A ​sárkánytemplom kincsei (Titokfölde 4.) 44 csillagozás

Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Két ereklye megkerült, háromnak a helye még ismeretlen. Újabb menedékek buknak el, mikor az Esthajnalcsillag Társasága kíméletlenül ostrom alá veszi őket. Patton naplójában Kendra felfedezi az egyik ereklye rejtekének kulcsát. A kulcs megszerzéséhez azonban a Hajnal Lovagjainak halálos csapdába kell bemerészkedni: egy sárkányszentélybe. Ám még ezelőtt meg kell szerezni egy féltve őrzött szent tárgyat a kentauroktól. És ki látta Sethet…?
Teljes erővel folyik a hajsza a démonbörtönt nyitó öt ereklye megszerzéséért. A Hajnal Lovagjai vajon sikerrel járnak? Ki tudja megállítani a Szfinxet? Melyik ereklye kerül elő legközelebb?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kaméleon könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633733912 · Fordította: Pék Zoltán

Seth Sorenson · Kendra Sorenson · Raxtusz · Stan Sorenson · Warren Burgess · Agad · blix · Camarat · Coulter Dixon · Dale Burgess · Dougan Fisk · Gavin Rose · Glommusz · Graulasz · Mara Tabares · Mr. Lich · Nafia · Navarog · Néró · Ruth Sorenson · Szfinx · Sziletta · szipolyblix · Tanu ( Tanugatoa Dufu ) · Thronisz · Torina Barker · Trask · Udnar · Verl · Zogo

Titokfölde · Bestiafészek · Festett Fennsík · Grunhold · Sötétkút-erőd

WindStorm
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

A jellemet a döntések határozzák meg.

Igazság szerint ez a rész még az első hármat egybevetve is jobb volt.
Már az elejétől fova felkelti az ember kíváncsiságát, hiszen milyen gonosz húzással rukkol elő a Szfinx, csak azért, hogy meggyengítse az ellenséget. Aztán pedig fejezetről-fejezetre pislogtam, hűháztam, meg kapkodtam a fejem… úgy beszippantott, mint Rowling híres regény sorozata. :) Persze ez sokkal gyerekesebb, könnyedebb, mégis ott van minden oldalon egy csipetnyi varázs.
Bestiafészek nagyon érdekes menedék, tetszett, hogy az író ilyen részletességgel mutatja be nekünk. Élveztem ott lenni, harcolni, és megismerni minden egyes újabb karaktert, egyszerűen mesés volt.
A könyv végén persze nekem is leesett az állam, elképzelni sem tudtam, hogy ekkora árulás kerül felszínre. Sajnáltam Kendrát, hogy csalódnia kellett, és örültem, hogy Seth-tel ennyire kiegészítik egymást.

Csak ajánlani tudom mindenkinek aki szeretne egy kicsit újra gyermek lenni. :)

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633733912 · Fordította: Pék Zoltán
Habók P
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Ez egyre csak jobb lesz. Végre Seth is kezd beérni (csak annyi jusztismegcsinálom marad benne, amennyire szükség van a hőssé váláshoz…) Kérek egy Raxtuszt és egy hátizsákot.

Lahara ISP
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Még mindig valahogy ingatagnak, kiforratlannak érzem, pedig ez már a negyedik rész. És a borító nem tetszik, szerintem nem kéne az a keret oda, az eredeti jobb.
Seth igazán megérdemelne egy alapos verást, aztán zárják be, hogy ne tudjon kijutni, nagyon idegesítő még mindig.
Ami tetszett, azok a különleges képességűek neve. Tündérrokon, árnybűvölő, sárkányidomár. Nem nagyon lett megmagyarázva, mi a különbség a varázslók és a mágusok között, bár a v~k eredete tetszett.
Az a baj, hogy a szereplőnek nem igazán tudtam eddig sem megkedvelni. Oké, a két öreg Sorenson meg Coulter szimpatikusak, ahogy a szatírok is, sőt, még Kendra második mimikrije is, de maga Kendra nem nagyon, Seth meg… Na, Raxtusz. Ami viszont nem, az a már korábbi részekben is említett Zzyzx börtön neve. Really? Ez nekem olyan, mintha valaki engedte volna a macskát végigsétálni a klaviatúrán. Vagy Elon Musokot. (Egyébként létező település a Mojave-sivatagban, Kaliforniában.)
Egyébként egész jó Netflix-es sorozatot lehetne ebből kreálni, mert a részek közt nem sok idő telik el.
ui: Ne keress fanartokat az aktuális könyvedhez, met spoilerekbe futhatsz bele!

