A ​démonbörtön kulcsai (Titokfölde 5.) 41 csillagozás

Brandon Mull: A démonbörtön kulcsai

Több száz évnyi tervezgetés és cselszövés után a Szfinx, az Esthajnalcsillag Társaságának vezére közel áll az utolsó ereklyék megszerzéséhez, melyekkel kinyithatja a nagy démonbörtönt, a Zzyzxet. Kendra, Seth és a Hajnal Lovagjai versenyt futnak az ellenséggel és az idővel, különös és egzotikus menedékeket járnak meg, hogy elsőnek szerezzék meg az ereklyéket.
A tét még sosem volt nagyobb. A kockázat sosem volt halálosabb. A fény és a sötétség erői végső küzdelemben mérik össze erőiket.

Eredeti mű: Brandon Mull: Keys to the Demon Prison

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kaméleon könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
538 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633738825 · Fordította: Pék Zoltán

Seth Sorenson · Kendra Sorenson · Raxtusz · Bracken · Doren · Newel · Hugo · Agad · Cormac · Marcus (Mark) · Tux · Vanessa Santoro

PicuriSüsü
Brandon Mull: A démonbörtön kulcsai

A vizsgáim miatt teljesen elfeledkeztem az olvasás nagy élményeiről és a tételekbe burkolózva vártam az ítélet napjaimat. Ennek vége és visszatérhettem a régi jó barátokhoz, hogy együtt megküzdhessünk Gorgroggal és a démonseregjével, ill. megszöktessük Kendra szüleit a fogságból.
Barndon Mull világa egszerűen lenyűgözött és magával ragadott, de ami még ennél is fontosabb, hogy a köyvei szimplán csak letehetetlenek! Köszönöm azt az élményt, amit ez a sorozat nyújhatott Nekem! :)

Habók P
Brandon Mull: A démonbörtön kulcsai

No, most már ideje volt, hogy rengeteg kaland és csavar után minden megoldódjon! Kár, hogy maga a megoldás csalódás volt. Olyan nagyon édesre, minden rendben levőre sikerült. Tudom, hogy ez alapvetően gyerekkönyv, de azért ez szerintem túlzás volt.
Legjobban az ő Süsüjük tetszett, bár Tux, a macska is vigyázhatna rám.

Camelia
Brandon Mull: A démonbörtön kulcsai

Azt hiszem méltó befejezése a sorozatnak. Nagyon jól végződött ez a izgalmakkal, számos fordulattal, és kalanddal teli fantasztikus regény. Ez a sorozat amit először olvastam Brandon Mull-tól, de azt kell hogy mondjam fantasztikus egy író. :)

Fairy
Brandon Mull: A démonbörtön kulcsai

Hát sajnos itt a történet vége.
Ebben a részben aztán van kaland meg
izgalom,na meg sok sok titok és meglepetés.
Volt egy két olyan fordulat ami engem is
meglepett.
Seth hozta a színvonalat nem csalódtam
benne.
Raxtuszt imádtam én is repülnék vele.
Sajnáltam az elesetteket de a végén minden
megoldódott.
Nagyon jó kis sorozat nekem nagyon tetszett.

Laura_Krempf P
Brandon Mull: A démonbörtön kulcsai

Nagyon sok várakozás után szerezhettem meg ezt a könyvet. Csaknem egy évvel az első rész olvasása után, ami valljuk be ennél a történetnél kész kínszenvedés.
Imádom azokat a történeteket, regényeket amikben varázslények szerepelnek!
Imádtam! Izgultam, meghatódtam, sírtam, féltem, örültem, vártam, ujjongtam, meglepődtem.
Nagyon sajnálom, hogy semmiképpen nem lesz folytatva a sorozat, viszont valamelyik szereplő előtörténetét esetleg szívesen elolvasnám. Nincs még egy ilyen lebilincselő, varázslatos sorozat, ami bár végig gyerekeknek készült, mégis 25 éves fejemmel végigolvasva is odáig vagyok érte. Köszönöm ezt a fantasztikus utazást a Titokfölde világába. Imádtam.

Katyesz
Brandon Mull: A démonbörtön kulcsai

Egyszerre értékelném a teljes sorozatot. Nemtudom mennyire volt sikeres, amikor kiadták, én nem hallottam róla semmit, csak a kihivás cime ragadta meg a figyelmemet. A boritóját nagyon eltolták szerintem. Ha egy könyvtárban akadok rá biztosan visszatettem volna a polcra.
Először attól tartottam, hogy a két testvér majd egymás ellen fordul. Örültem, hogy Seth is megkapta a saját képességeit, és hogy nem ez történt, hanem inkább kiegészitették egymást. Olvasgattam a korábbi negativ kommenteket(nem konkrétan ehhez a kötethez), de szerintem ami egy gyerekkönyv az maradjon is meg azon a szinten, és ezt az iró nagyszerűen véghez is vitte. A sorozat összes kötete tetszett. Nem tudnám azt mondani, hogy valamelyik gyengébbre sikerült volna, pedig mindet egymás után olvastam.
25 éves létemre be is teszem a kedvencek közé.:D

Newcastle
Brandon Mull: A démonbörtön kulcsai

Semmi kétség: méltó befejezés a sorozathoz. Szomorú vagyok hogy vége lett de várok a szerzőtől más sorozatokat is hátha lefordítják magyarra, mert azt mondják több más, jó sorozata van. Mondjuk egy kicsit hiányozni fognak Kendráék.

