Belső ​utazás 32 csillagozás

Nem mindennapi útmutató életünk meggyógyításához és szabadságunk megszerzéséhez
Brandon Bays: Belső utazás Brandon Bays: Belső utazás

Brandon Bays katartikus hatású, belső utazást téve érte el, hogy méhének kosárlabda méretű daganata 6 és fél hét alatt teljesen visszafejlődjön, módszerét másokon is kipróbálta, és kiderült, hogy a párban végezhető, mentális gyakorlat nemcsak testi betegségek, hanem lelki problémák megoldásában is csodálatosan működik.

Agykontroll, Budapest, 2020
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789637491672 · Fordította: Heltay Klára
Agykontroll, Budapest, 2002
188 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789637959769 · Fordította: Heltay Klára

pasztornenagyeva>!
Brandon Bays: Belső utazás

Brandon Bays: Belső utazás Nem mindennapi útmutató életünk meggyógyításához és szabadságunk megszerzéséhez

Szerintem én egy kicsit tartózkodó vagyok az ilyen jellegű könyvekkel kapcsolatosan. Minden szép, amit a szerző leírt, de számomra ez nem járható út. Sok mindenről le kell mondani, sok mindent át kell magunkban fordítani, és ez nehéz folyamat. Igaz, hogy egy betegség engem is ráirányított arra, hogy nem kell mindig mindenkinek megfelelni.Rámutatott arra,hogy semmi sem tart örökké. El kell engedni dolgokat.Nem kell mindenen görcsölni.Most már egy kicsit magamra is gondolok, nem mindig másokra. Hiszem azt, hogy tartalmasan kell élni, élményt kell szerezni. Minél több időt töltsünk a szeretteinkkel, akik feltöltenek bennünket pozitív energiákkal. Ezt a pozitív erőt én legjobban a férjemmel töltött tűrázások alkalmával tapasztalom meg.Hiszem, hogy mindenkinek meg kell találnia a számára legjobb dolgokat, amik feltöltik szellemileg és testileg egyaránt.

Galambdúc>!
Brandon Bays: Belső utazás

A módszert ki is kéne próbálnom, hogy hinni tudjak benne. Kedvenc könyvem a témában, ha valakit mégis ez érdekel, a Simonton házaspár hosszú évtizedekig tartó, rákbetegekkel folytatott tanulmányait tartalmazó, az öngyógyítási lehetőségek széles tárházát bemutató A gyógyító család és A gyógyító képzelet című munkái, ezeket ajánlanám jó szívvel.

Brandon Bays: Belső utazás

Hm… érdekes és tanulságos könyv. Nem értek egyet azzal amit itt írtak, szerintem igenis jó önművelésre, és nem csak azért, mert alapjában minden könyv alkalmas rá, még az is amit 10 oldal után félbehagyok. :) Egyébként a könyv végén leírás és munkamenet is segíti az önkéntes lélekbúvárok saját utazásukra.

Joeymano>!
Brandon Bays: Belső utazás

úgy lenne érdekes értékelést írni a módszerről, ha már kipróbáltam egy utazást. erre még nem került sor, de az urammal gyakoroljuk a forgatókönyvet, és egy nyugodt két órára várunk, hogy megtehessük első utazásunkat.
nagyon tetszett a könyv stílusa, hogy nem szájbarágós, nem hatásvadász, nem néz hülyének, sőt kellően értelmesnek és intelligensnek gondol, hiszen a kezembe adta a lehetőséget, hogy képes vagyok az utazásra és az utaztatásra. innentől kezdve az én döntésem, hogy élek-e vele. ha éltem, beszámolok a tapasztalatokról.

Doro>!
Brandon Bays: Belső utazás

Emberi történetként olvasva kimondottan meghatott. Hitelesnek tartom, ha valaki bevallja és elfogadja, hogy „elszaladt vele a ló” és többet képzelt magáról, mint ami. A valóság úgyis mindig kijózanít, csak nem mindegy, hogy és mikor…
Más kérdés, hogy a technikát ebből nem lehet megtanulni, tehát önműveléshez a könyv nem elegendő.

kahlan>!
Brandon Bays: Belső utazás

szemléletformáló, a meditációkkal nagy segítség a gyógyulásban.

VeresIbi>!

Milyen csodálatos is lenne, ha a gyerekekhez hasonlóan mi felnőttek is valamennyien eltudnánk hinni, hogy a múlt elengedése könnyű, sőt még élvezetes is!

106

VeresIbi>!

Az érzelmek önmagukban egészségesek. Érezni tudna egészséges és természetes dolog, emberi mivoltunk része. Ami nem természetes: hallgatni ahogy elménk elemzi az érzelmet, azzal kapcsolatban ezt-azt hibáztatja, és történeteket fabrikál róla.

