A ​Lator Lovag (Öt királyság 2.) 9 csillagozás

Brandon Mull: A Lator Lovag

Cole Randolph még mindig a halloweenkor elrabolt barátai után kutat, de most Elloweerben, az ébrenlét és álom határán található királyságban. Új barátaival, Mirával, Tücsökkel és Jace-szel csatlakoznak az ellenálláshoz, hogy megtalálják Mira nővérét, Honort.

A királyság városainak lakóit titokzatos ellenség mészárolja, aki nem hagy egyetlen túlélőt sem, ráadásul a lázadó Lator Lovag is megbontja a hatalmi egyensúlyt. Cole és Mira új varázslatok segítségével keres védelmet, és próbál túljárni a Magasságos Király eszén, aki vissza akarja szerezni, amit elveszített, bármi legyen is az ára.

Izgalmas kaland az egész családnak. Olvassátok!

Eredeti megjelenés éve: 2014

Kiadói ajánlás: 14 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kaméleon könyvek Könyvmolyképző

488 oldal · ISBN: 9789635617227 · Fordította: Szarvas Szilvia, Guti Eszter
488 oldal · ISBN: 9789635617234 · Fordította: Szarvas Szilvia, Guti Eszter
Könyvmolyképző, Szeged, 2022
488 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635617210 · Fordította: Szarvas Szilvia, Guti Eszter

deen>!
Brandon Mull: A Lator Lovag

Cole és barátai útja Sambriából Elloweerbe tart, azonban egyáltalán nem sétagalopp a túra. Üldözik őket, ráadásul egy másik királyságban új veszélyekkel is szembe kell nézniük. A szereplők új segítőre lelnek Skye személyében, aki a Láthatatlanok tagjaként és tehetséges illuzionistaként kíséri őket a királyságon keresztül. Miközben Honort keresik, Cole nem hagy fel a reménnyel, hogy egyszer hazamehet és ott is maradhat régi életében. A Lator lovag és kísérői, illetve a torivor személyében izgalmas szereplőket és még izgalmasabb cselekményt kaptam, amit nehéz volt letenni.

Bazsi_Varsányi>!
Brandon Mull: A Lator Lovag

Hihetetlenül jó könyv! Egy fantasztikus sorozat fantasztikus első részét követő fantasztikus második rész!
Kb. 5 év után (khm Könyvmolyképző khm) végre kezembe vehettem a sorozat második részét, és tovább olvashattam Cole és barátainak útját ebben az ismeretlen, új veszélyekkel és helyzetekkel teli, az álom és az ébrenlét határán elhelyezkedő világban.
A történet maga 100/10! Ott folytatódott a kaland, ahol abbamaradt, jót is tett az első rész újraolvasása a megjelenés előtt. Már az első kötetnek is kifejezetten erőssége volt a sztori, de ezé a részé még jobban tetszett! Nem volt túl dinamikus, hullámzott, hogy mennyire volt feszült egy-egy helyzet, de egyszerűen annyi minden történt, hogy szinte azt hittem, ennek a könyvnek sosem lesz vége. A közel ötszáz oldal alapból sem kevés, de a betűméret és az élőláb-élőej kis mérete csak még több történetet jelent. Más sorozatokban ennyi tartalmat már inkább két könyvbe bontanának. Olvastam egy harcról, gondoltam, azta, akkor mindjárt itt a vége, és aztán meglepetten konstatáltam, hogy még van 2-3 nagy esemény, épp csak a bemelegítőnél járok. Maga a történet kiváló volt, több idő jutott a Peremvidék részletes bemutatására, mint az első kötetben, talán mert ott a főszereplők szökésben voltak, itt pedig lelassult kicsit a tempó. Az eddig megismert karakterek sokat fejlődtek, és töméntelen mennyiségű új szereplővel ismerkedhettek meg.
Kicsit a külsőségekrők is beszélve, érdekesnek találom a borítót, a könyv elolvasása előtt szerintem senkinek nem az jut eszébe róla, amit ábrázol, de ettől függetlenül mesteri munka, a rajz fotó-"minőségű".
Összességében ez a könyv az egyik kedvencem lett, és izgatottan várom a harmadik részt!
El sem hiszem, hogy én vagyok az első olvasó a Molyon! :)

Szezse P>!
Brandon Mull: A Lator Lovag

Izgalmas második kötet volt Cole kalandjairól a Peremvidéken. Mira, Jace és Cole elmenekülnek és Elloweerbe mennek, ahol Honort próbálják megtalálni. Segítséget is kapnak a Láthatatlanok közé tartozó Sky -tól. spoiler Honor nyomába erednek, de közben két ellenségük is akad Lator Lovag és Morgassa személyében. spoiler A végére a csapat három felé válik, újra Mira, Jace, Cole és Joe négyese marad egy csapatban, Tücsök Minimussal hazaindul, még Honor és csapata a 4. testvérüket mennek kiszabadítani. Jöhet a következő kötet.

almodozom P>!
Brandon Mull: A Lator Lovag

Nem tudom, a fordítás vagy az én vénülésem miatt, de ez a 2. rész most döcögősnek érződött. Többször el kellett olvasnom mondatokat, volt benne névtévesztés is, egy helyen meg csak pislogtam, hogy honnan szedték ezt az infót a szereplők, mert ebben a részben eddig nyoma sem volt.
De azért jólesett tinilelkemnek belemerülni ebbe a világba:)

Könyvmolyképző KU>!

Az elme mindennek a kulcsa, és az álom az elme játszótere.

Kapcsolódó szócikkek: álom
Könyvmolyképző KU>!

Hihetetlen, milyen hamar normálissá válik az elképzelhetetlen, ha nap mint nap találkozunk vele!

Könyvmolyképző KU>!

Különös volt belegondolni, hogy az anyukája, az apukája és a nővére Mesában élik a hétköznapi életüket. Megtalálják vajon a holmiját a szobájában? Nem gondolkodnak el, ki lehet az a fiú a családi fényképeken? Visszatalál hozzájuk, és eszükbe juttatja, hogy létezik. Biztosan megvan a módja.

Öt királyság sorozat · Összehasonlítás