1. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

Könyvmolyképző · 3.499 Ft –16% 2.939 Ft
Bookline · 3.499 Ft –15% 2.974 Ft
Könyvtár

1900 ​ősze.
Budapest székesfőváros a perzsa sah látogatására készül. A titokzatos keleti uralkodó teljes udvarházával egyetemben járja be Európát, mindenhol rendkívüli érdeklődést, sőt rajongást váltva ki.
Rudnay Béla rendőrfőkapitányt azonban egészen más nyomasztja: számos olyan gyilkossági ügy aktája hever az asztalán, amit a legkiválóbb detektívjei sem voltak képesek felderíteni. Vajon a ferencvárosi szatócs miért ölte meg a Bécsből öngyilkossági szándékkal Budapestre érkező festőt – a frissen alkalmazott cselédlány miért mérgezte meg úrnője édesanyját, akit addig sohasem látott – a hamburgi kémiatanár miért utazott Triesztbe, hogy ott a vonaton lelőjön egy általa sohasem látott, tízéves kisfiút? A minden lében kanál Hangay Mili kisasszony és az ő morc bárója nyomozásba kezd, nem tudván, hogy életük máris veszélyben forog.

A Leányrablás Budapesten című, nagy sikerű regény folytatásában a szerző tíz valóban megtörtént, a korabeli sajtó által… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
Könyvmolyképző, Szeged, 2015

Báró Ambrózy Richárd · Hangay Emília (Mili) · Monyorókeréki és Monoszlói Erdődy Agáta Mária Gobertina · Hangay Emma · Mück Mári · Tarján Vilmos · Erdős Renée · Csurár Fecska · Mihály Terka · Madame Orlócy · Rudnay Béla · Suha István (Isti) · Kaméleonka · Blau Anna · Baranyai Erzsébet · Leisz Béla · Vén Bódis Gáspár · Bolyó Károly · Deutsch Gizella · Garba Gyula · Grünhut Adolf · Halaska Ferencné · Hül Jenő · Hül Józsefné · Kasztner Antal · Klapper Ágoston · Mucsh Gregor · Nemeshegyi Béláné · Pach Eugén · Rimély-Repich Ferencz (Kalimurti) · Rossbacher Ferdinánd · Sozo Adelina · Vörös János · Werschitz Szidónia · Zsarnay Győző · Kriegerné · Tartli

vikcs P
Böszörményi Gyula: A Rudnay-gyilkosságok

Újfent meglepődtem azon, hogy engem mennyire bekebelezett egy történelmi regény, ami pedig jócskán távol állt tőlem… addig amíg nem ismerkedtem meg Böszörményi Gyulával és Ambrózy-báróval.

Igazából nem is tudom melyik részét emeljem ki a regénynek, melyiket fejtsem ki… egyiket sem akarom, mert az egész egyben véve, fejezetről fejezetre haladva tökéletes!
Már az elején beszippant újra az 1900-as évek világába a történet, megbotránkoztatva minket Emma esetével, mibe keveredett már megint ez lány… Gondoltam én, miközben szorítottam, drukkoltam, féltettem őt és a 3 másik szívemhez nőtt leánykát.
Nagy rejtélyekbe kóstoltak bele közben Miliék, aki ugyanaz a cserfes, magabiztos lány, akit az első részben megszerettünk, Richárd báró pedig talán még beljebb férkőzött a lelkünkbe azáltal, hogy 'láthattuk' a mosolyát, és a gyengédebb oldalát is. spoiler
Nagyon izgalmas volt minden bűnesetbe belelátni, és hátborzongató volt belegondolni, hogy ezek tényleg megtörténtek. Tetszett, ahogy minden szálat egyenként, lassan bogoztunk ki a szereplőkkel, és láthattuk, ahogy mindegyik apránként fonódik össze, egybefutva, feltárva előttünk a nagy titkokat és a hátteret.
Ezúton is minden elismerésem az írónak, aki ennyi munkát belefektetett a könyvbe, ezáltal egy hiteles, korhű, abszolút megnyerő regényt alkotva!

Ismételten köszönöm az élményt, az izgalmakat, a rejtélyeket, a megmosolyogtató pillanatokat, a remek leírásokat és tartalmakat!

A befejezésen enyhén kiakadtam… szóval minél hamarabb kérjük a folytatást!!! :)

Gorkie
Böszörményi Gyula: A Rudnay-gyilkosságok

Az első rész után, tűkön ülve vártam, hogy végre kézbe vehessem ezt a kötet is. Fortuna mellém állt és megnyertem a Blogturné Klub játékán. :)

Ez a könyv sokkal több csillagot érdemelne. Imádtam!!!

