Tűzlény (Leszámolók 2.) 39 csillagozás

ÚJ-CHICAGO ​SZABAD.

Davidnek mindenki azt mondta, lehetetlen – hogy még a Leszámolók sem öltek meg soha egyetlen Főidolt sem. Ám a legyőzhetetlen, halhatatlan, elpusztíthatatlan Acélszív halott. És David oltotta ki az életét.

Úgy volt, hogy Acélszív megölésével könnyebbé válik az élet. Ám Davidnek rá kellett jönnie, hogy ettől csak még több kérdése támadt. Komoly kérdések. És Új-Chicagóban nincs senki, aki ezekre válaszolhatna.

Újjáépített Babilon, az egykor Manhattan néven ismert városrész, azonban számos lehetőséget rejt. A titokzatos Főidol, Regália uralkodik a vízzel elárasztott, leigázott Újjáépített Babilonban, de David biztos benne, hogy erre vezet az út, hogy megtalálja, amit meg kell találnia. A Főidol zsarnoksága alatt nyögő városba veszélyes ugyan behatolni, de David kész vállalni a kockázatot. Mert Acélszív megölése lyukat ütött David szívébe. Méghozzá oda, ahol egykor a bosszúvágya lakozott. És ezt a lyukat valahogy egy másik Idol töltötte ki… (tovább)

Eredeti mű: Brandon Sanderson: Firefight

Delta Vision, 2015
520 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633951347 · Fordította: Kőszeghy Anna

David Charleston · Exel · Jonathan Phaedrus (Prof) · Megan Tarash

TiaManta
Brandon Sanderson: Tűzlény

Mostanra megszoktam az első részben még zavaró dolgokat. Vagy inkább már nem is piszkálják a csőrömet annyira. Sikerült be vonnom magam a sztoriba. Nem úgy állok hozzá mint egy keményvonalas fantasyhez. A könyv egyszerű szórakoztató mivoltára koncentrálok. (Ez nekem sikerülni szokott, ha nem megy át nagyon gagyiba, mint oly sok elfecsérelt lehetőség az ifjúsági piacon.)
Minimum így kellene teljesíteni egy YA könyvnek. Ezt még én is bírom. Vissza van véve a zavaró tinirinyálás mértéke, más hasonló könyvekhez képest. Így a saját mércéjével mérve szerintem tök jó, nagyon jól megállja a helyét. Kellően izgalmas és érdekes, folyamatosan derülnek ki a dolgok amire kíváncsi vagyok, a karakterekről a világról. Meg tud lepni ezekkel. És ezt mind a tehetséges írónak köszönhet aki nem tolja le a saját alkotását, és nem csak a marketingre gyúr.
Elégedett vagyok a dolgok alakulásával is. Ahogy a szereplőkkel is nagyon megbarátkoztam. És bevallom még David hasonlatai, metaforái is tetszenek. Akármilyen bénák is olykor. Megant is egy összetettebb figurának látom, és ezt nem rontja el szerencsére. A Prof csak most kezd érdekes lenni számomra.
A befejező kötet majd eldönti meg lesz-e az az öt csillag. Én szurkolok neki. Kíváncsi vagyok mit vállal be a végére. *Kérlek ne legyen rózsikásanfőbbszereplőáldozatnélkülihaboska az egész. Vagy ha igen, hihetően, kecsenen csinálja.*

ViveEe P
Brandon Sanderson: Tűzlény

Imádooom! Nagyon betalált nálam ez a világ. Mégtöbb Idolt ismerhetünk meg, és a Vészről is picit több információnk lett. :) A gyengeségekre vonatkozó elmélet nagyon tetszik. Az akciójelenetek ütősek, és izgalmasak. Regália tényleg a legagyafúrtabb lény a világon. Jól bevitt a málnásba. Amúgy nekem is kell egy kémsugár! Mit össze lehetne akciózni vele! :D A szerelmi szál is számomra nagyon aranyos és őszinte, mindenféle nyáladzás nélkül. Nagyon tetszik a lezárása a könyvnek, szerintem így egy sokkal izgalmasabb utolsó kötetet várhatunk, mintha egy vadiúj, ismeretlen főidollal lenne megint dolgunk. Ami mellesleg hol van már???? Nem bírom kivárni! :) Ismét nem találok hibát a könyvben.

