Egészség ​a kutyatálban 11 csillagozás

Kanapéragadozók étrend- és életmódkalauza
Böszörményi Andrea: Egészség a kutyatálban

„Hogy ​lehetséges, hogy a kutya – akit féltünk, óvunk, szeretünk – minden igyekezetünk ellenére egyre rövidebb ideig, és egyre több betegséggel él?

Csökkenő átlagéletkor, allergia, emésztőrendszeri problémák, dagana-tok, elhízás, ízületi panaszok – az ember civilizációs ártalmai mára a ku-tyáinkat is utolérték. Nem kérdés, van-e párhuzam a feldolgozott ételek, a mozgásszegény, városi életmód és a stressz között.

Ha szeretnénk megállítani kutyáink civilizációs ártalmainak futótűzszerű terjedését, vissza kell fordulnunk a természet felé. Közelebbről is meg kell ismernünk a kutyánk ösztöneit és biológiai szükségleteit, hiszen ami egy faj számára természetes, egyben egészséges is.

A könyvben megismered, hogyan tudod tudatosabb táplálással megteremteni az esélyt, hogy a kutyád akár 3 évvel hosszabb, egészségesebb életet élhessen melletted, azaz:

– hogyan csempészhetsz egy csipetnyi egészséget a kutyatálba hogyan állíts össze friss, tápláló menüt neki
(tovább)

Aurora_Michaelis P>!
Böszörményi Andrea: Egészség a kutyatálban

Böszörményi Andrea: Egészség a kutyatálban Kanapéragadozók étrend- és életmódkalauza

Örülök, hogy Andrea könyvet is írt a témáról, mert így sokkal áttekinthetőbb minden, lehet lapozgatni, könnyebb az infókat visszakeresni, mint egy blogon. A könyv sok érdekes és értékes információt tartalmaz a kutyákról és kutyatartásról, főként etetésről, amikkel nem nagyon lehet vitatkozni. A mi kutyáinkon is látszik, hogy mennyivel nagyobb örömmel várják, ha nyers húst kapnak, mint a napi tápjukat. A könyvet a legidősebb, 9 éves kutyánk miatt vettem meg, mert Andrea azt írta a fülszövegben (és ez a könyvben is szerepel persze), hogy a BARF-fal több évvel meghosszabbítható a kutya élete. Nála szeretnénk átállni (részben) erre az etetési módra, és bízunk benne, hogy valóban látható jelei lesznek a más étrendnek. (Amúgy semmi baja nincs szerencsére.)
Mindenkinek ajánlom a könyvet, aki szeretné jobban megismerni a kutyája emésztését, és esetleg gondolkodik a BARF-on, de még nem döntötte el, hogy valóban átálljon-e. Vagy csak szimplán érdekli, mit is takar ez az etetési forma.

Dr_Patrikusz>!
Böszörményi Andrea: Egészség a kutyatálban

Szuper könyv. Akit érdekel a kutyájának az egészsége, helyes táplálása, az mindenképp olvassa el. Egyszer-kétszer találkoztam üres járattal a könyvben.

valencica7>!
Böszörményi Andrea: Egészség a kutyatálban

Hiánypótló könyv, nagyon örülök, hogy elkészült. Olvasmányos, de közben rengeteg információt tartalmaz, ezután sokkal magabiztosabb vagyok a kutyus etetését illetően.

Egyetlen gond volt vele a sárga betűk használata a fehér lapokon, ami sokszor megnehezítette az olvasást.

Nonnie>!
Böszörményi Andrea: Egészség a kutyatálban

Elfogult vagyok! Minden tudás amit eddig megosztottak velünk kutyatartókkal az fantasztikus, rendkívül hasznos és hálás vagyok érte! Számomra ez a könyv hiánypótló, összefoglal minden fontosat amit tudni kell. A termékeik minőségéhez híven Andrea könyve is kiváló.
Bár már évek óta a BARF irányelvei szerint etetek még most is vannak olyan információk amikre rácsodálkoztam és bővült az ismeretem. Köszönöm!