A ​sötétség csókja (Bűbájos boszorkák 2.) 46 csillagozás

Átokkal pecsételve
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Prue Halliwell teljesen megváltozott, amikor szilveszterkor élete legszenvedélyesebb csókját kapta egy vadidegentől. A lány ettől kezdve megmagyarázhatatlan késztetést érez, hogy minden férfit megcsókoljon, akivel találkozik. Piper és Phoebe számára az új Prue először viccesnek tűnik, ám amikor Prue minden csókkal egyre gyengébb lesz, a Bűbájosok már tudják, hogy a gonosz munkálkodik a háttérben. Piper és Phoebe feladata tehát, hogy megmentsék nővérüket. De vajon elég lesz-e kettejük ereje…?

Eredeti mű: Brandon Alexander: Kiss of Darkness

M&C, Budapest, 2005
174 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637342753 · Fordította: Szekeres Kata

Piper Halliwell · Phoebe Halliwell · Prue Halliwell

Gorkie P
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Hm… Ez a rész elég unalmasra sikerült. Nem tudom, hogy a stílus vagy maga a sztori nem volt jó, de több, mint a felét untam.

Prue elmegy egy szilveszteri estélyre, ahol éjfélkor egy titokzatos idegen megcsókolja. Innentől kezdve megszállja valami és minden szembe jövő hímneműt megcsókol, hogy megtalálja az igazit.

Elég sokáig tartott, míg a lányok rájöttek, hogy természetfeletti van a dologban. Ez egy idő után eléggé bosszantott. A cselekmény vontatott lett, de a végére azért beindultak az események, ez mentette meg a könyvet számomra.

Kicsit meg is ijedtem, hogy a többi rész milyen lesz. Úgy érzem, a lányokat valahogy butábbnak állítja be a könyv. A filmben azért sokkal jobban vág az eszük.

Nem mellesleg, kissé meglepődtem. Én valamiért azt hittem az első 10 rész van kiadva a könyvekből. Most rá kellett jönnöm, hogy nagyon nem. :)

M&C, Budapest, 2005
174 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637342753 · Fordította: Szekeres Kata
Dixy05 P
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Lelkes rajongója voltam a sorozatnak, szinte minden este a tv előtt ültem és néztem hogyan alakul a három nővér élete. Aztán valahogy abbamaradt a dolog, elmúlt a lelkesedés. Most a könyv is a kezembe került és meglehetősen érdekes élmény volt írott formában találkozni a sorozattal. Azért jó volt egy kis időre újra visszacsöppenni ebbe a világba. Maga a könyv annyira nem győzött meg, elég rövidke is volt. Mindenesetre lehet, hogy majd egy-két részt még elolvasok a közeljövőben, hátha azok jobban tetszenek majd.

BubbleTea
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Érdekes kalandba visz minket ez a könyv. Az eleje számomra egy kicsit vontatott volt, sok időnek találtam azt, mire leesett a nővéreknek, hogy tulajdonképpen mi történt Prue-val. De amit megtörtént a felfedezés, az események felpörögtek.

balazsdori
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Imádom a sorozatot, a könyvnek teljesen Charmed-os hangulata volt, és olyan jó, hogy visszavisz a nővérek világába könyvön keresztül is. Ennek ellenére, nem tetszett annyira ez a kötet. Talán azért is, mert Prue a legutolsó a nővérek közötti ranglistán éljen Piper :D
Kissé sok volt nekem a történetben az állandó csókolózási kényszer, hogy itt is az lett kidomborítva, hogy Prue a legjobb, legerősebb, legcsodálatosabb boszi mindközül – mint ahogy a sorozatban is de legalább ennyiben sem tértek el tőle :).

