A ​tizedik bíró 14 csillagozás

Brad Meltzer: A tizedik bíró

Ben Addison, a Yale jogi karán végzett fiatalember a Legfelsőbb Bíróság új fogalmazója. De mikor véletlenül egy ügy végkimenetelét elkottyantja még az ítélethirdetés előtt, egy zsaroló milliókat nyer, és Ben elkezd izzadni. Méghozzá nagyon. Munkatársához, Lisához és lakótársaihoz, Nathanhez, Erichez és Oberhez fordul segítségért. Washingtonban ők a legjobbak. Az igazságügyi minisztérium, egy washingtoni újság és a szenátus forrásai állnak rendelkezésükre. De mielőtt rádöbbennének, karrierjük és az életük is veszélybe kerül.

Eredeti cím: The Tenth Justice

Eredeti megjelenés éve: 2009

GABO / Talentum, Budapest, 2012
532 oldal · ISBN: 9789636894054 · Fordította: Szabados Tamás

Ben Addison · Lisa Marie Schulman

Brad Meltzer: A tizedik bíró

Az értékeléseket olvasgatva sokkal, de sokkal rosszabbra számítottam, de szerintem – első könyvhöz képest – jó volt.

Az alapötlet tetszett, számomra újdonság volt. Nem vagyok otthon a bírósági, vagy jogi történetekben, szóval azt nem tudom megmondani, hogy a könyvben közvetített infók megfelelnek-e a valóságnak, de az élvezhetőség szempontjából egy laikusnak ez igazából irreleváns.

Humorral fűszerezve indul a sztori, de ahogy a cselekmény komolyodik, úgy csappan a viccelődés is. Nekem ez nem vette el a kedvemet az olvasástól, inkább ívet adott a dolognak. A vége felé amúgy is bután adta volna ki magát a humorizálás, hiszen ott már elég durva dolgok is történtek.

A karakterek nem a legszimpatikusabbak, de azért nem is utáltam őket. Kissé mesterkéltek, nem a legvalószerűbbek, így aztán nem kerültek hozzám közel, amit sajnálok, mert jobban is össze lehetett volna rakni őket.

A cselekmény nekem nem volt unalmas, olvasatta magát a könyv, mert jó a stílus, könnyen haladtam vele. Bár találtam benne néhány következetlenséget, a történet szempontjából ezek apróságok voltak.

Nem bántam meg, hogy eloltastam ezt a kötetet, és ha szembejön velem a jövőben az író egyéb könyve, azt is el fogom olvasni.

hattori>!
Brad Meltzer: A tizedik bíró

Nagyon fordulatosnak indul, igazán szarkasztikus, humoros szófordulatok, párbeszédek… aztán a végefelé valami elromlik…. tudom, hogy az élet nem lányregény, és elképzelhető is az egyik szereplő halála, de ez nálam valahogy megtörte a történetet, a vicces hollywoodi filmből egyszerre átmentünk egy drámába… szóval, ha rajtam múlna az utolsó 20%-ot átíratnám :)

lyneth>!
Brad Meltzer: A tizedik bíró

Izgalmas könyv, a főszereplők közül viszont – nekem – egyik sem volt szimpatikus.

szelll>!
Brad Meltzer: A tizedik bíró

Szóval, az író első könyve, nekem pedig szintén az első regényem az írótól. Elsőre nem volt rossz, ami mindkét előző állításra igaz, de…
Pörgősen, viccesen, eseménydúsan indul, de nagyon sokat gyengül a végére, főként poénosság terén. Egészében az átlagostól egy kicsit jobb, de lehet csak azért, mert szeretem a jog légkörében játszódó történeteket.
A korábbi értékelőkhöz hasonlóan én sem tudtam, tudnék azonosulni egyik szereplővel sem.
Remélem fejlődik Brad Meltzer, én valamikor megpróbálkozom egy másik regényével is.

smetalin>!
Brad Meltzer: A tizedik bíró

Nekem nagyon tetszett ez a könyv!!! Vitt magával a cselekmény, nagyon jók voltak a párbeszédek, és maga a történet is érdekes volt! Az ember nem tudta már kiről mit gondoljon , ki hazudik, ki játszik szerepet….stb. Szerintem jól meglett írva, csavarokkal, humorral volt tele! Nekem a végével sem volt probléma.

Vittoria0218>!
Brad Meltzer: A tizedik bíró

Csatlakozom az előttem szólóhoz, a könyv ritmusát és komikusságát dobja sutba az utolsó „pár” oldalon ezzel szerencsétlen olvasót is a padlónak szögezve, hiszen bár lehet ott motoszkál a fejében az esély a tragédiára, mégsem várja pont ettől a történettől, hogy ilyen fordulatokkal fogja megspékelni az író. Ettől függetlenül jó kis olvasmány volt, nem győztem kapkodni a fejem.

Kyrana P>!

Ben Addison izzadt. Mint a disznó.

Kapcsolódó szócikkek: Ben Addison
Kyrana P>!

– Figyelj, meg kell nyugodnod ‒ mondta Lisa. ‒ Ez nem A Cég.

Kapcsolódó szócikkek: John Grisham: A cég · Lisa Marie Schulman