Botos Máté (szerk.)

A ​történettudomány és a történelmi regény 1 csillagozás

Konferencia
Botos Máté (szerk.): A történettudomány és a történelmi regény

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Történelmiregény-írók Társasága szervezésében került megrendezésre 2016. november 25-én „A történettudomány és a Történelmi regény” című konferencia, amelyen oktatók, kutatók és regényírók vizsgálták a történettudomány és az irodalom közötti kapcsolatot. Ennek a rendezvénynek az utókiadványát tartja a kezében a Tisztelt Olvasó. A kötetbe tizenhat szerző tanulmányát helyeztük el, amelyek mind más és más nézőpontból közelítik meg a tények és a fikció szerepét a történelmi regényekben.

Ez a könyv kiváló olvasmány lehet mindazok számára, akik szívesen tekintenének bele a történelmi regények világába a történészek szemével, vagy kíváncsiak arra, hogy a múlt eseményeit miként próbálják megjeleníteni a jelenkor történelmiregény-írói.

Eredeti megjelenés éve: 2019

A művek szerzői: Gyáni Gábor, Botos Máté, Bartha Ákos, Fodor József Péter, Pintér Károly, Holló-Vaskó Péter, Kovács Kálmán Árpád, Kalmár Anikó, Kapa Mátyás, Csikász Lajos, Trux Béla, Soós Tibor, Dénesi Ildikó, Urbánszki László

Historycum, Budapest, 2019

Lőrinc László (szerk.): Egyezzünk ki a múlttal!
Bathó Edit (szerk.): Jászkunsági évszázadok – Jászkunság kutatása, 2014
Szónokyné Ancsin Gabriella (szerk.): Magyarok a Kárpát-medencében 2.
Illés Pál Attila – Zágorhidi Czigány Balázs (szerk.): A domonkos rend Magyarországon
Fröhlich Ida (szerk.): Az utókor hatalma – Újraírt szövegek
Szijártó M. István (szerk.): A történelem mint hivatás
Krausz Tamás – Katkó Márton Áron – Mészáros Zsófia (szerk.): Világháború, világforradalom, világbéke?
Kiss Ákos: Tinnye és Uny története a XVIII. században
Komoróczy Géza: Nekem itt zsidónak kell lenni – Források és dokumentumok (965-2012)
Mályusz Elemér: Az V. István-kori gesta