Jól felépített, izgalmas, érdekességekkel van tele. Sosem gondoltam volna, hogy ennyire megszeretek egy történelmi regényt, és lám, kedvenc sorozatot avattam.

Bővebben:

Xoxoribizli P

Döbbenet!

Szédületes, hogy mi születhet a fantázia és a valóság nászából!
Nem térek magamhoz!
Még jó, hogy nagyrészt vízszintesben olvastam, mert egy-két fordulatnál biztos leültem volna.

Az első rész is mély benyomást tett rám, de ez! Fordulatok, gyilkosságok, ármánykodás sűrű szövevénye volt, még olvasóként is nehéz volt kibogozni, és volt hogy vissza kellett lapoznom „hé, róla már volt szó” vagy „Rád emlékszem”.
Gyorsan haladtak az események, és én végig összeszorult szívvel vártam, hogy Ambrózy báró mindent elrendezzen, és hogy Ciliből végre kitörjön a Hangay vér.

Az olvasóknak címzett szösszenetet szörnyen értékeltem, mert egyrészt izgalmas volt megtudni miből is gyúrta meg a Szerző ezt Fantasztikus könyvet.
Másrészt pedig „a valóság fátylának fellebbentése” rádöbbentett, hogy az alátámasztások, számomra egy olyan alternatív valóságot hoztak létre, amiből fel kellett ébrednem, és arra jöttem rá, hogy én bármit elhiszek, amit Böszörményi úr állít.

Mellékesen megjegyezném, hogy aki nem fél elaludni az ilyesfajta gyilkosságokról szóló dokumentációk spoiler elolvasása után, annak a figyelmébe ajánlanám: Faragó Ottó: Magyar sorozatgyilkosok (1900-2012) Elég érdekes olvasmány lehet.

Szóval, visszatérve ehhez a bravúros kis könyvhöz, azt kell mondjam a Szerzőnk is szörnyen jól ért a delejezéshez. :D
Engem nagy sikerrel bűvölt el, mivel a mai délutánt egészében a könyvének szenteltem és észre sem vettem, ma még máshoz nem is nyúltam, mindjárt éjfél és én még fel sem ocsúdtam.

Hölgyek, Urak!
Javaslom, hogy aki ezt a könyvet a kezébe veszi, tegyen mindent félre, és vegyen ki egy (esetenként több) szabadnapot, mert garantáltan nem fog tudni felkelni a könyv mellől.
★ Bónusz javaslat, hogy böjt idején tegye mindezt, mert nekem most az evés sem volt párosítható ezzel a könyvvel, annyira összeszorult a gyomrom az izgalomtól és kíváncsiságtól. :)

ZsúésKrisz_Olvas P
Böszörményi Gyula: A Rudnay-gyilkosságok

"Ez a rész jóval mozgalmasabb, mint az első. Tele van nyomozással és sok-sok izgalommal, ezért ez az amúgy is gyorsan olvasható kötet egyszerűen odatapaszt az oldalakhoz.
Részletes, de még a rengeteg információ ellenére is átlátható. A kellő időben, és számban ismétli a fontosabb részleteket, így könnyű képben lenni, ezzel együtt pedig nagyszerűen követhetőek az események."
Az értékelésről bővebben itt olvashatsz:

pattsims97
Böszörményi Gyula: A Rudnay-gyilkosságok

Hogy én most mennyire nem tudom, hogy mitévő legyek magammal?! Mert hogy befejeztem a könyvet! És ez olyasfajta érzelmeket indított meg bennem, amiket nem tudom, hogy fogok kontrollálni a következő rész megjelenéséig!

Fantasztikus! Igazi hungarikum! Mestermű!

Még annyiféleképpen dicsérhetném, hogy elfogyna az értékelésnek hagyott hely! Ismét le a kalappal kedves Böszörményi Gyula uraság előtt! Az első könyv is fantasztikus volt, de ez a folytatás, kérem szépen! Miközben olvastam, valósággal úgy éreztem, mintha időutazáson vennék részt. Az író uraság olyan pontosan ábrázolja az egykori Budapestet és egyéb híres városokat, hogy az olvasó teljes mértékben oda tudja magát képzelni. Ugyan így van ez a karakterekkel is. Fantasztikus volt valóban élt személyekről olvasni!

Na de a cselekmény! Az valami briliáns! Valóban megtörtét bűntényekkel dolgozott az író, és remek munkát végzett. A könyv elején a karaktereink kaptak egy nagydarab összekuszált valamit, amit szépen, töviről hegyire ki kellett bogozniuk! És az olvasó mindvégig velük tart, velük együtt nyomoz, izgul, gondolkodik.

Most már csak egyetlen problémám van a könyvvel: Hogyan fogom kibírni Mili és a Báró nélkül a harmadik részig?!