Boglárka3346
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Végem van. Ez egyszerűen nem lehet igaz. Gavin miatt megszakadt a szívem. Ez a sorozat csak egyre jobb és jobb. Alig várom már az utolsó részt. Seth-et is egyre jobban bírom. :)

Fairy
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Most is azt mondom,hogy hú!
Ez a rész aztán még több kalandot rejt!
Sárkányok és sárkányok a menedék csodás volt.
Seth-et egyre jobban bírom,avval az úgysem csinálom amit mondanak viselkedéssel igazi roszcsont!
Imádom annyit kuncogtam rajta.
Egy olyan szuper hátizsákot én is elfogadnék,amivel Kendra megszökik!
Hát a csavar a végén meglepett,így ugrok is neki az utolsó kötetnek.
Nagyon kivi vagyok a befejezésre!

madvera
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

juhúúúú!!!! űberszuper volt! micsoda fordulat a végén … e-e-el se hiszem!

ide az utolsó kötettel!

littlebug
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Nagyon tetszett ez a rész is! Kendra és seth összefogva nagyon sok mindent elér, jó, hogy Seth kezd komolyodni. Raxtusz nagyon szerethető figura. És hogy Gavin áruló??? Nagyon várom a következő részt!

almodozom
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

És akkor remegve visszaviszem a 4. részt és venném ki az 5.-et, de nincs meg, áááááá. Nehéz a függők élete

Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Hát mit ne mondjak az elején ami Kendrával történik azon meglepődtem és azon is, hogy Seth miként reagál rá és ez miben változtatta meg a viselkedését. Kifogásolni valót nem találok benne. Legjobban a spoiler sárkány, Raxtusz tetszett remélem feltűnik majd még.

tealevel99

– Miért nem fulladoztok? – kérdezte Sziletta.
    – Nincs kedvünk – válaszolt Seth. – […]

25.fejezet Öldöklés 421. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Seth Sorenson · Sziletta
tealevel99

– Kezdem unni, hogy a régi dolgaim belezavarnak a jövőbeni lehetőségeimbe – csóválja a fejét Seth.
    – Akkor elindultál a bölcsességhez vezető úton – felelte nagypapa.

17.fejezet Bestiafészek 172. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Seth Sorenson · Stan Sorenson
tealevel99

– Annyira vagyok félelmetes, mint egy kutyakölyök. Pelenkában. Cumival a szájában. Egy dolgot tudok: repülni.

22.fejezet Raxtusz 370. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Raxtusz
tealevel99

– Leszállhatunk – mondta Raxtusz –, de úgy látom, élvezed.
    – Nagyon!
    – Sokszor a repülés jelenti a menekülést a gondjaim elől. A gyomrod bírja? Csináljunk egy flancos mutatványt?
    Kendra sosem volt vakmerő típus, de biztonságban érezte magát Raxtusz markában, aki olyan simán repült, hogy önkéntelenül azt mondta:
    – Hajrá!

23.fejezet A szentély 372. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Kendra Sorenson · Raxtusz
tealevel99

Amikor Raxtusz leszállt, és letette Kendrát, a lány a karját széttárva egyensúlyozott, tett egy imbolygó lépést, és eldőlt. A sárkány elkapta és lefektette. Forgott a föld Kendrával.
    – Biztos jól vagy? – aggodalmaskodott Raxtusz.
    – Remekül. Csodás volt! De a hullámvasutat soha többé nem tudom élvezni. Te nem szédülsz?
    – A repülés kitisztítja a fejemet, és sosem szédülök vagy émelygek.

23.fejezet A szentély 373. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Kendra Sorenson · Raxtusz
tealevel99

– A hátizsákban van bilincs – mondta Tanu. – Bilincseljük össze őket?
    – Igen. – mondta egyszerre Seth és Kendra.

25.fejezet Öldöklés 419. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Kendra Sorenson · Seth Sorenson
Tubica

Oly könnyű lekicsinyíteni a távolságokat, ha kis fénypöttyökként gondol rájuk egy fekete mennyezeten. És ha a térde remegni kezd, amikor lenéz egy szikláról, akkor miért ne remeghetne, ha kibámul több milliárd kilóméternyire a világűrbe? Ha belegondolt a felfoghatatlan távolságba, ami a csillagoktól elválasztotta, szinte megszédült. Milyen furcsa a felette elrendeződő univerzumra úgy gondolni, mint a saját akváriumára.

Zanachan

– Nini, ki jár itt? – kérdezte egy lassú, mély hang, amely a szurdok falában lévő barlangból jött, úgy harminc méterre előttük.
A barlang szája lapos árnyékfoltnak látszott, amíg Seth előbukkanni nem látott belőle egy hatalmas, szürke fejet.
Az elméje kiürült. Az árnyékos szemet nem is látta tisztán, mégis ledermedt, képtelen volt moccanni is. Gavin megragadta a kezét, és Kendráéba tette, mire a dermedtsége elmúlt.
– Kimerült utazók vagyunk – felelte Gavin a sárkánynak.
– Nálam megpihenhettek – mondta a morózus hang.
Gavin szélesre tárta száját, és sikított. A sárkány válaszul huhogott egyet.
– Ez Glommusz! – bődült el Gavin – Futás! Ne vegyetek levegőt!

404

Kapcsolódó szócikkek: Gavin Rose · Glommusz · Kendra Sorenson · Seth Sorenson
Zanachan

Kendra Sorenson fürgén végighúzta a gyufaszálat a gyufásdoboz dörzsrészén.

Kapcsolódó szócikkek: Kendra Sorenson

Titokfölde sorozat · Összehasonlítás