Egy ​csipetnyi bátorság 11 csillagozás

Egy bátorító kis könyvecske, ha esetleg szükséged lenne rá
Bradley Trevor Greive: Egy csipetnyi bátorság

Akárhogyan ​is alakul az életünk, elkerülhetetlen, hogy legyenek benne lefelé ívelő periódusok. Ilyenkor nem tehetünk mást, mint hogy bátran szembenézünk az elénk kerülő nehézségekkel. Nem hencegve, nem virtuskodva, nem magas lóról lenézve, hanem igaz bátorsággal. Ebben a kis könyvben Bradley Trevor Greive ismételten előhúzza jó kedélyű és közvetlen stílusát, hogy megmutassa, hogyan legyünk bátrak az élet különböző területein. Az Egy csipetnyi bátorság igazi lélekerősítő mindazok számára, akikre nehéz idők járnak- olyan idők, amikor hajlamosak lennénk inkább a takarónk alatt maradni, mint valóban szembenézni a problémákkal. Az időtálló elődjéhez, a világszerte több mint ötmillió példányban elkelt Rossz napom könyvéhez hasonlóan Bradley Trevor Greive e munkájában is a félelem, a veszteség, a szívfájdalom és a szorongás kérdéskörét feszegeti, majd egy ügyes húzással átvezeti az olvasót a hajlíthatatlan magabiztosság, a valódi bátorság, valamint a fékezhetetlen szenvedély ösvényére.… (tovább)

Eredeti cím: A Teaspoon of Courage

Eredeti megjelenés éve: 2006

GABO, Budapest, 2007
108 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636891176 · Fordította: Kocsis Péter

Bradley Trevor Greive: Egy csipetnyi bátorság

Bradley Trevor Greive: Egy csipetnyi bátorság Egy bátorító kis könyvecske, ha esetleg szükséged lenne rá

Ezer éve kaptam még névnapomra ezt a könyvecskét (a cuki állatos képek miatt), amit már akkor kiolvastam. Mivel valami rövid olvasmányra vágytam, plusz elhatároztam, hogy idén szépen lassan felviszem a meglévő könyveinket a molyos magánkönyvtáramba, ezért amikor végigfuttattam a szememet az egyik alsó polcon, ezen a könyvön akadt meg a tekintetem, mondván: „Ez megfelel”.
Jó kis könyv, tele bátorítással és igazsággal. Jómagam is bátor vagyok, de néhanapján akaratlanul is padlóra kerülök, és olyankor bizony jól jön, ha kéznél van ez a piciny lélekerősítő. ;-)

Bradley Trevor Greive: Egy csipetnyi bátorság

Nagyon kedves kis könyv, az állatokról szóló képek aranyosan ábrázolják a mondanivalóját. Ha egy kis bátorításra, ösztönzésre van szükséged, olvasd el, tetszeni fog. Egyszerű, de mégis sokatmondó.
Így a félév utolsó heteiben és vizsgaidőszak előtt különösen jól esett a lelkemnek, motiváló.
Egy régebbi értékelésénél olvastam, hogy „nagy adag boldogsághormon”, teljesen egyetértek ezzel, és néha az embernek csak erre van szüksége.

Light_House>!
Bradley Trevor Greive: Egy csipetnyi bátorság

Kedves állatfotók, és lélekmelegítő gondolatok. Egy csésze forró csokival ez a könyv egy nagy adag boldogsághormon :)

Anett_>!
Bradley Trevor Greive: Egy csipetnyi bátorság

Bátorság a hétköznapokra, vidám képekkel és elgondolkodtató szöveggel. Ezt is szerettük! :)

Perly>!

Ne vesztegesd az időt, mert túl drága ahhoz, hogy a múltbeli tetteiden rágódj és rosszakaróid áskálódásai miatt aggodalmaskodj.

Estherd>!

… az életben vagy előre, vagy hátra tudsz csak haladni. Nincs harmadik opció. Így, miután behegedtek a sebeid, és elegendő levegőhöz jutottál, tovább kell lépned. Ha csak „megkapaszkodsz”, nem jutsz előbbre.

49. oldal (Gabo, 2007)

Perly>!

A bátorság nem jelenti azt, hogy nem ismerjük a félelmet.
Az igazán bátrak éppen félelmeik ellenére mernek cselekedni.
A félelem egészséges.

Néha a hősök is sírnak.
De soha nem adják fel. Soha.

Light_House>!

William Ernest Henley – Legyőzhetetlen

Az égből, mely úgy hull felém,
Mint földtekére zord pokol,
Minden Istent csak áldok én
Lelkemért, mely meg nem hajol.

Az élet ökle letepert,
S én nem jajgattam vergődve, nem,
A véletlen dorongja vert,
S véres, de büszke még fejem.

Túl a harag, s a könnyek honán
Csak a halál borzalma vár,
Évek fenekednek reám,
De gyávának egy sem talál.

Nem baj, ha szűk a kapu,
S a tekercs bármit ró ki rám,
Magam vagyok a sorsom ura,
Lelkem hajóján kapitány.

utolsó oldalakon versszakonként

Estherd>!

Most pedig nézz a tükörbe, és tedd fel magadnak a kérdést: vajon mindent megtettél? Valóban minden energiáddal azon voltál, hogy változtass a sorsodon?

61. oldal (Gabo, 2007)

Magam vagyok sorsom ura,
Lelkem hajóján kapitány.

108. oldal, vészepilógus William Ernest Henley verséből idézve (Gabo, 2007)

Perly>!

Ám ahhoz, hogy valóban bátor légy, nem kell érzéketlenné válni.

Perly>!

A bátrak képesek felülkerekedni büszkeségükön és bocsánatot kérni egy félreértésből fakadó sértődést követően,

Perly>!

Járj mindig büszkén, kiegyenesedett háttal;
haladj felemelt fejjel a céljaid felé.