Árnyvadászok (Jonatán kalandjai 3.) 28 csillagozás

Böszörményi Gyula: Árnyvadászok

A végső összecsapás elkerülhetetlen! Jonatán, a jövőből jött fiú nem ismer tréfát, ha jó könyvekről, s az azokat elpusztítani akaró Üpszilonról van szó. Galagonyával ezúttal a XV. századba jutnak vissza. Várja őket a rettenetes Árny és a Nagy Leszámolás…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Jonatán Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
Könyvmolyképző, Szeged, 2020
Könyvmolyképző, Szeged, 2008
298 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632450001 · Illusztrálta: Falcione Sarolta

Schildkröte P
Böszörményi Gyula: Árnyvadászok

Humorral teli lett a zárókötet is, újabb, akár külön is olvasható kötetként számon tartható.
Egy dolog miatt vagyok igazán szomorú, mégpedig, hogy vége Jonatánék kalandjainak.
Aki úgy véli, Monyákos Tubát már nem lehet überelni… az még nem ismeri Nyakfacsart. :D

Kifejtettem nemtetszésem Horrorsó utolsó megjegyzéseivel kapcsolatban, de magára a történetre nem nyomja rá a bélyeget, és a teljes történet élményét nem vette el, így a négy megismert barátunkhoz csatlakozva, a részemről megkaphatja mind az öt csillagot, mert olyan volt, mintha velük lehettem a történetben.
Horrorsóval meg számolok… egy kis valószínűségszámítást a következő megjelenésre váró könyv kiadási idejét illetően. :D

Habók P
Böszörményi Gyula: Árnyvadászok

Nagyon jó harmadik kötet lett belőle. Pergő és humorral teli (néha egy kicsit talán sok is volt belőle). És a jövőből átváltott történelmi kalandregénnyé – ami csöppet sem vált kárára. Sajnos a végén minden megoldódik, vagyis nem lesz következő kötet. Pedig szívesen olvasnék még Nyakfacsarról, és Horrorsóról. De főleg Guti tatáról és Abecedariusról.

Böszörményi Gyula: Árnyvadászok

Kellemes kis záró kötet volt ez, köszönet illeti a remek Mestert! Vagy hívjam inkább Horrorsónak? :)
A lényeg, hogy tetszett, hogy ezúttal a múltba tettünk kirándulást, plusz a vízfestékes illusztrációk még jobban feldobták az egésznek a hangulatát. Már ha ezt lehet fokozni. A vége kissé kusza volt, de jót nevettem a Rela-Tivi-Tás elmélet lábjegyzetes magyarázatán. És természetesen tetszett a megoldás is a végén. Ezzel minden szálat elvarrtak, fogjuk rá, hogy a könyvmolyokat már annyira nem üldözik – inkább már csak meglepődnek rajta, ha valaki olvas (ezt de durva így leírni és belegondolni).
Összegezve: jó kis kaland volt ez!

Oláh_Zita P
Böszörményi Gyula: Árnyvadászok

A vegere jol felpörögtek az esemenyek. Abe meg mindig a kedvenc szereplom.

__Lia__
Böszörményi Gyula: Árnyvadászok

Nagyon tetszett,bár az eleje kicsit uncsi volt.Aztán nem olvastam egy ideig.Folytattam a könyv olvasását utána le se tudtam tenni.Ezt a könyvet sok mindenkinek ajánlom.

JoPiTi
Böszörményi Gyula: Árnyvadászok

A trilógia három kötete közül ez lett a kedvencem! Eseménydús, információban gazdag, tanulságos és mégis szórakoztató. A lezárás meg egyenesen szuper volt! De azért az időhurok azért kicsit megviselte az agyamat és azóta is zsong tőle a fejem. :D Nyakfacsar Eduárd (született Csóringer Hortenzia) és Abe azért hiányozni fognak.

Böszörményi Gyula: Árnyvadászok

Az időhurkoktól kicsit zsong a fejem, de annak ellenére egy jó könyv volt.

diamondfox P

Szerintem a Jókai-összes még majonézzel is megfeküdné a gyomrodat.

– Félsz? – súgta a fiú.
– Ugyan, hapsikám, mitől? – vacogta Galagonya. – Aki biciklizett már az Andrássy úton, reggeli csúcsforgalomban, az többé semmitől sem gyullad be!

Lahara ISP

A macskák becserkészéséhez a Kolbászusz Vanusz Nálamusz varázst használtam.

diamondfox P

Az igaz és nemtelen frászoltató ágyalapi férfi arról ismerszik meg, hogy midőn asszonya oly dologra szándékszik ráveendni, mitől őt a frász törögetné, rögvest földhöz vágandja önön teste egésszét, és heves rángások, üvöltések közepette FÉRFIASAN hisztizik!

Lahara ISP

– Ne haragudjon, Johannes úr, a fiút én engedtem be, még tegnap. Ő az ipamuram komája kései házasságából született leánygyerek öreganyjának testvérbátyja által elvesztett ifiasszony ángyának a fia.

diamondfox P

Galagonya kibontakozott Jonatán öleléséből, Nyakfacsar pedig Abecedariuséból…
– Mennyé' má' innet, te hörcsögalomnak való!

koveli

Aztán legyetek ám kemények, mint az egyhetes zsömlye!

Schildkröte P

– Beszélgetnek – állapította meg Galagonya. – Szerintem az ott a ház ura, Friele Gensfleisch zur Laden zum Gutenberg.
– Fuszekliszagú édesanyám, hogy képesek ezek megjegyezni a saját nevüket? – nyújtogatta a nyakát Nyakfacsar, míg a lány vissza nem nyomta őt a hordók mögé.
– Hisz egyszer már elmagyaráztuk neked – suttogta Galagonya. – Ebben a korban a gazdag nemesek felvették annak a háznak a nevét, amiben laktak. Friele úr az élete során már több házban is élt, s úgy tűnik, költözés után is megőrizte régebbi neveit. Különben, ha szép sorban lefordítod, és valahogy összerendezgeted, akkor valami olyasmi lesz a neve, hogy Jóhegyi Húsraktáros Ferenc.
– Na, ennek már legalább van valami értelme, még ha zagyva is – csettintett a nyelvével az ágyalapi kobold. – Persze az én nevem például sokkal szebb! Hallgasd csak: Nemtelen Frászoltató Nyakfacsar Eduárd, született Csóringer Hortenzia!
– Aha, tényleg – fintorgott Galagonya. – És milyen rövid!

96. oldal, harmadik fejezet

Chivas

– Nem hinném – mondta Horrorsó. – Az öreg Aigner, aki mindig megérzi, milyen idő várható, szilárdan állította hogy ma esni fog.

diamondfox P

(…), de azt biztosan állíthatom, hogy az efféle zavargások, gyújtogatások és rablótámadások indokai mindig azonosak.
A szegény éhezik és szenved, a gazdag henyél és dőzsöl. Aztán jön egy pillanat, mikor a szegény vagy csendben éhen hal, vagy megelégeli a nyomorúságos sorsát, és fellázad. Ilyenkor pedig a leghangosabbak és legveszedelmesebbek mindig a gazemberek, akik addig bűnözőként, ingyenélőként léteztek, de a zűrzavart kihasználva „felszabadító hősöknek” kiáltják ki magukat.
Galagonyának el kellett ismernie, hogy Abecedariusnak valószínűleg igaza van, mivel a saját korából is emlékezett ilyen kukákat gyújtogató, autókat borogató „hősökre”.