Dominik_Blasir
Brandon Sanderson: Tűzlény

Mit mondjak, a Sanderson-féle kreatív írás nekem még mindig nagyon fekszik.
De nem itt akartam kezdeni. Hanem ott, hogy vajon miért jelenik meg hazánkban ilyen kevés fiúknak szóló ifjúsági / YA irodalom? Válaszom nincs, pedig amúgy kíváncsi lennék rá. Sanderson legújabb sorozata persze csak annyiban YA, hogy hangvételét, „komolyságát” leginkább ebben a közegben lehet a helyén értelmezni, amúgy természetesen ugyanolyan szórakoztató lehet mindenki számára, akit érdekel ez a szupergonoszok által uralt disztópia, és nem rémül meg attól, hogy húszéves főhősünk néha inkább 16-nak tűnik. De ennyi legyen a legnagyobb probléma, a Tűzlény ugyanis remekül játszik el azzal a gondolattal, hogy jó-jó, megöltük a gonoszt, de mi van most? még mindig ott van egy rakatnyi gonosz! egyáltalán, jó ötlet volt megölni?.
Egyébként a Tűzlény mintha a szokásosnál is jobban koncentrált volna a kérdésekre és a rejtélyekre, de szerencsére adott néhány igen érdekes választ is – hogy aztán a befejezés után azért még maradjon már megválaszolandó a tarsolyban… A szereplők még mindig szimpatikusak, a világ még mindig nagyon érdekes – másra azt hiszem, most nincs is szükség.
Szóval én újfent remekül szórakoztam. Jöhet a következő.
Bővebben: http://ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2015-12-03+…

Brandon Sanderson: Tűzlény

Továbbra is imádom Sanderson stílusát és ahogy szövögeti a szálakat, a végére mindig tartogat valami váratlant és meglepőt.
Tetszett az új a helyszín is. A vízzel elárasztott város fluoreszkáló gyümölcsökkel és felhőkarcolókban burjánzó növényekkel. Regália ravasz és félelmetes Főidol, aki új kihívások elé állította a Leszámolókat.
Arra gondoltam, hogy egy béna hasonlattal indítom az értékelésemet. De azt csak az értené illetve díjazná, aki olvasta a könyvet, szóval inkább nem tettem:D Davidet ebben úgysem tudnám felülmúlni, mert ilyen pocsék hasonlatokat életemben nem olvastam. Ő bókolási szándékkel képes egy krumplihoz hasonlítani szíve hölgyét?! Jókat mulattam:D
Szóval a rengeteg akció és izgalom mellett humoros és szórakoztató is volt, egy kevés romantikával megfűszerezve. Nem is kell ennél több!

ftamas
Brandon Sanderson: Tűzlény

Sandreson ott folytatta, ahol az előzőt abbahagyta. A sztori nem laposodik le, végig izgalmas és akciódús. Remek film lenne belőle, úgyhogy, ha valaki megrendezi, akkor remélem az a valaki ért is majd hozzá! Maga a helyszín ismételten egy város, tehát senki ne számítson nagy világbemutatóra, de az ötletes. Viszont nem a helyek, hanem az idolok kidolgozására ( no meg a töménytelen akcióra ) koncentrál a történet, amely az előző részhez képest előre is lép.Remélem sok Sanderson jelenik meg majd kis hazánkban!

Egy dolog zavart csak. A fordító néha elég gyerekes nyelvezetet választott. pl „Mert sajt!”, ami még általános iskolában elment, de én már rég kinőttem belőle. Remélem a fordító is kinövi hamarosan…

Ananiila
Brandon Sanderson: Tűzlény

Először is köszönöm a Delta Vision-nek, hogy végre normális betűméretben és sorközzel adták ki ezt a könyvet, így nem kellett már kora este abbahagynom az olvasást a fáradt szemeim miatt. (ezt más DV könyveknél is üdvözölném)
Az első részhez hasonlóan ez a történet is vászonra termett.
Sanderson olyan részletgazdagon (és mégis unalomtól mentesen) ír, hogy azonnal látom a történéseket ahogy azt a filmvásznon elképzelem.
Igazán váratlan fordulatokkal folytatódott David és az Idolok története, sikerült meglepnie az írónak. Sok minden kiderült magáról a Vészről is, de rengeteg kérdés még megválaszolatlan maradt.
Én bizony hiányoltam Codyt és történeteit, remélem a következő részben ismét nagyobb szerephez jut Abrahammal együtt.
És természetesen ez a rész is úgy ért véget, hogy azonnal a folytatásért kiált.

kvzs P
Brandon Sanderson: Tűzlény

Ez a Sanderson nagyon szórakoztatóan tud írni (lassan minden könyvének az értékelését ezzel kezdem…).
Szerencsére sikerült következetesen és jól tovább vinnie az első könyvben bemutatott világot úgy, hogy nem ismételte (nagyon) önmagát. A Leszámolók még mindig küzdenek, az Idolok még mindig ellenségnek számítanak, a főszereplőnk még mindig egy kicsit dilis kölyök. Ezen túl viszont érdekes kérdéseket vet föl, és kicsit jobban megmutatja az Idolok világát, működését hátterét.
Volt ugyan néhány logikátlanság és furcsaság a könyvben, de szerencsére ezek nem rontották a történet élvezeti értékét, szóval kikapcsolódásnak tökéletes megoldás.

