyan remekül van ötvözve, hogy ennél jobbat elképzelni se tudok.
Mindig, de mindig (és mindegy, hogy milyen könyvet olvasok) úgy olvasok, hogy aláhuzogatok.
Majdnem tele van húzogatva. Amit nem én húztam alá, azt biztos anyukám (miután megkapta ő is kölcsönbe).

MINDENKINEK EL KELL OLVASNIA EGYSZER!
(és most, hogy igy belegondolok, lehet nem ártana újraolvasnom) :D

És ha:
vannak még hasonló könyvek, szóljatok, mert nem tudok róluk!

dreamborder>!
Braskó Csaba: Múzsa

Mint forró nyári napon a jeges bodzás limonádé, olyan jól esett most nekem ez a könyv. :)

Ps.: a fejezetek elején lévő idézeteket külön imádtam! :)

duródóra>!
Braskó Csaba: Múzsa

Kedves kis történet arról, hogy váltsunk szemléletet és hogy tudunk változtatni a gondolkodásunkon. Szerethetőek voltak a karakterek, mind Éva mind pedig Mr. Paradicsom lé nagyon szimpatikus volt nekem. Az tény, hogy egy kicsit rózsaszín szappan buborékos az egész, amikor az utcán sétálva meghallotta a Barátok közt zenéjét azt gondoltam hogy ennél szájbarágósabb nem is lehetne. Továbbá, az élvezeti értéket nekem az rontotta le, hogy nem tudtam eldönteni miért érezte azt az író, hogy smilet kell tenni (illetve ugye többet) a könyvbe. Ha valaha is olvassa ezt, kérem ezt többé ne tegye! De összességében nekem pozitív élmény volt a könyv.

Anita_Takács >!

Nagyon nem mindegy, hogyan gondolkodunk, de a gondolkodás semmit sem ér cselekvés nélkül.

Kapcsolódó szócikkek: gondolkodás
dontforgettosmileandread P>!

Szinva>!

Addig is jól jegyezd meg: a mosoly az a görbe, ami mindent egyenesbe hoz.

Kapcsolódó szócikkek: mosoly
Kkatja>!

„A tanítványok a folyóparton üldögéltek. Az egyik megkérdezte:
– Ha beleesnék, megfulladnék?
– Nem – felelte a Mester. – Nem a beleeséstől fulladsz meg, hanem a bent maradástól.”

Anthony de Mello

Szinva>!

Tudod, mindenki abban fejlődik, amit csinál. Aki sokat fut, az jó futóvá fejlődik. Aki sokat nyafog, abból profi hisztérika lesz.

Raizo >!

Nem az okosságtól leszünk boldogok, Éva! A csinálástól! Nem a megértéstől leszünk boldogok, hanem a csinálástól!

Kkatja>!

A túlélés egész életszakaszát felcseréljük egy illúzióra, ami így inkább emlékeztet egy kád kellemes langyos vízben való ücsörgésre, amiből az ember nem is akar kiszállni, hiszen olyan kényelmes. Kényelmes bejárni egy rossz munkahelyre, kínozni magunkat. Kényelmes benne maradni egy rossz kapcsolatban, kínozni magunkat és a másikat. Kényelmes azt mondani a másiknak, hogy ő az oka mindennek, ahelyett, hogy belenéznénk a tükörbe, és elismernénk: mi ugyanolyan sárosak vagyunk.
Kényelmes mást hülyének nézni, és nagyon kényelmetlen elismerni, hogy mi bizony éppen olyan hülyék vagyunk, mint bárki más.

Raizo >!

Ha kérés nélkül akarsz valakinek segíteni, akkor nem tiszteled az illetőt.

Raizo >!

Nem vagyunk olyan magányosak a problémáinkkal, mint amilyennek gondoljuk magunkat rendszerint.