Palipál, ​a csupaszív lovag 6 csillagozás

Both Gabi: Palipál, a csupaszív lovag

Amíg a kisfiam óvodás volt, mindennap meséltem neki Palipálról, a hős lovagról. Amint kileptünk a kapun, a szemembe nézett, és ellenállhatatlanul közölte velem: Palipál! Négy éven át egyetlen nap sem telt el úgy, hogy óvodába menet ne Palipállal indítottuk volna a reggelt. Azok a mesék mindig a pillanathoz igazodtak, a napi ügyeinkről szóltak. Biztonságot adtak mindkettőnknek. A mese: biztonság és figyelem. Ez a legkevesebb és a legtöbb, amit a gyerekeinknek adhatunk. Both Gabi

Palipál történetei modern lovagmesék, sok-sok humorral és izgalommal. Öt éven felüli hős lovagok és királykisasszonyok szamara különösen ajánlott!

Pagony, Budapest, 2014
56 oldal · ISBN: 9786155441837 · Illusztrálta: Kőszeghy Csilla

Bencuska
Both Gabi: Palipál, a csupaszív lovag

Mese sok sárkányról,királylány kiszabadításról,Földiboszorkáról és persze a hős lovagról.Ritka az erőszakmentes történet ilyen szereplők hallatán,de ebben a könyvben sikerült!Legdurvább a banya karmainak levágása.

eperlany
Both Gabi: Palipál, a csupaszív lovag

Kétszer is el lehet olvasni egymásután. Mindig nevetnek rajta a gyerekek.

petrozy
Both Gabi: Palipál, a csupaszív lovag

Kénytelen vagyok 5 csillagot adni. Jópofa történet, fordulatos meseszövés, kicsit a vége furán alakult a boazorkánnyal, de megbocsátható, bár a gyerekek is megjegyezték, hogy milyen furi vége lett a mesének a kivezető fejezet viszont jól ellensúlyozza ezt.