A ​sárkánytemplom kincsei (Titokfölde 4.) 58 csillagozás

Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Két ereklye megkerült, háromnak a helye még ismeretlen. Újabb menedékek buknak el, mikor az Esthajnalcsillag Társasága kíméletlenül ostrom alá veszi őket. Patton naplójában Kendra felfedezi az egyik ereklye rejtekének kulcsát. A kulcs megszerzéséhez azonban a Hajnal Lovagjainak halálos csapdába kell bemerészkedni: egy sárkányszentélybe. Ám még ezelőtt meg kell szerezni egy féltve őrzött szent tárgyat a kentauroktól. És ki látta Sethet…?
Teljes erővel folyik a hajsza a démonbörtönt nyitó öt ereklye megszerzéséért. A Hajnal Lovagjai vajon sikerrel járnak? Ki tudja megállítani a Szfinxet? Melyik ereklye kerül elő legközelebb?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kaméleon könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633733912 · Fordította: Pék Zoltán

Seth Sorenson · Kendra Sorenson · Raxtusz · Stan Sorenson · Warren Burgess · Agad · blix · Camarat · Coulter Dixon · Dale Burgess · Dougan Fisk · Gavin Rose · Glommusz · Graulasz · Mara Tabares · Mr. Lich · Nafia · Navarog · Néró · Ruth Sorenson · Szfinx · Sziletta · szipolyblix · Tanu ( Tanugatoa Dufu ) · Thronisz · Torina Barker · Trask · Udnar · Verl · Zogo

Titokfölde · Bestiafészek · Festett Fennsík · Grunhold · Sötétkút-erőd

WindStorm>!
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

A jellemet a döntések határozzák meg.

Igazság szerint ez a rész még az első hármat egybevetve is jobb volt.
Már az elejétől fova felkelti az ember kíváncsiságát, hiszen milyen gonosz húzással rukkol elő a Szfinx, csak azért, hogy meggyengítse az ellenséget. Aztán pedig fejezetről-fejezetre pislogtam, hűháztam, meg kapkodtam a fejem… úgy beszippantott, mint Rowling híres regény sorozata. :) Persze ez sokkal gyerekesebb, könnyedebb, mégis ott van minden oldalon egy csipetnyi varázs.
Bestiafészek nagyon érdekes menedék, tetszett, hogy az író ilyen részletességgel mutatja be nekünk. Élveztem ott lenni, harcolni, és megismerni minden egyes újabb karaktert, egyszerűen mesés volt.
A könyv végén persze nekem is leesett az állam, elképzelni sem tudtam, hogy ekkora árulás kerül felszínre. Sajnáltam Kendrát, hogy csalódnia kellett, és örültem, hogy Seth-tel ennyire kiegészítik egymást.

Csak ajánlani tudom mindenkinek aki szeretne egy kicsit újra gyermek lenni. :)

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633733912 · Fordította: Pék Zoltán
Habók P>!
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Ez egyre csak jobb lesz. Végre Seth is kezd beérni (csak annyi jusztismegcsinálom marad benne, amennyire szükség van a hőssé váláshoz…) Kérek egy Raxtuszt és egy hátizsákot.

rekamoly20 P>!
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

– „Segítesz megteríteni az utolsó vacsorára?
Ez nem vicces! Mi van, ha tényleg az utolsó?
Seth a szemét forgatta.
Nem az. A reptéren tutira esztek még valamit.”

Ez az eddigi legjobb rész! Nem csalódtam benne! ❤ Az előző könyv után azt gondoltam, hogy már nem tud jobb lenni, de ez túltett azon. S rájöttem valamire… bármilyen pici dolgot is említenek meg, nagyon kell figyelni, mert pár fejezettel később valószínűleg nagyon fontos lesz, és ha nem vagy „naprakész”, akkor elvesztél.

Nagyon pörgős és akciódús regény, sok minden történt. Volt benne vicces, vidám, szomorú és fájdalmas pillanat is, de minden percét élveztem és végig izgultam. Az előző résznél támadt gondolataim egy része sajnos beigazolódott. spoiler A másik, Graulosz közbenjárásával kapcsolatban támadt érzéseim még váratnak magukra, de valami akkor sem stimmel azzal a démonnal.

