Lúzer ​Rádió, Kehida! (Lúzer Rádió IV.) 45 csillagozás

Az angyalrablás hadművelet
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Kehida!

KITT… Szasztok, lúzerfanok, itt ismét Mark, a sztárriporter nyomul, aki arra kér, hogy menj át elefántba, és tárd nagyra a füledet, mert…

A LÚZER RÁDIÓ MOST KEHIDÁRÓL JELENTKEZIK!

A kertvégi budistúdióból sok minden libbenhet feléd, hát fogd be az orrodat, de közben kagylózz ezerrel, ha tudni akarod, milyen KIRÁLY a kolbászos buci, ám GÁZ, ha a torkunkon akad, és KIRÁLY a nyaralás, viszont GÁZ, ha erre a családi bíróság kényszerít, s persze KIRÁLY egy új bűntény nyomára akadni, csakhogy GÁZ, mikor elrabolják az ember töpszli húgát, és naná, hogy KIRÁLY éjjel a temetőben kísértettel találkozni, de FULLGÁZ, ha egy szótlan és bús márványangyal minden titok őrizője!
A Kukec család agyament kalandjainak immár ez a negyedik kötete, melyben én, Mark, a LÚZER RÁDIÓ oknyomozó riportere valós helyszíneken, egy valóban megtörtént bűntény után szimatolok – csak közben be ne verjék az orromat! …KATT

Eredeti megjelenés éve: 2014

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633738450 · Illusztrálta: Szőnyi Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
348 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633738450 · Illusztrálta: Szőnyi Gergely

Kukec Marcel (Mark) · Dongó

diamondfox P>!

Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Kehida! Az angyalrablás hadművelet

Egyértelműen 10/10! (vagyis 5/5, de ne akadjunk fenn ilyeneken)
Nagyon tetszett, hogy kiszabadultunk „vidékre” a Nyóckerből, a történetnek és a szereplőknek is jót tett ez a kis nyaralás. Kapa és Pepe már a rajz alapján ismerősek voltak, de csak a kötet végén szereplő szerzői megjegyzés tette teljessé a képet. Erre nem lehet kevesebbet adni, már csak ezért sem.
Jókat derültem buszon olvasva ezt a csodát, mondjuk max megint hülyének hittek, hogy mit kuncogok magamban… :D
Az aranyhármas most sem okozott csalódást, az új mocisok pedig üdítő változatosságot hoztak a szokásos brancs helyére. Mondjuk Monyót is tökéletesen megértettem a koncertes kívánalmával, viszont azt egyáltalán nem, hogy inkább elvitte a kicsiket bulizni. Na, mindegy, ez adta a lényeget, tehát nem boncolgatom, csak élveztem. Már csak egy kötet maradt a csodálatos Kukec familíával, aggodóm, hogy fájni fog a búcsúzás. :(

anesz P>!

borító: 5
stílus: 5
tartalom: 5
szereplők: 5
élmény: 5
mondanivaló: 5

Tök jó, hogy ez egy sorozat 4. része, és az előzőeket nem olvastam. De ajándék lónak ne nézd a fogát! Nehezen rázódtam bele a történetbe, a nyelvezetet meg kellett szoknom. Amint ráállt azonban az agyam, nem volt megállás: megszerettem. Igazi ifjúsági történet valós mondanivalóval. A narrátor igazi kincs, a sztori fordulatos, nem hétköznapi, de úgy érezhetjük, hogy akár velünk is megeshetne. Az illusztrációk is nagyon tetszettek, remekül szemléltették az eseményeket. (A betűtípus is különlegesebb volt, ezeknek mindig örülök!) Kehida, mint igazi porfészek csalóka, mert igenis vannak itt rejtélyek. Nem minden szereplő lett a szívem csücske, de a jellemfejlődésük, illetve az egyéniségük kibontása megsüvegelendő. Kedvenc jeleneteim Franci bácsihoz kötődtek! :-))

Solya24>!

Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Kehida! Az angyalrablás hadművelet

Végre egy normálisan lezárt könyv :)) mostanában nem sok ilyen jön velem szembe :)) a könyvtárunk most kapta adományba valahonnan egy pár mesekönyvvel. Úgy voltam vele hogy oké,lássuk,már úgy is hallottam erről a sorozatról de elmentem mellette…sajnos a könyvtárnak csak ez a 4 es rész van meg de nagyjából érthető volt,a szereplőket is hamar megismertem :) az írásstílus tökéletes,és a cselekményét is nagyon bírtam :) valószinüleg beszerzek még néhány részt :)

Schildkröte P>!

Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Kehida! Az angyalrablás hadművelet

Bizonyítottan derűfakasztó történet lett, bemutatva, hogy a vidéki életben is lehet találni szórakoztató dolgokat. Vagy tanulságokat, épp kinek mi szükséges az életébe.
Maga a történet alapja sok kérdést vet fel, mennyi igaz és mennyi nem és elégedettséggel töltött el, hogy a három Kukec testvér érdekes szövetséggé alakul.
Ez a könyv se hagyta, hogy teperszityós legyek. :D

RoseMarry>!

Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Kehida! Az angyalrablás hadművelet

Ebben a részben olyan részleteket tudtunk meg, bizonyos otthonkás nőszemélyről, hogy azt hittem az államat a padlóról fogom felszedni. Ahhoz képest, hogy kiléptünk a nyolckerből a színvonal nem változott. Mark önmagához híven, megint egy felgöngyölítendő ügy kellős közepén találta magát, úgyhogy megint együtt izgulhattunk a kedvenc sztárriporterünkkel.

Paulina_Sándorné P>!

Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Kehida! Az angyalrablás hadművelet

Zajlottak az események rendesen Mark és családja körül. A szülői büntetés nagyon ötletes. Minden tiszteletem a szülőké. A könyv lapjain keresztül is átjött, hogy mekkora lelkiismeret furdalásuk volt a gyerekeknek. Greta nem semmi személyiség. Annyi éven keresztül haragudni tudott Fetya bára. Mondjuk jól kitoltak velük. Tetszett, ahogy feltalálták magukat Kehidán és azt hiszem azért jól is sikerült a büntetésből kirótt nyaralás.

Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Kehida! Az angyalrablás hadművelet

Tisztelni-becsülni megannyi okból lehet Böszörményi Gyulát, de az már egyenest pofátlanság, hogy mindig képes megugrani a lécet. Ezzel a sorozattal legalábbis így van, ez is volt olyan jó, mint az előző, ami meg überelte a korábbiakat.
Mondok egy példát. Van benne egy poén, amit le is rajzolt Szőnyi Gergely illusztrátor, tehát a szöveg nem lephetett volna meg, ennek ellenére akkorát nevettem rajta, hogy benne van a Best of Lúzer poénok top 5-ben.
De mondok mást. Böszörményi belehozhat súlyos Jancsó karaktereket és közéleti kérdéseket is a regénybe, így sem csorbul a dolog. Nem csap át megmondásba, prédikálásba. Hogy a vérbe' csinálja, hogy mindig ott táncol a borotva élén, de sosem esik át a túlzásba?!
Pedig ’56-os forradalomról meg emberi sorsokról is mesél, és… hát, én nem tudom megmondani, hogy egy kiskamasz mit vesz le ebből, de ha egy kicsit is értelmes (márpedig ha el tudja olvasni a könyvet, akkor az), szerintem tutira leveszi a lényeget. Például azt, hogy lehet valamit kezdeni az elromlott dolgokkal is.
Jó volt, jó volt, jöjjön a következő! Bővebben: http://www.ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2014-08…

Bogas>!

Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Kehida! Az angyalrablás hadművelet

Olyan intertextuális, hogy az már mondhatni intermediális.
Érthetőbben: nyaralós könyv, nem csak nyaraláshoz, de csak óvatosan, mert kézbe ragadósan nem letehetős, és sokat megadnék, hogy élőben is láthassam Kapát meg Pepét horgolt csipketerítővel a fején.

Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Kehida! Az angyalrablás hadművelet

Ez a sorozat egyre jobb és jobb, ha ilyen lehetséges. :) Nagyon tartottam attól, hogy az egész hangulata semmivé lesz, ha kimozdulnak a Nyolckerből, ezért is tologattam magam előtt az olvasását nyár óta: féltem, hogy kiábrándulok, és már sosem kapom el azt a hangulatot, amiért kedvencem lett.
Jelentem, ettől nem kell félni, bárhol játszódik, a stílus jellegzetes és állandó. ;)
Olgi nyanyus még mindig és egyre inkább kedvenc, Kukesz szagát még a lapokon át is érzem, és végigszotyiztam Kapa és Pepe jeleneteit. :D
Jöhet a következő rész! :) :)

szilvigomboc>!

Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Kehida! Az angyalrablás hadművelet

Én annyira örültem, hogy egy kötet vidéken játszódik, ráadásul egy olyan helyen, ahol már jártam (főleg a büdös drága fürdőkomplexumban, de a falut is megnéztük, mindkettő jó volt). Ebben a kötetben viszont úgy éreztem, kedvenc Markunk háttérbe szorul és inkább a körülette levők oldják meg a dolgokat. Monyó csokidiétájánál meg se lepődtem a végeredményen, olvasás közben már rosszul voltam, ha arra gondoltam, mennyi hülyeséget felzabált. A rejtély is tetszett, na meg a két jómadár Pepe és Kapa karaktere, valamint Franci bácsi kiléte.

RandomSky>!

…úgy melléfogtatok, mint félszemű kalóz a 3D mozival.

RandomSky>!

Mire végeztem a kerekek olajozásával, a kiskocsi olyan csendesen suhant, mint Plútó kutya a sintértelep közelében.

Bogas>!

Itt valaki úgy kavarja a szószt, mint Piszkos Fred a málnaszőrt, az tuti!

Huszonhatodik adásnap

Kapcsolódó szócikkek: Piszkos Fred
Marée_Noire>!

– Te vagy a párbajsegédem, aki átadja a kihívást. Errefelé ez így szokás. Vágd hozzá a mocim kulcsát, és mondd meg neki, hogy ma este hétkor várom a Deák-kútnál.
– És ha kiröhög?
– Nem fog – nyugtatott meg Dongó. – A szabályos kihívást visszautasítani égés.
Így hát felmarkoltam a Simson kulcsát, odamentem Zsigerék asztalához, és úgy homlokon somtam őt a küldeménnyel, ahogy csak az erőmből kitelt. Miután a döbbent izomgyerek haverjai kikergettek a parkolóba, és ott némi fogócskázás után Dongó és Monyó végre leállította őket, azt is megtudtam, hogy elég lett volna azt a francos kulcsot simán csak Zsiger ölébe ejteni.
Mindegy, szerencsére megúsztam verés nélkül.

Marée_Noire>!

Skacok, én még életemben nem láttam senkit, aki olyan bénán próbált volna észrevétlen maradni, mint Pepe! Zsebre vágott kézzel, iszonyú hamisan fütyörészve hol az út egyik, hol a másik oldalán téblábolt, egyre csak azt játszva, hogy ő valójában az eget meg a tovavonuló felhőket kémleli. Nagy igyekezetében köbö hatszor ment neki a házak falának, kétszer villanyoszlopnak, háromszor más járókelőnek, egyszer még az árokba is beesett, majd hajszál híján elütötték.

Marée_Noire>!

Az éjjeliszekrényen díszes doboz terpeszkedik, amin egy köbö negyvencentis szobor áll. Karcsú, kendőbe burkolt nőalak, aki könnycsurrantó szomorúsággal bámulja a padlót, mintha azt gondolná: „Hú, de eszelős rég nem volt itt felmosva, te szent tehén!”