Lúzer ​Rádió, Budapest! (Lúzer Rádió I.) 72 csillagozás

A Béla-irtó hadművelet
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest!

Marcel 13 éves, mikor a családjával a „Nyócker” színes, zajos, rémisztően forgatagos világába költözik. Mikor a vén bérház padlásán rátalál Volna-K-ra, az ősi rádió adó-vevőre, ötlete támad: félelmeit, örömeit, gondolatait mind az éterbe küldi, miközben az elhagyatott templom titkát is megfejti. A Lúzer rádió az Égigérő fű, a Keménykalap és Krumpliorr és a Szeleburdi család sokak által szeretett világába repíti el az olvasót.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
216 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639492790 · Illusztrálta: Szőnyi Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2012
216 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639492790 · Illusztrálta: Szőnyi Gergely

Kukec Marcel (Mark) · Olgi nyanya

Trudiz P

Ezt én imádtam! :)
Szerencse, hogy adott egy padlás, egy bőrfotel, egy rövidhullámlovas, s az ő agyaskodó, de irtóra kedvelhető stílusa, amivel elkápráztatja olvasóit, akarom mondani nem-hallgatóit. Sziporkázó, szókimondó stílusa és humora, mely szivárványszínt kapott szívünkbe ficcen, igen meggyőzött. Az sem zavart, hogy a mélyen tisztelt nem-hallgatóságot néha lesurmózta, lecsipagyárosozta. Ez egy hűdehúúú volt! Kifejező illusztrációi nyerőek.
Jöhet a folytatás is. Lényeg a lényeg: ajánlom mindenkinek!

shadowhunter1975 P
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest!

Bár célcsoporton bőven túli vagyok nagyszerűen szórakoztam, nagyon szeretem ha egy könyv Budapesten játszódik. Aranyos, szerethető,"szeleburdis" családtagok, a kedvenceim a két kecskepapagáj: Áglaki Izofandrusz és Áglakiné Zseraldina voltak. Ha majd megnő az unokaöcsém tutira a kezébe nyomom, addig meg néhányszor elolvasgatom. Tetszettek a rajzok!

Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest!

Nem tudom, hogy Böszörményi eddig miért maradt ki az életemből, de azt hiszem, sürgősen el kell kezdenem bepótolni a lemaradásomat. :)
Annak ellenére, hogy egyáltalán nem én vagyok a megcélzott korosztály, nagyon tetszett ez a könyv. Egyetlen egy gondja volt, ami miatt a fél csillagos levonást kapta, hogy nem tudott maradéktalanul lekötni. Ami igazából annyira nem meglepő, már nem a 13 évesek szemével látom a világot. :)
Viszont a stílus! Na, az verhetetlen volt. Ha tudom, hogy ilyen szórakoztatóan ír Böszörményi, akkor tuti, hogy előbb veszem kezembe egy könyvét. Amellett, hogy rendkívül szórakoztató, az tetszik még nagyon, hogy követi a mai világot: használja a mai szlengeket. (Tegyük hozzá, már van olyan, hogy nem értem, a 17 éves húgom mit mond. 24 vagyok. :D) Egy idősebb olvasónak ez lehet, hogy kellemetlen és zavaró lehetett, de én nagyon jókat vigyorogtam. :)
Valamikor biztosan folytatni fogom a sorozatot. :)

gregsys P
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest!

Annyira tipikusan Böszörményi :) csűri-csavarja a szavakat. Amúgy kicsit Szeleburdi család, kicsit Emil és a detektívrk, kicsit a ’80-as évek ifjúsági tévésorozatai. Egyszerűen nagyszerűen szórakoztató és teljesen kikapcsol. De még mindig nem tiszta előttem, hogy hogyan is hívják a főszereplőt. Mark, Marcell, Marci, Marcsi?? :) Talán egyszer megvilágosodom. A rajzok plusz pobt lenne. Olthatatlan vágy fogott el, hogy kiszínezzem őket. Lényeg a lényeg: imádtam.

lettielena
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest!