Böszörményi Gyula: A Rudnay-gyilkosságok

Most fejeztem be, és annyi érzés, gondolat kavarog bennem. Természetesen jó érzésekről beszélek, ez nem kérdés, a gondolatok pedig… Abból van bőven.
Ismét egy lehengerlően izgalmas, humoros, sokszor megható könyvet olvashattam. Az első rész értékelésénél azt írtam, hogy „bárókám” nem lopta be magát a szívembe, hát ezt most már nem mondhatom. :-) Egyre inkább megkedvelem ezt a különc, néha az ember, főleg Mili idegeire menő, de mégis szeretnivaló fiatalurat. spoiler
Mili továbbra is kedvenc. spoiler Számos új szereplővel is megismerkedhettünk, akik közül Mári lett az egyik legkedvesebb számomra.
Aki szereti az izgalmakat, a szövevényes ügyek felderítését, a korhű ábrázolást, a kifinomult humort és persze a romantikát, annak mihamarabb olvsania kell ezt a könyvet! Én olyan boldog vagyok, hogy a kezembe akadt ez a sorozat! Most már csak egy dolgot hiányolok, mégpedig a következő részt!!! Amint a kezemben tarthatom, fogom magam, elvonulok, oszt szer'usz világ, engem senki ne merjen zavarni! ;-)

Mrs_Curran_Lennart P
Böszörményi Gyula: A Rudnay-gyilkosságok

Gyula bácsi az első részhez képest eléggé felpörgette az eseményeket. A báró és Mili látszólag egymástól független bűnesetekben nyomoznak. A tettes megvan, de indok az nincs. Mili azonban szép lassan ráérez az összefüggésekre. Ebből kifolyólag pedig halálos veszedelembe keveri mindkettőjüket. Szóval megint izgulhatunk eleget hőseinkért.
Egyébként nyomozó párosunkról egy másik nagyon jó kis sorozat jutott eszembe, ami szintén ez időtájt játszódik, csak Amerikában. ( https://moly.hu/konyvek/brenda-joyce-halalos-szerelem)
A romantikus vonal azonban Francescáéknál sokkal jobban érezhető. Richardon én ugyanis nem igazodom el. Tudjuk, hogy titkol valamit, nem bízik a nőkben, és Milivel furcsán viselkedik. Azért remélem, hogy csak összejönnek. Ezek után már nagyon várom a harmadik részt.
(Az író megtörtént bűneseteket használt fel a cselekményhez)

Nymeria96
Böszörményi Gyula: A Rudnay-gyilkosságok

Nem hiába ez a kedvenc részem a sorozatból.❤
A krimi szál hihetetlenül aprólékos és jól kidolgozott, a nyomozással kapcsolatos részeket szerettem a leginkább olvasni.
Mili változatlanul a kedvenc szereplőm, nagyon szeretem, ahogy minden helyzetben megállja a helyét és nem könnyű eltéríteni a céljától.
Ez alkalommal Emma fejezeteit is örömmel olvastam; tetszett, hogy szövetséget kötött a lányokkal és a szökési kísérlet is izgalmasra sikerült.
Az új pozitív szereplőket hamar meg lehet kedvelni, mindegyikük igazi egyéniség.
Nagyon ajánlom! :)

GytAnett
Böszörményi Gyula: A Rudnay-gyilkosságok

Hihetetlen volt számomra, hogy ennyi idő után még mindig ilyen magas százalékon áll a könyv, de miután elolvastam, már nem is maradt bennem kérdés.
Az első rész után még nem igazán volt világos számomra, hogy mégis miért rajong mindenki ennyire Ambrózy báró személyéért, de most már beálltam a fanok sorába. :D Egy pökhendi, nagyképű különc, de nagyon imádom. :)
Sokkal komolyabbnak éreztem már ezt a részt, sokkal átgondoltabbnak, holott már a Leányrablással sem volt semmi gondom, ha jól emlékszem, az is 5 csillagot kapott. Sokkal jobban klappoltak a cselekmények, és alig vártam végig, hogy a két szál összefonódjon. Most már Emma szála is sokkal jobban érdekelt, még ha néha úgy is éreztem, hogy kiszakítottak a másik oldal történéseiből. spoiler
Most már a rengeteg lábjegyzethez is hozzászoktam. 560 oldalra jutott 414 darab. Nem semmi. Imádom, hogy Böszörményi milyen gyönyörűen összemossa a régmúlt valóságot a fantáziával, így teljesen olyan érzésem van, mintha ez a történet valójában megtörtént volna, nem csak egy zseniális író fejéből pattant ki. :)
Nem is húzom tovább az értékelést. Imádom. Olvassa mindenki, mert megérdemli. :))

