A ​sárkánytemplom kincsei (Titokfölde 4.) 34 csillagozás

Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Két ereklye megkerült, háromnak a helye még ismeretlen. Újabb menedékek buknak el, mikor az Esthajnalcsillag Társasága kíméletlenül ostrom alá veszi őket. Patton naplójában Kendra felfedezi az egyik ereklye rejtekének kulcsát. A kulcs megszerzéséhez azonban a Hajnal Lovagjainak halálos csapdába kell bemerészkedni: egy sárkányszentélybe. Ám még ezelőtt meg kell szerezni egy féltve őrzött szent tárgyat a kentauroktól. És ki látta Sethet…?
Teljes erővel folyik a hajsza a démonbörtönt nyitó öt ereklye megszerzéséért. A Hajnal Lovagjai vajon sikerrel járnak? Ki tudja megállítani a Szfinxet? Melyik ereklye kerül elő legközelebb?

Eredeti mű: Brandon Mull: Secrets of the Dragon Sanctuary

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kaméleon könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633733912 · Fordította: Pék Zoltán

Seth Sorenson · Kendra Sorenson · Raxtusz · Stan Sorenson · Sziletta

Habók P
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Ez egyre csak jobb lesz. Végre Seth is kezd beérni (csak annyi jusztismegcsinálom marad benne, amennyire szükség van a hőssé váláshoz…) Kérek egy Raxtuszt és egy hátizsákot.

Boglárka3346
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Végem van. Ez egyszerűen nem lehet igaz. Gavin miatt megszakadt a szívem. Ez a sorozat csak egyre jobb és jobb. Alig várom már az utolsó részt. Seth-et is egyre jobban bírom. :)

Fairy
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Most is azt mondom,hogy hú!
Ez a rész aztán még több kalandot rejt!
Sárkányok és sárkányok a menedék csodás volt.
Seth-et egyre jobban bírom,avval az úgysem csinálom amit mondanak viselkedéssel igazi roszcsont!
Imádom annyit kuncogtam rajta.
Egy olyan szuper hátizsákot én is elfogadnék,amivel Kendra megszökik!
Hát a csavar a végén meglepett,így ugrok is neki az utolsó kötetnek.
Nagyon kivi vagyok a befejezésre!

madvera
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

juhúúúú!!!! űberszuper volt! micsoda fordulat a végén … e-e-el se hiszem!

ide az utolsó kötettel!

Briggan
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Hűha! Alig bírtam letenni! Nagyon szeretem az egész sorozatot, de ezen a köteten izgultam a leginkább. Imádtam a kis „tündérsárkányt”! :D És hogy Gavin valójában….. leesett az állam! Seth fejlődése pedig nagyon tetszett, plusz az, hogy Kendrával így egészítik ki egymást, nagyon érdekes volt. A sárkánymenedék bemutatása is jól sikerült. Újraolvasós lesz :)

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633733912 · Fordította: Pék Zoltán
littlebug
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Nagyon tetszett ez a rész is! Kendra és seth összefogva nagyon sok mindent elér, jó, hogy Seth kezd komolyodni. Raxtusz nagyon szerethető figura. És hogy Gavin áruló??? Nagyon várom a következő részt!

Vikicicca P
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Ismét nem csalódtam a sorozatban. Egyszerűen letehetetlen. Ez a rész ráadásul tele-tele volt kalanddal. A főszereplőket még mindig imádom. Hihetetlen, hogy a gyerekek egyre szimpatikusabbak. Ahogy a többi szereplő is. Az előző részekről olvasott kritikákban több helyen is olvastam, hogy előre kiszámíthatóak a fordulatok. Hát vagy ennél a résznél ez másképp van, vagy ennyire borzasztóan gyereklelkű vagyok, de engem meghökkentett a váratlan fordulat benne. Nem tudom, hogy fogom kibírni, hogy kiadják magyarul is az utolsó részt. De nagyon várom!

almodozom P
Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

És akkor remegve visszaviszem a 4. részt és venném ki az 5.-et, de nincs meg, áááááá. Nehéz a függők élete

Brandon Mull: A sárkánytemplom kincsei

Hát mit ne mondjak az elején ami Kendrával történik azon meglepődtem és azon is, hogy Seth miként reagál rá és ez miben változtatta meg a viselkedését. Kifogásolni valót nem találok benne. Legjobban a spoiler sárkány, Raxtusz tetszett remélem feltűnik majd még.

tealevel99

– Miért nem fulladoztok? – kérdezte Sziletta.
    – Nincs kedvünk – válaszolt Seth. – […]

25.fejezet Öldöklés 421. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Seth Sorenson · Sziletta
tealevel99

– Kezdem unni, hogy a régi dolgaim belezavarnak a jövőbeni lehetőségeimbe – csóválja a fejét Seth.
    – Akkor elindultál a bölcsességhez vezető úton – felelte nagypapa.

17.fejezet Bestiafészek 172. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Seth Sorenson · Stan Sorenson
tealevel99

– Annyira vagyok félelmetes, mint egy kutyakölyök. Pelenkában. Cumival a szájában. Egy dolgot tudok: repülni.

22.fejezet Raxtusz 370. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Raxtusz
tealevel99

– Leszállhatunk – mondta Raxtusz –, de úgy látom, élvezed.
    – Nagyon!
    – Sokszor a repülés jelenti a menekülést a gondjaim elől. A gyomrod bírja? Csináljunk egy flancos mutatványt?
    Kendra sosem volt vakmerő típus, de biztonságban érezte magát Raxtusz markában, aki olyan simán repült, hogy önkéntelenül azt mondta:
    – Hajrá!

23.fejezet A szentély 372. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Kendra Sorenson · Raxtusz
tealevel99

Amikor Raxtusz leszállt, és letette Kendrát, a lány a karját széttárva egyensúlyozott, tett egy imbolygó lépést, és eldőlt. A sárkány elkapta és lefektette. Forgott a föld Kendrával.
    – Biztos jól vagy? – aggodalmaskodott Raxtusz.
    – Remekül. Csodás volt! De a hullámvasutat soha többé nem tudom élvezni. Te nem szédülsz?
    – A repülés kitisztítja a fejemet, és sosem szédülök vagy émelygek.

23.fejezet A szentély 373. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Kendra Sorenson · Raxtusz
tealevel99

– A hátizsákban van bilincs – mondta Tanu. – Bilincseljük össze őket?
    – Igen. – mondta egyszerre Seth és Kendra.

25.fejezet Öldöklés 419. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Kendra Sorenson · Seth Sorenson
Tubica

Oly könnyű lekicsinyíteni a távolságokat, ha kis fénypöttyökként gondol rájuk egy fekete mennyezeten. És ha a térde remegni kezd, amikor lenéz egy szikláról, akkor miért ne remeghetne, ha kibámul több milliárd kilóméternyire a világűrbe? Ha belegondolt a felfoghatatlan távolságba, ami a csillagoktól elválasztotta, szinte megszédült. Milyen furcsa a felette elrendeződő univerzumra úgy gondolni, mint a saját akváriumára.

Avatarfan_Oncer

-Te tényleg sárkányrepülőt kérsz karácsonyra?-kérdezte Kendra az öccsétől.
Seth felpillantott az asztalról, ahol éppen a matekleckéjét rajzolta tele gyíkokkal.
-Ha nem kérek, tutira nem kapok.

Titokfölde sorozat · Összehasonlítás