67. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

Beretva ​és tőr (Ambrózy báró esetei 2,5.) 2174 csillagozás

Böszörményi Gyula: Beretva és tőr

1900 ​verőfényes őszén Budapest székesfővárosa a mesés Perzsia uralkodóját látja vendégül. Muzaffer ed-din Qajar egész udvartartásával utazgat Európában, két marokkal szórva a pénzt és a kitüntetéseket. A magyar fővárosban négy kellemes napot szándékozik tölteni, amiről a sajtó részletesen be is számol, ám még a szemfüles firkászok sem találnak magyarázatot néhány érthetetlen történésre.

Vajon a perzsa uralkodó Budapestre érkezvén miért azt tartja a legsürgetőbbnek, hogy fehérneműt vásároljon? Mi oka lemondani első napján szinte minden programját, és elzárkózni attól, hogy az ország legfőbb méltóságaival találkozzék? Rudnay Béla rendőrfőkapitány vajon miért zárja le légmentesen a Hungária nagyszállót, ahol a sah és kísérete lakik, és mi lehet a magyarázata annak, hogy a személyzet kísértetjárásról pusmog?

Mikor Vámbéry Ármin, a híres Kelet-kutató és Ambrózy Richárd báró is a szállodába siet, már mindenki sejtheti, hogy a háttérben sötét erők munkálkodnak – pedig… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
Könyvmolyképző, Szeged, 2020

Kapcsolódó zóna

!

Ambrózy báró esetei

1027 tag · 740 karc · Utolsó karc: 2024. március 1., 10:05 · Bővebben

Báró Ambrózy Richárd · Hangay Emília (Mili) · Monyorókeréki és Monoszlói Erdődy Agáta Mária Gobertina · Rudnay Béla · Emine Sultane Sadrazam · Hakimol Molk · Muzaffer ed-din Qajar · Serop kán · Vámbéry Ármin

Gorkie P>!
Böszörményi Gyula: Beretva és tőr

Jaj, ez nekem annyira jól esett! Már nagyon hiányzott ez a sorozat!
Pár mondat után, máris vissza tudtam zökkeni a történetbe.

Második olvasásra is nagyon tetszett. Imádom ezt a hangulatot és a csavaros nyomozást benne. :)

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
Mrs_Curran_Lennart P>!
Böszörményi Gyula: Beretva és tőr

Rövid kis szösszenet, melyben bárónk a perzsa sah körüli ügyekben nyomoz. Persze Milli sem akar kimaradni semmiből, még ha Richárd legszívesebben otthon hagyná. Egy nyögvenyelős olvasmány közben igazán felüdítő kis krimi.

vikcs>!
Böszörményi Gyula: Beretva és tőr

Egyszerűen nem tudok rá kevesebbet adni 5 csillagnál, és nem is akarok.
Már az első mondattól újra beszippantott Böszörményi bácsi világa, az igényes mondatok csak úgy kényeztették a szemem.
Jó volt újra kicsit benne lenni Ambrózy báró botrányos kalandjaiban, hogy kaphattam egy kicsit Miliből, akit nagyon szeretek.
Nagyon izgalmas volt ez a kis nyomozósdi, az apró jelek felfedezése, és a végén a báró pattanásig feszítő idegeket kreált a történet feltárásával.
Imádom, imádtam és imádni is fogom ezt a sorozatot. ❤ Köszönjük Böszörményi Gyula! :)

gabiica P>!
Böszörményi Gyula: Beretva és tőr

Remek szösszenet volt, igazán olvastam volna még tovább. Örültem, hogy a főbb szerepet ezúttal ténylegesen Ambrózy báró kapta, és végig az ő nyomozását követhettük nyomon. Még mindig elcsodálkozom csavaros észjárásán, és azon, hogy milyen könnyen rájön a dolgok nyitjára. Izgalmas volt az egész nyomozás.
Ahogy Ambrózy előadta a megoldást, az egyszerűen parádés volt: pattanásig feszült idegek, izgalom. Szuper volt.

nibooklett P>!
Böszörményi Gyula: Beretva és tőr

Ez a rövid történet szintén annyira izgalmas volt, mint az eddigi részek. Lehetetlen lett volna, ha leteszem, az egyetlen negatív benne talán, hogy hamar vége lett, pedig szívesen olvastam volna tovább.. de nem csüggedek, hiszen az értékelés után kezembe veszem a harmadik részt♥

Naiva P>!
Böszörményi Gyula: Beretva és tőr

Csak a szokásos. Egyhamar magával ragadott. Most viszont a rövidke tartalom miatt (mivel kiegészítő kötet) amire feleszméltem, már vége is lett. A krimi hangulat adott volt és a két főszereplő jelleme mit sem változott.
A morc báró úrnak a magas elméje ebben a kötetben is jól megmutatkozik, akárcsak Mili hajthatatlansága, makacs kitartása. Nagyszerű „nyomozó párost” alkotnak. Egyre izgatottabban várom, hogy megismerhessen a báró múltját. Mitől olyan, amilyen…

ZsúésKrisz_Olvas>!
Böszörményi Gyula: Beretva és tőr

"Egy (sajnos) nagyon rövid kis olvasmánnyal, amolyan „melléktörténettel” van dolgunk, de ez senkit ne tévesszen meg, és semmiképpen ne térítsen el olvasási szándékától, hiszen ez a kötet, amilyen kurta, olyan velős."
Tovább itt olvashatsz a véleményemről:

Xoxoribizli>!
Böszörményi Gyula: Beretva és tőr

:) Minitörténet a második részben feltűnt bűntény felderítéséről. :)
Nem csalódtam! :)
Izgalmas, humoros kis sztori.
Nem sokáig kellett erőltetnem a szemeimet az olvasással, mert nagyon rövid volt, ami tekintve, hogy kiegészítő kötet, jó is volt így, csak éppen az olvasói kíváncsiságomat nem igazán elégítette ki. Annak ellenére, hogy ez volt az első rész a sorozatban, ami teljes mértékben le lett zárva. :)

hpatrik97>!
Böszörményi Gyula: Beretva és tőr

Szerintem senkit nem lepek meg azzal, ha kijelentem, hogy IMÁDTAM ezt a részt is!

