A ​sötétség csókja (Bűbájos boszorkák 2.) 52 csillagozás

Átokkal pecsételve
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Prue Halliwell teljesen megváltozott, amikor szilveszterkor élete legszenvedélyesebb csókját kapta egy vadidegentől. A lány ettől kezdve megmagyarázhatatlan késztetést érez, hogy minden férfit megcsókoljon, akivel találkozik. Piper és Phoebe számára az új Prue először viccesnek tűnik, ám amikor Prue minden csókkal egyre gyengébb lesz, a Bűbájosok már tudják, hogy a gonosz munkálkodik a háttérben. Piper és Phoebe feladata tehát, hogy megmentsék nővérüket. De vajon elég lesz-e kettejük ereje…?

M&C, Budapest, 2005
174 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637342753 · Fordította: Szekeres Kata

Piper Halliwell · Phoebe Halliwell · Prue Halliwell

Gorkie P>!
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Hm… Ez a rész elég unalmasra sikerült. Nem tudom, hogy a stílus vagy maga a sztori nem volt jó, de több, mint a felét untam.

Prue elmegy egy szilveszteri estélyre, ahol éjfélkor egy titokzatos idegen megcsókolja. Innentől kezdve megszállja valami és minden szembe jövő hímneműt megcsókol, hogy megtalálja az igazit.

Elég sokáig tartott, míg a lányok rájöttek, hogy természetfeletti van a dologban. Ez egy idő után eléggé bosszantott. A cselekmény vontatott lett, de a végére azért beindultak az események, ez mentette meg a könyvet számomra.

Kicsit meg is ijedtem, hogy a többi rész milyen lesz. Úgy érzem, a lányokat valahogy butábbnak állítja be a könyv. A filmben azért sokkal jobban vág az eszük.

Nem mellesleg, kissé meglepődtem. Én valamiért azt hittem az első 10 rész van kiadva a könyvekből. Most rá kellett jönnöm, hogy nagyon nem. :)

M&C, Budapest, 2005
174 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637342753 · Fordította: Szekeres Kata
cicus61 P>!
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Nagyon jó kis könyv volt. A három boszi újabb esete. Prue elvarázsolva osztogatja a csókjait a városban. Vicces is lehetne, az elején az is, de aztán kiderül, hogy nagyon rossz vége is lehet. Szerencsére a hármak ereje és egy jósnő segítsége megállítja a gonoszt persze. Most inkább csak Prue és Piper voltak a főszereplők, de Phoebe is jót alakított. Nagyon imádtam :) A sorozatot is néztem végig. Gyengéim a boszik :)

Nikolett0907 P>!
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Egy pár órás kikapcsolódásnak tökéletesen megfelel.

Dixy05 P>!
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Lelkes rajongója voltam a sorozatnak, szinte minden este a tv előtt ültem és néztem hogyan alakul a három nővér élete. Aztán valahogy abbamaradt a dolog, elmúlt a lelkesedés. Most a könyv is a kezembe került és meglehetősen érdekes élmény volt írott formában találkozni a sorozattal. Azért jó volt egy kis időre újra visszacsöppenni ebbe a világba. Maga a könyv annyira nem győzött meg, elég rövidke is volt. Mindenesetre lehet, hogy majd egy-két részt még elolvasok a közeljövőben, hátha azok jobban tetszenek majd.

BubbleTea>!
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Érdekes kalandba visz minket ez a könyv. Az eleje számomra egy kicsit vontatott volt, sok időnek találtam azt, mire leesett a nővéreknek, hogy tulajdonképpen mi történt Prue-val. De amit megtörtént a felfedezés, az események felpörögtek.

balazsdori>!
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Imádom a sorozatot, a könyvnek teljesen Charmed-os hangulata volt, és olyan jó, hogy visszavisz a nővérek világába könyvön keresztül is. Ennek ellenére, nem tetszett annyira ez a kötet. Talán azért is, mert Prue a legutolsó a nővérek közötti ranglistán éljen Piper :D
Kissé sok volt nekem a történetben az állandó csókolózási kényszer, hogy itt is az lett kidomborítva, hogy Prue a legjobb, legerősebb, legcsodálatosabb boszi mindközül – mint ahogy a sorozatban is de legalább ennyiben sem tértek el tőle :).

Candymandy>!
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Sokkal gyengébb volt ez a kötet, mint az előző része. Lehet, azért sem szerettem annyira ezt a részt, mert spoiler
Phoebe karaktere egyre szimpibb mindenesetre.:D
Belenéztem a sorozatba is nagy lelkesedésemben, és hihetetlen, hogy a szinkronizálás mennyire nem volt összhangban a szájuk mozgásával.><

LadyM>!
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Ez brutálisan gyenge volt. Nagyon unalmas és bugyita a sztori, ráadásul olyan buták benne a lányok, hogy a hajam tudtam volna tépni minden egyes sor olvasása közben. Közelébe nem járnak a tévéből ismert hármasnak. Már-már irritálóan hülyék, és igaz, hogy maga a könyv még kétszáz oldal sincs, de érződött vagy ezernek, ráadásul nem abból a jó fajtából, amikor örülsz, hogy még hátra van többszáz oldal, hanem abból az unalmas, kötelezős típusból, mikor minden oldal kín szenvedés. Ez a könyv a Charmed megcsúfolása, egykori rajongók bele se üssék az orrukat, mert bizony nagyot fognak koppanni.

Zofié>!
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Ez annyira nem volt most jó, mint az előző, és nem feltétlenül azért, mert ez már nem a sorozat alapján íródott. Béna volt a főgonosz. A felvezetés tetszett és a nővérek magánéleti jeleneteit is imádtam, azok valahogy mindig elhitetik velem, hogy ez megtörténhet (vagy történik épp valahol…). A szerzőt túlságosan lekötötte, hogy Prue-t sajnáltassa és mivel ő áll a legközelebb a szívemhez a Hármak közül, nem igazán tetszett, mert szerintem eléggé out of character volt, ami végigkísérte a könyvet.

Méá>!
Brandon Alexander: A sötétség csókja

Olvasatta magát a rövid kis történet. Izgalmas is volt Prue mágikus kálváriája.

Ninácska P>!

– Láttam a világodat – mondta Prue. – Éltem benne. Nem tetszik.

Ninácska P>!

– Tudja bárki is, mit akar az élettől?

– Te bízol benne?
– Nem. De pillanatnyilag ő az egyetlen esélyünk.

Ninácska P>!

– Gondolod, hogy bánná, ha a főhős még ebéd előtt megcsókolná?

Ninácska P>!

Hogy az édes csókok felébresszék a szenvedélyt,
Meg kell tenned a következő lépést.
Keverj bájitalt, mi édesebb, mint a méz,
Csak így lehet az imádottad a tiéd.
De óvakodj, mert ha megbotlasz,
Az esélyed oda lesz,
És ezen az igén már sosem változtathatsz.

Ninácska P>!

– Azt hiszed, van hatalmad felettem?

Ninácska P>!

– Bolondok vagytok, ha azt hiszitek, hogy visszajuttathattok a börtönbe!

Ninácska P>!

– Látjátok, sosem lehet tudni…

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Bűbájos boszorkák sorozat · Összehasonlítás