A ​pénz bajjal jár 1 csillagozás

A nemzetközi adósságválságról
Bozzai Rita: A pénz bajjal jár

Az olajválság utáni helyzet világméretű eladósodáshoz vezetett. Az érintettek azóta is a válságból való kijutás lehetőségeivel, a túlélés esélyeivel foglalkoznak. A bajba jutott országok vezetői és a pénzvilág szakértői saját jól felfogott érdekükben egyre azon fáradoznak, hogy kidolgozzák a számukra megfelelő adósságmenedzselési technikát. A tapasztalatok ugyanis azt bizonyítják, hogy ésszerű eladósodási politikával és ügyes adósságmenedzseléssel megvan a lehetőség a fennmaradásra, sőt még a legrosszabb helyzet is megfordítható. Megismerhetjük e könyvből a különböző pénzügyi fondorlatokat és ügyleteket, valamint az adósságok piaci értékét, mert – mint kiderül – az adósság is adható, vehető, elcserélhető. Megtudhatjuk, hogy a bankárok szemében ki számít jó és rossz adósnak, milyen lehetőségei vannak egy nagy vagy kis országnak, a fejlett ipari államoknak, a szocialista és a fejlődő országoknak.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Az én világom Kozmosz Könyvek

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1989

Molnár_Gyula >!
Bozzai Rita: A pénz bajjal jár

Bozzai Rita: A pénz bajjal jár A nemzetközi adósságválságról

Könnyed stílusú, anekdotázgató tanulmány a ’80-as évek pénzügyi klímájáról. Jó bevezető azoknak, akik csak éppen elkezdtek foglalkozni a témával. Az adatok pontosak, és jól rendszerezettek, bár amikor a magyar eladósodásról ír, akkor azért érződik a nyűg, ahogy a borzalmassá váló helyzetet úgy próbálja eladni, mintha minden rendben lenne. Fejtegetései ma már jórészt nem érvényesek, de egy nyári olvasmánynak jó. Mivel zsebkönyv méretű, én a táskámban tartottam, és csak BKV-n, várakozás közben olvastam belőle 4-5 oldalt egy huzamban.