Csibusz P
Brandon Mull: A démonbörtön kulcsai

Ez egy méltó befejezése volt egy fantasztikus sorozatnak. Egyszerűen alig találok szavakat. Nálam az jelenti, hogy igazán jó sorozatot olvastam, amikor fáj a szívem, és meghatódok a befejezésének perceiben. Még talán oldalak vannak hátra, de már könnyezhetnékem van, mert máris hiányoznak a szereplők. Most is átfutott a fejemen, hogy hogyan fogok Titokfölde nélkül élni tovább, de utána azonnal eszembe jutott, hogy a könyvek az enyémek, és bármikor levehetem őket a polcról, hogy újra részese lehessek Titokfölde varázslatainak. Érzem, hogy szükségem is lesz még rá! ^^

Brandon Mull: A démonbörtön kulcsai

Nagyon élveztem ezt befejező kötetet. Szívesen olvasnék még az írótól. Fáj a szívem mert Raxtusz karakterét nagyon de nagyon megkedveltem és nem akarom elengedni. Legjobban az jut eszembe erről a kötetről, hogy ebben történt a legtöbb dolog. Ilyen túl zsúfolt könyvet szerintem még nem olvastam. Én legalább is így érzem. Érdekes volt látni Kendra és Seth felnövését és fejődését. Jobb testvér pár számomra többé nem létezik. Ők a legjobbak és ebből nem engedek. Az összes titok kiderült és az összes fájdalom meg térült a végén és végül a család is egyesült újra ahogy annak lenni-e kell. Szerettem ezt a sorozatot egy szívhez kötődő történet van benne.

littlebug
Brandon Mull: A démonbörtön kulcsai

Ez az utolsó rész! Nagyon megszerettem a szereplőket: Sorenson Nagymamát és Nagypapát, Kendrát, Sethet és a többieket. Nagyon fájlaltam Coulter halálát! Örülök, hogy a fény győzedelmeskedett a sötétség felett! Ez az a sorozat, amit milliószor fogok újra- és újraolvasni. Köszönöm, Brandon Mull! = )

– Hogy hívnak?
    – Seth Sorenson.
    – Mondj egy hazugságot!
    – Az itteni kaja csúcs.
Bracken elvigyorodott.
    – Mondj valamit, ami igaz!
    – A kentaurok baromarcok.
A vigyor kiszélesedett.

8.fejezet Bracken 132.oldal

Kapcsolódó szócikkek: Bracken · Seth Sorenson
Avatarfan_Oncer

-Az a járgány nem lassú! Ritkán mentünk lassabban a sebességhatár duplájánál.

tealevel99

– Te panaszkodsz? – húzta Warren. – A hosszú utakat végigalszod, mint a medve.
    – Azért alszom, hogy ne kínlódjak – tisztázta Tanu.
    – Ez az én bajom: nem tanultam meg aludni, amikor szenvedek.

9.fejezet Feladatok 146.oldal

tealevel99

– Ha baj lesz, ígérd meg, hogy engem ledobsz!
    – Elég a negatív hozzáállásból! – fakadt ki a sárkány. – Kiborítasz!

18. fejezet Menekülés 306. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Raxtusz
tealevel99

– Patton Burgess! – köpte, mintha szitokszó lenne. – Az a gazember sosem hagy békén? Még a sírból is kinyúl és elveszi, ami az enyém.

19. fejezet Cormac 324. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Cormac · Patton Burgess
tealevel99

– Bölcs vagy, fenség. Egyesek szerint a mennyország és a pokol között pusztán földrajzi különbség van. Pedig ez nem igaz. A különbség azokban rejlik, akik bennük laknak.

28. fejezet A démonkirály 509. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Agad · Tündérkirálynő
tealevel99

– Mindent visszaszívok – mondta Bracken Warrennek. –Örülök, hogy itt a kardod.

18. fejezet Menekülés 315. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Bracken
tealevel99

– Szép munka – dicsérte Warren. – Milyen az ízük?
    – Förtelmes – villantotta ki fogait undorodva Raxtusz. – Az egyiknek leharaptam a fejét. Gyorsan ki is köptem!

18. fejezet Menekülés 317. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Raxtusz
tealevel99

– Kezdtek úgy viselkedni, mint Verl – mondta nekik Seth.
    Newel és Doren undorodva összenéztek, majd kisiettek az esőre.

19. fejezet Cormac 329. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Doren · Newel · Seth Sorenson · Verl
tealevel99

– Hohó, Stan palacsintát süt! Akkor újabb veszedelmes küldetésről van szó!
    – Kösz, hogy enyhíted a feszültséget! – morogta Warren.
    – Kaphatok? Vagy csak a halálraítélteknek jár?
    – A pesszimista vén trottyok nem ennél az asztalnál esznek – nyelvelt vele Warren.

9.fejezet Feladatok 145.oldal

Kapcsolódó szócikkek: Stan Sorenson