Emotion ​Code 13 csillagozás

Kutasd fel és engedd szabadon bennragadt érzelmeidet, lépj tovább az életedben!
Bradley Nelson: Emotion Code

„Meggyőződésem, ​hogy ez a könyv segít annak megértésében, hogyan tároljuk magunkban érzelmi tapasztalatainkat, ezáltal megváltoztatja az életünket. Az Emotion Code már eddig is nagyon sok ember életét újította meg a világon, és reményeim szerint a jövőben több millióan lesznek, akik alkalmazni fogják ezt az egyszerű eszközt önmaguk és szeretteik gyógyítására.”
Tony Robbins

Mindannyian átéltünk már hosszabb-rövidebb ideig tartó szomorúságot, csalódottságot, önbizalomhiányt, reménytelenséget, de aggodalmat, haragot és félelmet is. Annak azonban nem mindig vagyunk tudatában, hogy az átélt negatív érzelmeink, bármilyen régen is érzékeltük ezeket, a mai napig problémát okozhatnak számunkra. Az Emotion Code megmutatja, hogy a múltunk negatív töltésű érzelmei „bennragadt érzelmek” formájában kísérthetnek. Felgyűlnek a testünkben és az életünkben, és fájdalmat, működési rendellenességeket, idővel betegségeket okozhatnak. Ugyanakkor súlyos mentális és érzelmi teherként… (tovább)

Bioenergetic, Budapest, 2020
Bioenergetic, Budapest, 2020

Bradley Nelson: Emotion Code

Bradley Nelson: Emotion Code Kutasd fel és engedd szabadon bennragadt érzelmeidet, lépj tovább az életedben!

Érdekes könyv, jól leírja, hogy a negatív érzelmek, milyen hatással is vannak ránk. Azon kívül sok esetet is bemutat az író, amikor felnőtteken, gyerekeken, állatokon is segített már a módszer. Hanem az elején kicsit dühös lettem. :D Mert szóba került az izomteszt, ami a technika része, és már ismerem korábbról, de sosem sikerült rendesen megcsinálnom, azon kívül még egy Body Code tanfolyamon is részt vett az egyik kezelt. Na – mondom – ez már rosszul kezdődik! :D spoiler De aztán kiderült, hogy van egy másik tesztelési mód is (ami egyébként be is vált nekem :)), és a könyvből is meg lehet ezt tanulni, ha csak alapszinten is. Hamarosan dolgozni kezdek magamon, reméljük a legjobbat. ;)

autumncoffeecat>!
Bradley Nelson: Emotion Code

Egy csillag levonás a sok esettanulmány miatt van. Őszinte legyek, már nagyon untam.

Szerintem itt megint új nevet adtak a gyereknek, akit eredetileg kineziológiának (vagy izomtesztelésnek) hivnak… maximum a táblázat más. Igaz, ezt teljesen laikusként mondom. Jól elmagyarázza, hogy hogyan kell alkalmazni a technikát, de inkább szerintem mindenki bizza magát szakemberek! Én legalábbis ennek a hive vagyok. Tesztelgetés címszóval ajánlanám a könyvet. Mindenesetre nem árt elolvasni, hogy nemcsak egy fajta orvoslás létezik.

Kinek ajánlom? Talán annak, aki más perspektívákat is szeretne megismerni olvasásilag vagy esetleg komolyabban érdeklődik a téma iránt. Olvasmányos volt, érdekes esettanulmányokkal.

Kitticat06>!
Bradley Nelson: Emotion Code

Érdekes olvasmány volt, a gyakorlatban használható módszerrel a bennragadt érzelmekről, melyet világosan, könnyen olvasható módon írt le a szerző. Lényegében minden testi/lelki betegség egy bennragadt érzelemnek köszönhető. Az egy csillag levonás csupán a rengeteg gyógyulási történet miatt van, amit hely kitöltésnek érzetem csupán.
Olvasásra ajánlom :)

pandikornis>!
Bradley Nelson: Emotion Code

Nagyon kevés a konkrét dolog a könyvben. Inkább arra jó, hogy utat mutasson és gondolkodásra sarkallja az embert. Hiába vannak benne gyakorlati példák, mesék, annyira hosszú és nem lényegre törő, hogy elveszik benne a lényeg.

Raizo >!

Az 1970-es években a kutatók felfedezték, hogy a szívnek saját bonyolult idegrendszere van, ez az orvostudomány neurokardiológia nevű új ágazatának létrehozásához vezetett. Az igazság az, hogy minden embernek két agya van. A tudósok nagy meglepetésére az is kiderült, hogy a fejünkben lévő agyunk engedelmeskedik „a szívünkben lévő agy” üzeneteinek.