A főszereplők, Kendra és Seth nagyon sokat fejlődött megint… együtt és külön nézve is. A két testvér kiegészíti egymást és az az érzésem, hogy ennek még lesz valami hangsúlya később is. Ebben a részben sok mindenen kellett átesniük, sokat szenvedtek… például ott volt a mimikri, ami miatt Seth azt hitte Kendra meghalt, vagy a Szfinx gonoszságának megnyilvánulásai és a folyamatos bizalmatlanság miatt. Kiben bízhatnak és kiben nem? Sajnos olyanban bíztak meg, akiben nem kellett volna. spoiler

Több szereplőn is jót mulattam, például Verl-en, a szatíron. Annyira cukin (idegesítően) rajong Kendra iránt. Vagy ott van Vanessa… pont jókor volt irányítós kedvében. Raxtusz, a kis sárkány, meg annyira édes… kell nekem egy sárkány. ❤ Úgy szerettem Mendigo-t… remélem menthető. Warren-ek meg nem osztottak szerencsés lapot ebben a kötetben. Remélem sikerül megmenteniük.

Amint tudom folytatom! ❤ Most már nagyon érdekel a vége.

KönyvmolyDomi P>!
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Hűha. Ez most durva volt. Az első perctől kezdve letehtetlen, izgalmas, fordulatos, de a vége… Csak kapkodtam a fejemet, hogy most mi van!? Erre nagyon nem számítottam, kíváncsi vagyok a befejezésre.

Lahara IP>!
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Még mindig valahogy ingatagnak, kiforratlannak érzem, pedig ez már a negyedik rész. És a borító nem tetszik, szerintem nem kéne az a keret oda, az eredeti jobb.
Seth igazán megérdemelne egy alapos verást, aztán zárják be, hogy ne tudjon kijutni, nagyon idegesítő még mindig.
Ami tetszett, azok a különleges képességűek neve. Tündérrokon, árnybűvölő, sárkányidomár. Nem nagyon lett megmagyarázva, mi a különbség a varázslók és a mágusok között, bár a v~k eredete tetszett.
Az a baj, hogy a szereplőnek nem igazán tudtam eddig sem megkedvelni. Oké, a két öreg Sorenson meg Coulter szimpatikusak, ahogy a szatírok is, sőt, még Kendra második mimikrije is, de maga Kendra nem nagyon, Seth meg… Na, Raxtusz. Ami viszont nem, az a már korábbi részekben is említett Zzyzx börtön neve. Really? Ez nekem olyan, mintha valaki engedte volna a macskát végigsétálni a klaviatúrán. Vagy Elon Musokot. (Egyébként létező település a Mojave-sivatagban, Kaliforniában.)
Egyébként egész jó Netflix-es sorozatot lehetne ebből kreálni, mert a részek közt nem sok idő telik el.
ui: Ne keress fanartokat az aktuális könyvedhez, met spoilerekbe futhatsz bele!

Boglárka3346>!
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Végem van. Ez egyszerűen nem lehet igaz. Gavin miatt megszakadt a szívem. Ez a sorozat csak egyre jobb és jobb. Alig várom már az utolsó részt. Seth-et is egyre jobban bírom. :)

Fairy>!
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Most is azt mondom,hogy hú!
Ez a rész aztán még több kalandot rejt!
Sárkányok és sárkányok a menedék csodás volt.
Seth-et egyre jobban bírom,avval az úgysem csinálom amit mondanak viselkedéssel igazi roszcsont!
Imádom annyit kuncogtam rajta.
Egy olyan szuper hátizsákot én is elfogadnék,amivel Kendra megszökik!
Hát a csavar a végén meglepett,így ugrok is neki az utolsó kötetnek.
Nagyon kivi vagyok a befejezésre!

almodozom P>!
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

És akkor remegve visszaviszem a 4. részt és venném ki az 5.-et, de nincs meg, áááááá. Nehéz a függők élete

Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Hát mit ne mondjak az elején ami Kendrával történik azon meglepődtem és azon is, hogy Seth miként reagál rá és ez miben változtatta meg a viselkedését. Kifogásolni valót nem találok benne. Legjobban a spoiler sárkány, Raxtusz tetszett remélem feltűnik majd még.

tealevel99>!

