Lúzer ​Rádió, Budapest! V. (Lúzer Rádió V.) 36 csillagozás

A szöcskefogó hadművelet
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest! V.

KITT… ​Üdvicsek, kiscsókák, itt ismét Mark, a nagyvárosi kölyöknyomozó szövegel bele az éterbe, méghozzá (ezt kapjátok ki!)

IMMÁR AZ ÖTÖDIK ESZEMENT KALANDJÁT MESÉLVE EL!

Kagylózz hát ezerrel, mert most kiderül, hogy kicsit sem MENŐ, ha folyton eltaknyolsz a kutyádban, viszont nagyon MENŐ, aki otthon van a Pusziban, és MENŐ az is, ha háztetőkön futkározhatsz, ám közel sem MENŐ Olgi nyanyesz bugyingóját kilesni, de aki igazán MENŐ, az megküzd a Teleki téri bandával, bár közben aligha MENŐ eltörni a karodat, de MENŐ a gipszre szöcskét pingáltatni, hisz csak az MENŐ, aki a lúzercsapattal nyomul, és akkor is kitart, ha a sors összes trutymója ráborul! …KATT
Kukec Mark, Monyó és Pet, valamint a LÚZER RÁDIÓ csapatának nevetésre ingerlő kalandjai folytatódnak! Ismét a Nyóckerben láthatjuk hőseinket, akik a titokzatos Szöcske nyomába eredve a nagyváros jobbnál jobb (vagy épp rosszabb) arcaival akadnak össze. Figyelmeztetés a felnőtteknek: a kötet nyomokban Fülig… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
Könyvmolyképző, Szeged, 2021
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
296 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633994290 · Illusztrálta: Szőnyi Gergely

diamondfox P>!
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest! V.

Kicsit sok volt a hisztije Szöcskének, ezért vonok le fél pontot, meg Monyó is kissé nagyon idióta volt.
Ettől függetlenül pedig: remek befejező része a sorozatnak (vagy nem tudom? nyitott a vége, simán lehet folytatás), nagyon élveztem ezt a kalandot is a Kukec családdal. Mondjuk itt picit már erős volt a felnőttekkel szembeni viselkedés és megvetés, de szokás szerint egyik váratlan helyzetből csöppentünk a másikba. Jókat nevettem (vonaton nem néztek hülyének, tényleg nem… :D) és izgultam, hogy elkapják-e a droidok Szöcskét vagy sem? Slambuc vitte a prímet a hősiességével és a legmenőbb ezúttal a csipet-csapat volt. Imádom Pet-et, egyszerűen tökéletes a gyermeki őszintesége!

RoseMarry>!
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest! V.

Ez a rész lett az egyik kedvencem. Imádom ezt a sorozatot, és igen mély teperszityóba zuhantam, hogy nincs több rész, amit olvashatok :( Ez a rész is jó humorú, és természetesen a balhé sem marad el :D

Bogas >!
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest! V.

Még mindig Lúzer, még mindig szeretem, és már megint át kell rendeznem a polcomat.

koveli>!
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest! V.

Hátez hátez, hihetetlenül jó volt!!! :D Eddig ezen a köteten röhögtem a legtöbbet, és nagyon remélem,hogy lesz következő rész!! :D a kedvenc idézet: „Csak semmi pfúj, kislányom! Tudományos tény, hogy a méz nem más, mint érett méhkaka!” 93. oldal
Ezen nevetőgörcsöt kaptam!!! :DDD

Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest! V.

Ebben a kötetben visszatértünk Budapestre, és sokkal több izgalomban és kalandban volt részünk. Tetszett az is, hogy Mark sokkal aktívabban oldotta meg az ügyeket. Viszont fogtam a fejemet a hülyeségein néha, meg Csitri sokszor tényleg annyira csitrisen viselkedett, hogy elgáncsoltam volna. A PUSZI zseniális volt, imádom Petet mondtam már? Ja és halálra röhögtem magam, mikor először olvastam arról, hogy Kukesz tata zománcfestékkel öntötte le magát, ez kegyetlen volt ám, rendesen sírtam is.
Azért nem lenne rossz, ha egyszer jönne folytatás vagy tényleges befejezés hozzá, itt az ideje a népnek Lúzert is olvasnia, nem csak bárókákat! :)

Marée_Noire>!
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest! V.

Ez a sorozat egyre jobb és jobb!.. :D Egyszerűen nem tudom megunni a zseniális dumákat és rajzokat, hihetetlenül színvonalas az egész, nyolcker és szleng ide vagy oda! ;)

Kicsibogár P>!
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest! V.

Újabb Lúzer könyv, újabb kehidai nyaralás. Böszörményi Gyula hozta a színvonalat, ismét, pörgős, lendületes, és humorbonbonokkal teli történetet kaptunk tőle.
Őszintén bevallom, tele van a könyv post-itekkel, ami a vicces megjegyzéseket illeti. Szóvirágai csodálatosak, csak, hogy párat említsek: glancba-francba,
fajanszbuszt vezette,
az ősöreg, telefirkált, festéket hámló padokon,
lúgozott Hold,
matyómintásra karmolom.
Aki szereti a Lúzer történetek, azoknak bátran ajánlom.
Egy megjegyzés az írónak: a kémia nem utálni való dolog, bár a középiskolai kémiai tanárok nagy károkat képesek tenni, ez tény. De a kémia szerethető, sőt érdekes dolog, mondta ezt egy bölcsész-vegyész. :)

RapoltiBeni P>!
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest! V.

Phú, eddigi kedvenc sorozatom! Ha lesz VI. Lúzer Rádió én már csapok is rá! :D Természetesen megérdemli a 5 *-ot!

CsN>!
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest! V.

Kedvenc Markunkat üldözi a balhé, még akkor is, amikor azt hiszi, hogy nem is :)

CsN>!

– Szerintem rúgjad bokán – hallom Pet komoly hangját a fejemben.
– Vagy húzzad meg a haját, naponta legalább kettőször.
Abból tudni fogja, hogy hazafelé a suliból te szeretnéd vinni a táskáját.
Ha aztán a kapuban mégsem adja oda neked, akkor utál,
és ha más fiúnak adja, akkor már van vőlegénye. De ha visszarúg
vagy karmol, és közben mindenki előtt „hülyegenyó”-nak hív, akkor
te lehetsz a következő táskacipelője.

szilvigomboc>!

Persze az öreg kezdetben elég sokat szívott. Pölö kicsit sem volt nyerő ötlet tőle, mikor első alkalommal leöntötte magát zománcfestékkel. Ezt a húzását a saját szememmel láttam, de már nem volt időm közbelépni.

szilvigomboc>!

– Szasz, Kis Spenót – köszöntem rá. – Úgy nézel ki, mint akinek csúnya nagy szorulása van.
– A vécézés magánügy – nyögte, még mindig a csövön csimpaszkodva.
– Szerintem is – értettem egyet. – Így aztán tiszta mázli, hogy te itt csak úgy… lógsz. Nem igaz?