Személy

Ady Endre · Baranyai Erzsébet · Báró Ambrózy Richárd · Blau Anna · Bolyó Károly · cseléd · Csurár Fecska · Detrich Károly · Deutsch Gizella · Erdős Renée · Franz Kafka · Garba Gyula · Gróf Sédeni Ambrózy István Gobert · Grünhut Adolf · Halaska Ferencné · Hangay Emília (Mili) · Hangay Emma · Hül Jenő · Hül Józsefné · Kaméleonka · Kasztner Antal · Klapper Ágoston · Kriegerné · Kugler Tóni · Leisz Béla · Madame Orlócy · magyarok, magyarság · Mihály Terka · Mikszáth Kálmán · Monyorókeréki és Monoszlói Erdődy Agáta Mária Gobertina · Mück Mári · Mucsh Gregor · Napóleon · Nemeshegyi Béláné · nyomozó · orvos · Pach Eugén · Rimély-Repich Ferencz (Kalimurti) · Rossbacher Ferdinánd · Rudnay Béla · Salgó Jakab · Sir Arthur Conan Doyle · Sozo Adelina · Suha István (Isti) · Tarján Vilmos · Tartli · Thomas Edison · Trombitás Laczi (Totyó) · Turandot · ügyvéd · Vén Bódis Gáspár · Vörös János · Werschitz Szidónia · Wlassics Gyula · Zsarnay Győző

Helyszín

Ambrózy-villa · Buda · egyetem · kávéház · könyvtár · Krisztinaváros · Osztrák-Magyar Monarchia · Pest · Philadelphia kávéház · Pozsony · Széchenyi-hegy, Budapest · Tabán · tébolyda

Fogalom

boldogság · botanika · divat · engedelmesség · eskü · etikett · férfiak · gardedám · hozomány · igazság · játékszenvedély · jövő · lélek · múlt · nők · öngyilkosság · rabság · reinkarnáció · szabó · szerelem · tűz

Állat

macska

Növény

rózsa

Tárgy

csokoládé · delizsánsz · forró csokoládé · konflis · ruhanemű · szőrme · tea · villamos