Pöfivonat

Tripla öt csillag egyértelműen. Egyszerűen imádom. *.* Hol a folytatás?? :D

Vác_nembéli_István_fia_istván
Brandon Sanderson: Tűzlény

Egy újabb Sanderson amiben most sem csalódtam.Remek folytatása sz első résznek .
még mindig tudja mi kell a népnek ,nincs túl bonyolítva ,sejtettem a végét .
várom a trilógia utolsó részét is ..

ieszti
Brandon Sanderson: Tűzlény

Egy nagy baj van ezzel a könyvvel: hogy még nincs meg a következő része!
Fordulatos, humoros. Szerethető szereplők. Néhol ugyan kicsit belassul, viszont utána felpörög és magába szippant…
Összességében szerettem, és csak ajánlani tudom azoknak akik már olvasták az első részt. Akik pedig még nem akkor azoknak csak annyi, hogy akkor kezdjetek bele gyorsan…

– Ne csinálj hülyeséget!
– Ne aggódj! – suttogtam a vonalba. – Profi vagyok hülyeségből.
– Micsoda?
– Mármint… messziről kilövöm a hülyeséget, mert olyan jól ismerem. Ahogyan a szellemirtó a szellemek búvóhelyét. Olyan vagyok én is. Hülyeségirtó.
– Ne mondd ki többé ezt a szót! – sóhajtott fel a Prof.

Kapcsolódó szócikkek: David Charleston · Jonathan Phaedrus (Prof)
Szilvi00 P

Íme, az igazi próbatétel! Rendíthetetlennek lenni, míg mások megtörnek.

Szilvi00 P

– Minden szervezetnek szüksége van jó szakácsra és jó temetkezési vállalkozóra. Két örök dolog: étel és halál.

Kapcsolódó szócikkek: Exel
Szilvi00 P

Ha létezik az egész emberiségre érvényes állítás, akkor az az, hogy idővel mindent megtanulunk erjeszteni.

Szilvi00 P

Abszolút nem voltam kocka. Csupán az a típus, aki sokat van egyedül, és teljességgel egyetlen, mindent elsöprő dologra összpontosítja a figyelmét.

Szilvi00 P

Muszáj mondanom neki még valamit. Valami romantikusat. Valamit, ami leveszi a lábáról.
– Olyan vagy, mint egy krumpli! – ordítottam kétségbeesetten. – Krumpli az aknamezőn!
….
– Krumpliii? Ez a max, ami kitelik tőled? Ez komoly?
– Hiszen logikus – magyaráztam. – Figyelj csak, képzeld el, hogy egy aknamezőn sétálsz, és azon parázol, mikor repülsz a levegőbe. És egyszer csak rálépsz valamire. Már azt hiszed, halott vagy. De kiderül, hogy csak egy krumpli! Iszonyúan örülsz, hogy ezt a csodát találtad ahelyett a szörnyűség helyett. Ez vagy te, Megan. Nekem.

Szilvi00 P

– Közepes lőtávú kéne. 5,56-os jó lesz?
– Gondolom.
– AR-15-ös?
– Uhh, AR-15-ös? Szeretném, ha nem mondana csődöt kéthetente – egyébként pedig minden valamirevaló harcos M16-ossal vagy M4-essel járkál mostanában.
– G7?
– Nem elég pontos.
– FAL?
– Egy 7,62-es? Talán – tűnődtem. – Bár utálom a ravaszukat.
– Esküszöm, olyan vagy, mint a nők cipővásárláskor! – morogta Abraham.
– Hé! Ez sértő! – Sok nőt ismertem, akik válogatósabbak voltak a fegyvereiket illetően, mint cipővásárláskor.

Szilvi00 P

– Meglepődnél, ha tudnád, mennyi lehetetlennek hitt tettre képes az ember!

Szilvi00 P

– Isten hozott Újjáépített Babilonban, David! (…) – Isten hozott a legrejtélyesebb városban!

Kapcsolódó szócikkek: Jonathan Phaedrus (Prof)
Szilvi00 P

A szikrába is! Egy óriás! Mintha az egyik favágó felfalt volna egy másik favágót, és erejük egyetlen óriásfavágóban volna…

Leszámolók sorozat · Összehasonlítás