Palipál, ​a csupaszív lovag 17 csillagozás

Both Gabi: Palipál, a csupaszív lovag

Amíg a kisfiam óvodás volt, mindennap meséltem neki Palipálról, a hős lovagról. Amint kileptünk a kapun, a szemembe nézett, és ellenállhatatlanul közölte velem: Palipál! Négy éven át egyetlen nap sem telt el úgy, hogy óvodába menet ne Palipállal indítottuk volna a reggelt. Azok a mesék mindig a pillanathoz igazodtak, a napi ügyeinkről szóltak. Biztonságot adtak mindkettőnknek. A mese: biztonság és figyelem. Ez a legkevesebb és a legtöbb, amit a gyerekeinknek adhatunk. Both Gabi

Palipál történetei modern lovagmesék, sok-sok humorral és izgalommal. Öt éven felüli hős lovagok és királykisasszonyok szamara különösen ajánlott!

Pagony, Budapest, 2014
56 oldal · ISBN: 9786155441837 · Illusztrálta: Kőszeghy Csilla

szanes1>!
Both Gabi: Palipál, a csupaszív lovag

Ez aranyos volt, és azon ritka könyvek közé tartozik, ami a 3, a 6 és a 9 évesnek is tetszett. :) És nekem is.

Bencuska>!
Both Gabi: Palipál, a csupaszív lovag

Mese sok sárkányról,királylány kiszabadításról,Földiboszorkáról és persze a hős lovagról.Ritka az erőszakmentes történet ilyen szereplők hallatán,de ebben a könyvben sikerült!Legdurvább a banya karmainak levágása.

eperlany>!
Both Gabi: Palipál, a csupaszív lovag

Kétszer is el lehet olvasni egymásután. Mindig nevetnek rajta a gyerekek.

petrozy>!
Both Gabi: Palipál, a csupaszív lovag

Kénytelen vagyok 5 csillagot adni. Jópofa történet, fordulatos meseszövés, kicsit a vége furán alakult a boazorkánnyal, de megbocsátható, bár a gyerekek is megjegyezték, hogy milyen furi vége lett a mesének a kivezető fejezet viszont jól ellensúlyozza ezt.

Fóka111>!
Both Gabi: Palipál, a csupaszív lovag

Aranyos kis mese s láma aki szinte az összes mesében gonosz(a sárkány) itt nem akar bántani senkit bennem ez örömöt fejez ki. Mondjuk Pityerkének nem kellet volna annyit sírnia inkább a tettek mezejére lépnie de akkor Palipál nem mentete volna meg őt. Ezért jó úgy ahogy van . Az illusztrációja is szép.

Sornyul>!
Both Gabi: Palipál, a csupaszív lovag

Férjem unokaoccseinek vettem Karacsonyra, mert épp lovagos korszakukat élik. Persze rögtön fel is kellett olvasni nekik. :)
Aranyos, ötletes és néha kissé pihentagyú történet tanulsággal és persze pozitív vegkifejlettel a szeretet és szeretve levés jó hatásairól.

Zsuzsa_Tóth_5>!
Both Gabi: Palipál, a csupaszív lovag

Nagyon kis szuper mesekönyv, kedves történet. A 2,5 és 4,5 éves gyerekek tudtak vele azonosulni,beleélni magukat és a történet többszöri olvasása után a karakterekkel tovább játszani.