Nüx_Játékterme P>!

Úgy mondják, hogy amikor megszületünk, mindannyian tiszta, hibátlan gyémántként jövünk világra. Aztán az életünk során sok-sok „szemetet” szórunk erre a drágakőre, amely eltompítja annak szépségét és természetes ragyogását. Amikor felnőtté válunk, ezt az egész szeméthalmot fényesen csillogó lakkal festjük be, hogy elfogadható legyen. Csak annyit tettünk, hogy a szeméthalmot talmi csillogással vontuk be, de midőn a külvilág felé fordulunk és bemutatkozunk, hogy: „íme, ez vagyok én”, csodálkozunk, hogy miért nem talál minket senki lenyűgözőnek.
Ám ha különösen szerencsések vagyunk, valamiféle kegyelem vagy sorsfordító tanfolyam, könyv, krízishelyzet vagy betegség révén az élet megajándékoz bennünket a lehetőséggel, hogy keresztültörjük ezt a lakkozott burkot. Ekkor úgy tűnik, hogy egy ideig csak a szemétdombot lapátoljuk. De végül a sok hulladék és kacat alatt feltárul a fölbecsülhetetlen értékű drágakő, ami mindig is ott szikrázott a maga tiszta, hibátlan szépségében.

Mimoo>!

Mélyen hiszem, hogy ha igazi énünk – lelkünk – valódi kifejeződéseként élünk, akkor nem kell betegségeket létrehoznunk.

Mimoo>!

Ösztönösen éreztem, hogy a gyógyulásom útját az jelenti, ha tökéletesen nyitott maradok és BIZAKODOM.

Mimoo>!

[…] újra és újra azért fohászkodtam, hogy bármi legyen is az, amivel szembe kell néznem, legyen bátorságom megtenni.

Mimoo>!

Furcsa módon az elmém végre elhallgatott. Nem volt már több ítélete és kritikája a számomra. A tény, hogy tudatos gondolkodásom segítsége nélkül is minden tökéletesen működött, olyan nyilvánvaló volt, hogy a torkára forrt a szó. Így pihentem a mindent átható béke szigetén, és olyan ártatlannak éreztem magam, mint egy gyermek. Nem akartam többé mindenáron megérteni, hogy mi is történik velem belül. Valamiféle mindenben jelen lévő, tökéletes elfogadás vett körül. Bensőmben a szervezetem, a testem intelligenciája a saját csodáján dolgozott, s az én feladatom csupán annyi volt, hogy átengedem magam a hála érzésének.

Mimoo>!

Megértettem, hogy a gyógyuláshoz vezető út mindenki számára egyedi és megismételhetetlen, s hogy mindenkinek magának kell azt megtalálnia és végigjárnia, s azt az utat senki sem teheti meg helyette. A spirituális fejlődés belső utazást jelent. Ez a lélek tanulásának az útja, amelynek során a múltat el kell engedni. Ezt pedig magunknak kell megtapasztanunk.

Mimoo>!

Most ki kell pihennie a fáradtságot, és meg kell gyógyulnia! Hogyan akar másoknak hasznára lenni, ha nem hajlandó önmagára figyelni és önmagának segíteni? Ha most nem áll meg önként, akkor majd a teste fogja megállásra kényszeríteni!

Mimoo>!

"A legnagyobb félelmünk nem az, hogy képességeink szerények. A legnagyobb félelmünk az, hogy mérhetetlenül erősek vagyunk. Fényünk, s nem pedig sötétségünk az, amelytől leginkább rettegünk. Azt kérdezzük magunktól: „Ki vagyok én, hogy ilyen nagyszerű, ilyen tehetséges, ilyen fantasztikus és csodálatos legyek?”
Nos, ki vagy te, hogy ne legyél az?
Isten gyermeke vagy. Azzal, hogy a jelentéktelent játszod, nem használsz a világnak. Semmi megvilágosodottság sincs abban, ha összehúzod magad, csak hogy a körülötted élők ne érezzék magukat kicsinek. Arra születtünk, hogy ragyogjunk, ahogy a gyerekek ragyognak. Arra születtünk, hogy élő bizonyítékai legyünk Isten nagyságának. Ez a nagyság nem csupán egy-két emberben él: ott van mindenkiben. Ha hagyjuk, hogy fényünk ragyogjon, önkéntelenül másoknak is engedélyt adunk, hogy ugyanezt tegyék. Ahogy megszabadulunk a félelmeinktől, jelenlétünk automatikusan felszabadít másokat."