Csoszi P
Böszörményi Gyula: A Rudnay-gyilkosságok

Hűha! Nem találok szavakat. Annyira remekül visszaadta a kor hangulatát, hogy ha lehetséges lenne utazni az időben, most azonnal visszaröppennék 1900-ba, hogy végigjárjam a századforduló Budapestjét, beüljek egy kávézóba, vagy éppen csak rácsodálkozzak a helyszínekre. Kedvenc nyomozópárosom, a morc Richárd báró és a minden lében kanál Milike zseniálisan oldotta meg a döglött akták rejtélyét. Ezzel párhuzamosan Emma sorsa is izgalmasan alakult.
Le a kalappal a hatalmas kutató- és háttérmunka előtt, ami a könyvet hitelessé tetté. Egy-egy név, lakcím, foglalkozás köré egy teljes kis történetet kanyarított az író. Gratulálok!
Alig várom, hogy olvashassam a befejezést.

lettielena

– Bolondnak lenni a fiatalok előjoga – mondta halk sóhajjal. – Maguk ketten azonban kissé túlzásba viszik.

292. oldal, 11. Zsákutcák (Könyvmolyképző, 2015)

Beatrix_Farkas P

Gyengébbik nem? Jaj, papuska, miért is kaptam tőled olyan kifogástalan nevelést? Ha csak egyetlen pillanatra is megfeledkezhetnék róla, hogy úrilány vagyok, aki soha, semmilyen körülmények között nem pofoz és nem rúg bokán öntelt ifjú bárókat, hát én úgy, de úgy megmutatnám ennek a hólyagnak…”

83. oldal, 3. Szoknyák, nadrágok, bűnök (Könyvmolyképző, 2015)

Beatrix_Farkas P

– Azt mondta, hogy ön magyar?
– Valóban!
– Nos, így már nem is tűnik oly érthetetlennek a viselkedése, hisz maguk, magyarok, mind bolondok.

387. oldal, 15. A villa új úrnője (Könyvmolyképző, 2015)

CsN

– Ma odafönn lesz az ozsonna – közölte Terka néni. – Vagy tán nem hallották, hogy az imént vendégek jöttek? Három csuda mód puccos naccsága valami ládából vagy kaszniból, én nem is tudom, de úgy fenn hordják az orrukat, hogy idén mán nem kell többet pókhálóznunk, az biztos.

355. oldal, 14. Az emberbogár (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Mihály Terka
Tóth_Orsolya_3 P

– Báró úr, maga mintapéldánya a zseniális tökfejeknek, de ne aggódjék, mert ezt csupán az önnel egy fedél alatt élők tudják, mi viszont nem fecsegünk.

302. oldal, 11. Zsákutcák (Könyvmolyképző, 2015)

DoreenDelevigne

– Bélgyógyász? – ámult Isti. – Hát az meg minek? Csak nem rágyött valakire a cifra fostolás?

537. oldal, 22. A vég kezdete (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Suha István (Isti)
Babó_Buca

A legtisztább, legtökéletesebb ablaküvegnek tekint, vagyis úgy néz át rajtam, mintha ott sem volnék.

44. oldal, 2. Hét gyilkos, hat áldozat (Könyvmolyképző, 2015)

Tóth_Orsolya_3 P

– Talán látott valami érdekeset?
– Inkább a helyzet volt különös – feleltem suttogva. – Ahogy egymást követve a sárga lapok fölé hajoltunk, hogy beírjuk nevünket a könyvbe, miközben a portás figyelt, az épp olyan volt…
– Nos?
– Épp olyan, mintha egy templomban a szigorú pap előtt írnánk alá a házassági anyakönyvet.
Ambrózy báró karja, melyen a kezem nyugodott, megfeszült, ő azonban nem nézett rám, csak ennyit felelt:
– Könnyen lehet, Mili, hogy némi gyógykúrára ismét itt kellene hagynom magát a tébolydában.

91. oldal, 4. Egy barát vasra verve (Könyvmolyképző, 2015)

Beatrix_Farkas P

– Na de báró úr! – Most tényleg megsértődtem. – Minek néz maga engem?
– Örökké kíváncsiskodó, nyughatatlan kishölgynek, aki folyton épp az ellenkezőjét teszi annak, mint amit kérnek tőle – felelte tárgyilagosan, majd egy másik bérkocsi után intett.

275-276. oldal, 10. Állati magnetizmus (Könyvmolyképző, 2015)

Beatrix_Farkas P

– Maga meg mit vernyíkol, mint a bagzó macska? A férfi mind ilyen: máshun lóbálja meg a botját, de annak ütésit végül mindég a feleség kapja.

12. oldal, 1. Rózsák és papírhattyúk (Könyvmolyképző, 2015)

Ambrózy báró esetei sorozat · Összehasonlítás