– Miért nem fulladoztok? – kérdezte Sziletta.
    – Nincs kedvünk – válaszolt Seth. – […]

25.fejezet Öldöklés 421. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Seth Sorenson · Sziletta
tealevel99>!

– Annyira vagyok félelmetes, mint egy kutyakölyök. Pelenkában. Cumival a szájában. Egy dolgot tudok: repülni.

22.fejezet Raxtusz 370. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Raxtusz
tealevel99>!

– Kezdem unni, hogy a régi dolgaim belezavarnak a jövőbeni lehetőségeimbe – csóválja a fejét Seth.
    – Akkor elindultál a bölcsességhez vezető úton – felelte nagypapa.

17.fejezet Bestiafészek 172. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Seth Sorenson · Stan Sorenson
tealevel99>!

– Leszállhatunk – mondta Raxtusz –, de úgy látom, élvezed.
    – Nagyon!
    – Sokszor a repülés jelenti a menekülést a gondjaim elől. A gyomrod bírja? Csináljunk egy flancos mutatványt?
    Kendra sosem volt vakmerő típus, de biztonságban érezte magát Raxtusz markában, aki olyan simán repült, hogy önkéntelenül azt mondta:
    – Hajrá!

23.fejezet A szentély 372. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Kendra Sorenson · Raxtusz
tealevel99>!

Amikor Raxtusz leszállt, és letette Kendrát, a lány a karját széttárva egyensúlyozott, tett egy imbolygó lépést, és eldőlt. A sárkány elkapta és lefektette. Forgott a föld Kendrával.
    – Biztos jól vagy? – aggodalmaskodott Raxtusz.
    – Remekül. Csodás volt! De a hullámvasutat soha többé nem tudom élvezni. Te nem szédülsz?
    – A repülés kitisztítja a fejemet, és sosem szédülök vagy émelygek.

23.fejezet A szentély 373. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Kendra Sorenson · Raxtusz
Zana>!

– Jól van. Hatotokból szűkösen jön ki egy pite, de egy kevéske csemege még mindig jobb, mint egyáltalán semmiféle élvezet.
– Nem akarunk pitetöltelék lenni – tiltakozott Seth.
Thronisz elbiggyesztette a száját.
– Akkor mi? Felfújt? Hmmm. Azt hiszem, mondasz valamit.

243

Kapcsolódó szócikkek: Seth Sorenson · Thronisz
Zana>!

Ilyen kicsi sárkányt még nem látott: a teste akkora volt, mint egy nagyobb lóé, bár a jókora nyaka és a farka sokat hozzátett a hosszához. Ezüstfehér pikkelypáncélja szivárványosan fénylett, feje csillogott, akár a fényezett króm. Egészében véve karcsú sárkány volt, mintha gyorsaságra született volna.

359

Kapcsolódó szócikkek: Raxtusz
Zana>!

Tanu ért oda kissé lihegve. Pár pillanat múlva Dougan is befutott.
– Látom, ti már bemelegítettetek – poénkodott Seth. – Azt mondják, legjobb egy kis kocogás sárkányharc előtt. Nyújtsunk kicsit?

394

Kapcsolódó szócikkek: Dougan Fisk · Seth Sorenson · Tanu ( Tanugatoa Dufu )
Zana>!

– Nini, ki jár itt? – kérdezte egy lassú, mély hang, amely a szurdok falában lévő barlangból jött, úgy harminc méterre előttük.
A barlang szája lapos árnyékfoltnak látszott, amíg Seth előbukkanni nem látott belőle egy hatalmas, szürke fejet.
Az elméje kiürült. Az árnyékos szemet nem is látta tisztán, mégis ledermedt, képtelen volt moccanni is. Gavin megragadta a kezét, és Kendráéba tette, mire a dermedtsége elmúlt.
– Kimerült utazók vagyunk – felelte Gavin a sárkánynak.
– Nálam megpihenhettek – mondta a morózus hang.
Gavin szélesre tárta száját, és sikított. A sárkány válaszul huhogott egyet.
– Ez Glommusz! – bődült el Gavin – Futás! Ne vegyetek levegőt!

404

Kapcsolódó szócikkek: Gavin Rose · Glommusz · Kendra Sorenson · Seth Sorenson