Brandon Alexander: A sötétség csókja

Imádtam ezt a könyvet! Izgalmas sztori, érdekes fordulatok, cseppet sem unalmas események! :) Dicsérem és irigyelem az írónő fantáziáját! Különösen örültem annak, hogy nem a sorozatból átvett epizód történetét írta le, hanem magától találta ki! Nagyon szuper, csak ajánlani tudom azoknak, akik szeretik a Bűbájos boszikat! :) (Különösen Prue-t. :))

Candymandy P
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Sokkal gyengébb volt ez a kötet, mint az előző része. Lehet, azért sem szerettem annyira ezt a részt, mert spoiler
Phoebe karaktere egyre szimpibb mindenesetre.:D
Belenéztem a sorozatba is nagy lelkesedésemben, és hihetetlen, hogy a szinkronizálás mennyire nem volt összhangban a szájuk mozgásával.><

zsálya
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Ez annyira nem volt most jó, mint az előző, és nem feltétlenül azért, mert ez már színtiszta fikció volt és nem a sorozat alapján íródott, mint az elődje. Egyszerűen csak béna volt a főgonosz. :D A felvezetés jó volt és a nővérek magánéleti jeleneteit is imádtam, azok valahogy mindig elhitetik velem, hogy ez megtörténhet (vagy történik épp valahol:)…), de a könyv felénél kicsit besült a dolog. A szerzőt túlságosan lekötötte, hogy Prue-t szenvedtesse/sajnáltassa, aztán a végén nagy kegyesen megmentse. Mivel ő áll a legközelebb a szívemhez a Hármak közül, nem igazán tetszett, mert szerintem eléggé out of character volt az eset. Ha pedig pont ez volt a célja, hogy kicsit kilendítse őt a ráragadt szerepekből, nem sikerült igazán.

BallaNóci
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Izgalmas volt és jópofa. Végig izgultam a lányokkal az egész történetet. Mi történt Prue-val? A csendes, komoly, meggondolt Prue-val. Robert-et sajnáltam, Prue minden gorombasága ellenére olyan rendes és kitartó volt. Bár furcsálltam, hogy különösebb magyarázat nélkül csak úgy megbocsájtott.
Piper és Jake nagyon cukik, remélem, ő már marad. :)
Phoebe-nek is kéne már valami izgalmasabb sztori, ő mindig csak mellékesként van jelen. Remélem, a következő részben őt ismerhetem meg jobban.

Szűcs_Viktória_
Brandon Alexander: A sötétség csókja

A sorozatot imádtam, de ez a könyv annyira buta volt, hogy az már fájt…
Prue össze vissza csókolgat mindenkit, de nincs semmi baja. Ahh biztos a szilveszter miatt van!
Ohh.. hogy szilveszter után is csinálja? Ne nézzünk utána, biztos minden rendben.
És hogy mitől betegedtek meg a férfiak? Komolyan a csak a könyv végén jöttek rá?
Te jó ég és az első pillanattól kezdve tudtam…
Rövid könyv, de megszenvedtem vele.

szandi_nemeth P
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Tetszett, hogy új történetet kaptunk, és nem a sorozat lett leírva könyv alakban. Izgalmas volt, tetszett, csak túl rövid volt és kicsit túlzásba vitték a csókokat. Tudom, tudom, hogy ez a lényeg, de kevesebből is megértettük volna :D

Ninácska P

– Láttam a világodat – mondta Prue. – Éltem benne. Nem tetszik.

Ninácska P

– Tudja bárki is, mit akar az élettől?

– Te bízol benne?
– Nem. De pillanatnyilag ő az egyetlen esélyünk.

Ninácska P

– Gondolod, hogy bánná, ha a főhős még ebéd előtt megcsókolná?

Ninácska P

Hogy az édes csókok felébresszék a szenvedélyt,
Meg kell tenned a következő lépést.
Keverj bájitalt, mi édesebb, mint a méz,
Csak így lehet az imádottad a tiéd.
De óvakodj, mert ha megbotlasz,
Az esélyed oda lesz,
És ezen az igén már sosem változtathatsz.

Ninácska P

"Gonosz vagy, és örökre gonosz is maradsz,
De nem e világban hol fájdalmat okozhatsz.
A te csókjaid elvették mások életét,
Az én csókomtól megszűnt köztünk a kötelék.
Küzdelmünkben az én ajkaim maradnak felül,
Élj hát sötét tornyodban a smaragdon belül!"

Ninácska P

– Azt hiszed, van hatalmad felettem?

Ninácska P

– Bolondok vagytok, ha azt hiszitek, hogy visszajuttathattok a börtönbe!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Bűbájos boszorkák sorozat · Összehasonlítás