Bárka 40 csillagozás

Boyd Morrison: Bárka

VALÓBAN ​LÉTEZETT NOÉ BÁRKÁJA?
SŐT A MARADVÁNYAI A MAI NAPIG FELLELHETŐK?

Dilara Kenner, az ambiciózus régésznő apja szívfájdító titkot hagy a lányára, mielőtt meghal: a legendás történelmi relikvia, Noé bárkájának pontos helyét jelölő térképet.

Minden idők legmesésebb bibliai tárgya már sokakat megigézett az évszázadok folyamán. Amikor Dilara nekikezd a kutatásnak – az egykori hadmérnök, Tyler Locke segítségével –, őt magát is borzongással tölti el a gondolat, hogy ő lehet az, aki a maradványokat feltárja.

Ám baljós erők gyülekeznek a háttérben, halálos céllal és halálos eltökéltséggel: mindenáron ők akarják rátenni a kezüket elsőként a relikviára.

Helikopter-baleset az Atlanti-óceán fölött – az Ararát csendes lejtői: amíg egyik helyszínről a másikra eljutunk, számtalan izgalmas esemény történik ebben az akciódús regényben, amely a pergő kalandokat lenyűgöző, valós történelmi adatokkal fűszerezi. A Da Vinci kód óta nem született ilyen… (tovább)

I.P.C., Budapest, 2011
488 oldal · ISBN: 9789636354046 · Fordította: Szántai Zsolt

Chivas
Boyd Morrison: Bárka

„… néhány napot kapott arra, hogy megtalálja Noé bárkáját, azt a régészeti kincset, amelyet a történelem kezdete óta senki sem látott. Ja, és emellett még meg kell mentenie néhány milliárd ember életét…” A könyv sztorija két mondatban. :)) Éééés spoiler. :) Szerintem ebben a műfajban nehéz újat nyújtani, és ilyenkor a hogyanon lesz a hangsúly. Ez a könyv sikeresen vette az akadályt, szórakoztató volt, néha egy kicsit túl magyarázós, de jó. Most is felkerestem a wiki-t, szép helyeken jártunk, és sikerült megismerkednem a prionokkal, akikről szégyellem, de halvány fogalmam sem volt, hogy a világon vannak. A bárka története abszolút hihető volt. Szépen felépített könyv. :)

Ananiila
Boyd Morrison: Bárka

A kalandregények minden erényét és hibáját ötvözi ez a könyv. Az egész egy nagy akció, néha egy-egy tudományos vagy bibliai értekezéssel megszakítva. Szívesen látnék belőle egy 3 részes tv-filmet, még akkor is ha B kategóriás színészekkel zsúfolnák teli.
Érdekes és elgondolkodtató az özönvíz és Noé bárkájának újraértelmezése. Nekem tetszetős az elgondolás. Izgalmas és feszültséggel teli jó és rossz harca elevenedik meg a történetben, amihez kapunk egy mindenhez értő már-már szuper-képességekkel rendelkező egykori katona, mérnök főhőst, az elmaradhatatlan afroamerikai haverral és a lélegzetelállítóan gyönyörű régésznővel. Ó és természetesen van egy gigagazdag, hatalomvágyó főgonosz is, aki mindenen és mindenkin átgázol, hogy a világ ura legyen. Vagyis mondhatnám, hogy készen is áll az alap egy tipikus danbrowni akcióra. Nem számítottam nagy dologra, nem is lesz a kedvencem, de jó volt erre az eső áztatta pünkösdi hétvégére.
Dan Brown vagy Wilbur Smith rajongóinak kötelező!

Virágszépe
Boyd Morrison: Bárka

Az első oldaltól kezdve, folyamatosan történnek az események, kalandos,fordulatos helyzetek és természetesen a főszereplő több szempontból is kiváló mind fizikai, mind szellemi téren. Rövid, pörgős fejezetek. Száguldó teherautóra ugranak fel, nincs számukra lehetetlen, bátrak és sikeresek. Lássuk be, néha szükségünk van szuperhősökre. Szórakoztató.

kzsuzsu
Boyd Morrison: Bárka

Hihetően megírt, szórakoztató történet. Izgalmas, fordulatos és kicsit elgondolkodtató, tetszett az újfajta értelmezés. Azért a főszereplő néhol kicsit túl szuperhős volt.

Maate
Boyd Morrison: Bárka

Na kérem, ezt nevezem igazán szórakoztató irodalomnak. Ahogy a könyv ajánlója is írja, hogy Preston, Rollins és Reilly mellett méltó konkurens, teljesen egyet tudok érteni. És mivel Preston meg Rollins nálam igen előkelő helyen vannak és a két Reilly könyvet is elolvastam, bár azok annyira nem jöttek át, de ez a Morrison könyv nagyon is.
Az elejétől a végéig nincs megállás, jobbnál-jobb üldözési jelenetek, érdekes technikai megoldások, kincskeresés, stb-stb.
Akik kikapcsolódni akar és olyan könyvet keres, amiről azt hiszi, hogy nem fogja tudni letenni (én nem hiszek benne), annak tudom ajánlani, szerintem @Jeffi neked is bejön majd, nem Aranybudhat vagy miffene színvonal mégha egy a kiadó is. Ja és a borító is szép:) Ja és ma 300 oldalt olvastam belőle, ez minimum idén rekord, de lehet 10 éves rekord is:)

József_Sáray
Boyd Morrison: Bárka

Nagyon jó, bár az elején kissé unalmasnak indult, de a végére letehetetlen!

Busmen
Boyd Morrison: Bárka

Jó volt. Tetszett kellemesen szórakoztató volt mint pl egy Clive Cussler regény! Ugyesen volt vegyítve a fikció és a valóság , teljesen hihető a sztori.

idegenborisz
Boyd Morrison: Bárka

Néhol unalmas, de legfőkébb izgalmas és akciódús. Érdekes tényeket ír le benne az író, ami közel áll az én érdeklődés körömhöz. Humora nagyszerű, karakterei egyediek. Ajánlott mindenkinek, akinek tetszett a Da Vinci-kód, vagy egyszerűen jól akar szórakozni. Jó könyv, négy csillag.

Sabien
Boyd Morrison: Bárka

Izgalmas, elejétől a végéig pörgős és fordulatos, bár néhol eléggé kiszámítható a történet. Szívesen látnék belőle filmet!

Cheril

Aludj, amikor lehet, mert sosem tudhatod, hogy legközelebb mikor lesz rá alkalmad.

Réka_Kósa

A drágakő akkor is drágakő, ha poros.

Cheril

Az ember a legmohóbb, legpusztítóbb élőlény, amely valaha a földön élt. Több fajt pusztítottunk ki, mint a bolygó történelme során bármelyik állat.