Hatalmas meglepetésként ért ez a mini-kötet megjelenése, egyértelmű volt, hogy nekem ez KELL! Annyira fantasztikus volt ismét visszacsöppenni a Mili és a Báró világába. A történet ismét briliánsra sikerült, az írásstílus fantasztikus, a hangulat tökéletes. Az író úr hozta az elvárt szintet! Fordulatokban sem volt hiány, és poénok is voltak rendesen.

Csupán egyetlen egy problémám van ezzel a résszel: miért ilyen rövid?! Még úgy olvastam volna! Belőlük sosem elég!

Fallen_Angel>!

Ambrózy báró hosszan, elgondolkodva nézett rám, miközben a tekintetében valami egészen szokatlan, lágy és kedves fény jelent meg.
– Üdítő, hogy időnként ilyen mérhetetlenül nagy butaságokat képes mondani, Mili – sóhajtotta, majd hirtelen elkomorult. – Ám nagyon kérem, ezt ne akkor tegye, mikor épp egy diplomáciai botránnyal kecsegtető ügyben járunk el.

Essie>!

– Szabad így bánni egy hölggyel?
– Hölgy?! – hördült fel az én önmagából kifordult báróm. – Én semmiféle hölgyet nem látok itt. Aki előttem áll, az nem más… Nem egyéb…
– Ki ne mondja! – tettem mutatóujjamat ideges rángó ajkára, mire ő úgy ugrott hátrébb, mint akit villanyütés ért. – Később nagyon megbánná az illetlen szavakat, ráadásul Agáta mama is összeszidná magát miattuk.

33. oldal, 5. fejezet

Babó_Buca P>!

Abban pedig én voltam tökéletesen biztos, hogy nekem ott a helyem, ahol ama bizonyos éjszakai kísértet a titokzatos keleti uralkodót le akarta mészárolni. Ezt a véleményemet azonban Richárd sajnos nem osztotta, ezért úgy otthon felejtett, mint valami feleslegesnek vélt esernyőt.

8. oldal, 2. fejezet

– Az őrület csupán egyfajta torz látásmód, amit meg lehet fejteni – […]

49. oldal, 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Báró Ambrózy Richárd · őrület
Babó_Buca P>!

– Akkor hát halljam a tényeket, mert csak azokból vagyok képes elméleteket építeni, hogy végül felmászva rajtuk az igazság csillagáért nyúljak.

16. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Báró Ambrózy Richárd
Fallen_Angel>!

– Elég a locsogásból, Hangay kisasszony – szedte össze magát Richárd. – Kérem, válaszoljon! Miért jött ide?
– Természetesen azért, hogy segítsek a nyomozásban. Elárulná, pontosan mi után kutakodunk?
– Nem, Mili, eszemben sincs!
– Hát jó, majd akkor én röviden összefoglalom […]

Babó_Buca P>!

– Csupán egyetlen rendőr állt a sah ajtaja előtt? – csodálkozott a báró, mire a főkapitány kedve még paprikásabb lett.
– Hisz tele az egész ház rendőrökkel – recsegte védekezőn. – Úgy hemzsegünk itt, mint ferencvárosi lelencgyereken a tetvek.

11. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Báró Ambrózy Richárd · Rudnay Béla
Babó_Buca P>!

– Jelentse be a főkapitány úrnak, hogy meghoztam!
Ambrózy báró ezt hallva kissé elmosolyodott, hisz poggyászként még senki sem beszélt róla, de a jó öregnek, kit régóta ismert és tisztelt, ezt is könnyedén elnézte.

9. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Báró Ambrózy Richárd · Vámbéry Ármin
Babó_Buca P>!

– Kezdek belezavarodni a báró úr okfejtésébe, hiszen ön úgy ugrál összevissza a kenyérmorzsák között, mint valami döntésképtelen, bolond veréb.
– Ezért a megjegyzéséért máskor rögvest párbajra hívnám a tiszt urat – mondta Richárd hűvösen –, ám most nincs időm huszárrostélyost aprítani önből.

69. oldal, 11. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Báró Ambrózy Richárd
Fallen_Angel>!

– Fenség, engedje meg, hogy bemutassam a férfit, akiért Vámbéry Ármin barátunk elsietett – zengte férfias baritonján, bár kissé teátrálisan Rudnay Béla. – Íme Ambrózy Richárd báró, számos rejtélyes bűneset sikeres felderítője.
A sah már-már unottan pillantott a nevezett személyre, s tekintetében csak akkor villant érdeklődés, amikor észrevette, hogy Richárd bal karja hiányzik.
– Háború? – kérdezte együtt érzőn. – Melyik harctér?
– A legveszedelmesebb, amire férfi léphet – felelte talányosan a báró, hanyagul az egyik székre dobva kalapját, amit korábban, a meghajláskor már levett. Az etikett ily mértékű megsértése a sahot cseppet sem érdekelte, ám a társaságában lévő három perzsa úr, akik a széke mögött sorakoztak fel, lopva összenéztek.

Népszerű triviák

Ambrózy báró esetei sorozat · Összehasonlítás