Egy nagyon izgalmas kalandba csöppentem. Attól függetlenül, hogy valószínűleg túlkoros vagyok a történethez, nagyon tetszett és imádtam az ötletet, hogy rádión keresztül meséli el Marcel a napjait. spoiler
Sokáig nem tudtam kivenni a könyvtárból, mert mikor odatévedtem, mindig ki volt kölcsönözve, szóval sokan olvashatják :D deee végre sikerült! Gyorsabb voltam :D Viszont meg kell vennem, mert ha valami csoda folytán, egyszer lesz egy kisterroristám, akkor el fogom vele olvastatni. Tudnia kell, mi is az a rádió és milyen izgalmas dolgokat lehet elkövetni a virtuális téren kívül.
Az egészet olyan hangulatúnak játszottam le a fejemben, mint amilyenek a régi magyar filmek voltak (pl. az Utánam srácok, Égigérő fű és a többi remekmű.)
Lelkes nem-hallgatója lettem a Lúzer Rádió, Budapest!-nek :D

Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest!

Most annyira sajnálom, hogy már nem vagyok tizenéves és a tanuláson kívül semmi más dolgom nincsen, csak olvasni és baráti kapcsolatokat építeni.
Szerettem olvasni, szerettem Marcelt és az egész családját, szerettem Böszörményi öniróniáját.
Kötelezővé teszem a csajaimnak.

plüsskaméleon
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest!

Hogy én mennyi ideig kerestem a könyvet! Könyvtárban,mindenhol,sehol sem találtam. Aztán amint beléptem az új könyvek részre,azonnal megláttam,két nap alatt kiolvastam,kedvenc könyv lett (:

szucsiani
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest!

Bár nem az én korosztályomnak íródott, ennek ellenére nagyon élveztem a könyvet.
Gyermekkorom nagy kedvence volt a Szeleburdi család, szerintem én kölcsönöztem ki legtöbbször a falusi könyvtárunkból. Ez a regény sok tekintetben hasonlít rá. Itt is egy kicsit zűrös, három gyermekes család életébe csöppenünk, akik vidékről kerülnek Budapestre. Az új otthont, környezetet, a megváltozott körülményeket mindnyájuknak meg kell szoknia. A középső gyerek, Marcel rádiós közvetítésén keresztül ismerjük meg a családtagokat, a lakókat, s ezen keresztül leszünk részesei a Béla-írtó hadműveletnek.
Pörgős, nagyon jó humorú könyv, amin felnőtt fejjel is sokat nevettem.
Különösen tetszett az elhagyatott templom története. Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki a könyv hatására utánanézett az interneten és megdöbbent, hogy valóban létező hely.

Schildkröte

Szórakoztató, feldobta az estéim. :D
Semmi hiányt nem szenved, azon kívül, hogy a folytatásokat fel kell kutatnom.
Bármilyen korosztálynak tudom ajánlani, aki ki akar kapcsolódni.
Röviden tömören, lényeg a lényeg, Böszörményi Gyula ismét nem okozott csalódást.
Ha elkészül a teljes blogposzt hozzá, ott részletesebben beszámolok a könyvről.

RandomSky
Böszörményi Gyula: Lúzer Rádió, Budapest!

Nem tudom, egy mai, átlagos pesti (vagy vidékről felköltözött) 13 éves így beszél-e, de az még rémlik, hogy én a magam idejében (a múlt évezredben) bőszen használtam az aktuális szlenget, és valszeg rém idegesítő voltam, de az is lehet, hogy szórakoztató, nem tudom. :)
Akárhogy is, ez a regény nekem tetszett, olyan igazi böszörményis cucc: humor, kaland, s közben valós problémák bölcs, egyszersmind odamondogatós kitárgyalása. Nem lévén sem a célcsoport tagja, sem abba tartozók apja, nincs viszonyítási pontom, hogy akkor ez most menő vagy sem, de az nem vitás, hogy szívesen adnám a kérdéses korosztály tagjainak kezébe, amúgy meg bánom is én, a magam részéről vigyorogtam rajta eleget, és kész.
Bővebben: http://ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2012-06-27+…