Raizo >!

A személyes és spirituális fejlődésünk nagy része a mások iránt érzett szeretet és a velük való kölcsönhatás eredménye. Minél nyitottabb a szívünk, annál erősebb a kapcsolatunk másokkal. Minél erősebb a kapcsolatunk, annál több szeretetet tudunk adni és befogadni, és annál gazdagabb az életünk.

Raizo >!

Ugyanúgy, ahogy a szemünk színét örökölhetjük apánktól, vagy az orrunk formáját anyánktól, bennragadt érzelmeket is örökölhetünk tőlük. Más szóval elég nagy a valószínűsége, hogy bennragadt érzelmet örököltünk a szüleinktől, akik azt a saját szüleiktől „kapták”. Ezeknek az érzelmi energiáknak egy része több generációra is visszanyúlhat, mivel a családfánk egy távoli tagjától származik. Ezek az érzelmek velünk vannak, amióta a testünkben élünk. Némelyek ezek közül esetleg nemkívánatos módon színessé tehetik a személyiségünket, vagy jelentős érzelmi és fizikai problémákat okozhatnak. Mások talán még nem jelentenek kellemetlenséget, de ha nem szabadulunk meg tőlük, a jövőben ez is megtörténhet.

Raizo >!

Bár a távgyógyítás nem számít elfogadottnak a nyugati orvoslásban, már a régi korokban és napjainkban is alkalmazták és alkalmazzák azok, akik a csikungot, kung-fut, reikit és más, széles körben ismert és elismert technikákat gyakorolják.

Raizo >!

Sok ember nem tud képességeinek megfelelően teljesíteni, és nehézségei vannak élete alakításában. A csalódottságuk alapjául szolgáló ok gyakran egy múltbéli eseményből visszamaradt, bennragadt érzelem, amely tudtukon kívül akadályozza erőfeszítéseiket.

Raizo >!

Több ezer évvel ezelőtt a régi korok orvosai hozzáértő módon tanulmányozták az emberi testet. Rájöttek, hogy azok az emberek, akiknek az életét egy bizonyos fajta érzelem uralja, ugyanolyan vagy nagyon hasonló fizikai betegségben szenvednek. Például azok, akiknek életében túlsúlyban van a harag, máj- és epehólyag-problémákkal küszködnek. Akik életét a mély szomorúság uralja, gyakran tüdő- vagy bélbetegségben szenvednek. A félénk embereknél a vese és a húgyhólyag a problémás területek.

Raizo >!

Nem csupán az elménk, hanem az egész testünk intelligens. Szerveink egymástól elkülönülő intelligenciák a testen belül, amelyek sajátos feladatokat látnak el, továbbá meghatározott érzelmeket vagy érzéseket hoznak létre.

Raizo >!

Az élet a boldogságról szól. Arról, hogy képesek legyünk minél több szeretetet adni és befogadni, és az összes lehetséges tudást magunkba szívni. Továbbá mások segítéséről, hálásnak lenni mindazért, amink van, és megtanulni azt az életet élni, amelyet szeretnénk.

Raizo >!

Amikor állatokat tesztelek, mindig úgy beszélek hozzájuk, mintha emberi lények lennének. Lehet, hogy az állat a szavakat nem érti, de a gondolataink által közvetített szándékot igen. Tudat alatti elméjük nagyon hasonlóan működik a miénkhez. Higgyük el, az állatok értik, mit próbálunk értük tenni! Az emberi szándék megértésére vonatkozó képességük időnként még a miénket is felülmúlja.

Raizo >!

Az elfogadás állapotának részét képezi, ha folyamatosan megbocsátjuk mások vétségeit. Igazoltnak érezhetjük a sértett érzelmeinkhez való ragaszkodást, mert úgy tűnik, bünteti azokat, akik megbántottak minket. Valójában a negatív érzelmek görcsös megtartása minket bánt, nem őket. Vagy tudatában vannak annak, hogyan érzünk, vagy nem, de ahogyan ők éreznek, az csakis az ő dolguk. Az elfogadás annak felismerése, hogy ily módon senki fölött nem rendelkezünk; csak azt dönthetjük el, mi hogyan akarunk most érezni. Csak mert mi úgy döntünk, hogy a múlthoz való ragaszkodás miatt szenvedünk, nem jelenti azt, hogy ők is velünk fognak szenvedni. És a vágy arra, hogy a másik ember szenvedjen, egy alacsony rezgésű állapot, amely mindenképpen ártalmas.