A ​pálinka dicsérete és más történetek 1 csillagozás

Bozsik Péter: A pálinka dicsérete és más történetek

Vajdasági és magyarországi élethelyzetek, olykor tipikus, másszor ellenkezőleg: bizarr, egyszeri, egyedi vagy egyszerűen váratlan jelenségek ihlette novellákat, illetve mini-novellákat tartalmaz a kötet.

zEtna, Zenta, 2012
zEtna, 2012

Bozsik Péter: A pálinka dicsérete és más történetek

Igazi pálinkaenciklopédia! :D Emellett van itt minden, sörszótár, állatmese, utazások tömkelege. Vajdaságiaknak külön érdekes, mivel nagyon könnyű ráismerni a megmásított helynevekre, valamint sok-sok ismerős arc jön velünk szembe a könyv lapjain. Rengeteg humor, irónia, keserű nevetés. Mégis vidám, pár pohár oldal pálinka után! ;)

Könyvszédelgő P>!

Fekete luk ez az egész Balkán, elnyel mindent, ami említésre érdemes és az ember hitével és méltóságával kapcsolatos.

Könyvszédelgő P>!

Kis Dániel (Karácsonyi így hívja Danilo Kišt) után vallom szabadon, nincs nagyobb ihlető a fehéren és feketén leírt, pontos dokumentumoknál. No meg a pletykáknál. Szerintem ezek keverékét hívjuk irodalomnak. Mert hiszen valamennyien tudjuk azt, hogy az irodalomnak mindene van, csak igazságértéke nincs.

Könyvszédelgő P>!

Végül is azért van az embernek véleménye, hogy változtassa, nem?