GytAnett P

– Na tessék, máris megtörtént! – mondta álszent módon sápítozva. – Az én szeretett öcsikém rossz társaságba keveredett!
– Ezt meg honnan veszed? – horkant fel jó apánk, ölébe gyűrve a napilapot, ami mögött egészen addig rejtezett.
– Egyértelmű, csak nézzetek rá: kapkodó lélegzet, idegesen rebbenő tekintet, verejtékes homlok! Tisztára, mint Törpilla, mikor megkérdezik tőle, hogy ki a papája Törpicurnak!

139. oldal, Tizenötödik adásnap

RandomSky

Gyalog indultunk az előző nap megbeszélt cél felé, elvégre fiatalok, életerősek és a BKV járataihoz túl csórók vagyunk.

borostyan P

Fel vagyok dobva, mint népünnepélyen a keménykalap.

GytAnett P

Nektek be merem vallani, kedves nem-hallgatóim: úgy ver a majré, mint suli előtt felejtett napközist a jégeső.

130. oldal, Tizennegyedik adásnap

GytAnett P

Rozsdafoltos, olykor rémisztő hörgést hallató, múlt századi Barkas volt, de a tulajdonosa, bizonyos Mikus Sanyi (Slambuc faterjának egykori munkatársa a cirkusznál) megnyugtatott:
– Addig nem esik szét, míg érzi, hogy jó ügy érdekében kell gurulnia!

176. oldal, Huszonegyedik adásnap

bozs

Miután megmondtam neki, hogy ilyen önpusztító, egészségtelen dolgokra nekünk nem telik, kijelentette: amint betölti a tizenhatot, bosszúból jelentkezni fog a Való Világba, és akkor aztán szégyenkezhetünk miatta.

bozs

Monyó elsőként a hatalmas Twilight-mozilepedőjét rajzszögezte fel, amiről Robert Pattinson úgy bámul le, mintha előzőleg kifolyt volna a szeme, úgyhogy szegénynek egy-egy pingponglabdával kellett azokat pótolnia. Pet válaszul a szemközti falra egy giga Shrek-posztert ragasztott, … Szerintem az a két filmsztár szépségben, tehetségben, szellemben és történetben tényleg nem versenyezhet: a zöld öklű öldöklő lazán veri a sziporkavámpírt.

Kapcsolódó szócikkek: Robert Pattinson · Shrek
GytAnett P

– Barátaim, bátor bajtársak a bélátlanított boldogságban, béke bugyog, bongyorog és bugyborékol a bensőmből! A búskomorság baglyai nem burukkolnak többé böszme bölömbikaként bennfentes baráti bungallónkban, így bizton bömbölhetem bizonyosságomat: baromira bírom a burátokat!
(…)
– Rá se ráncsál, kiccsávó, maj' csak megtanulod a nem bé-betűs szavakat is.

195. oldal, Huszonnegyedik adásnap

Allanon P

KITT… Akit a hadi helyzet mellett a bulvárhírek is érdekelnek, azzal közlöm: hullaimádó nővérem frizurája mégsem egészül ki fehér, lefelé fordított keresztekkel. Monyó engedett a szülői erőszaknak, ám azóta a tekintete démoni tűzben ég, miközben az ágyán hasalva olvas. Most épp valami nagyon gáz könyvet fal, aminek annyi a címe, hogy: 9… 8… 7…
Megjegyzem: ha egy író annyira fantáziátlan, hogy címként csak számokat meg pontokat tud adni a művének, akkor én tőle tutkó egy sort se olvasnék el! …KATT

Greywind

A hazugság olyan, mint celeb csajokon a smink: ideig-óráig jól néz ki, de előbb-utóbb úgyis jön az eső!