Értékelések 105

kolika>!

Bosnyák Viktória: Tündérboszorkány Regény fiúknak és lányoknak

Pár évvel korábban a fiam olvasta ezt a könyvet házi olvasmányként, s már akkor tervbe vettem, hogy valamikor én is megismerkedem vele.Na, ez most jött el.
Aranyos kis történet, amelyben az olvasás fontos szerepet kap. Ez az egyszerű tény kell ahhoz, hogy jól működjenek a dolgok az iskolában, na meg a kevésbé látogatott könyvtárban.
Tetszett, ahogy a szerző figyel olvasóira (ki-kiszól a műből), érdekes nyelvi bravúrokkal zsonglőrködik, s egy szerethető történetet hoz össze, ahol minden jóra fordul. Pedig itt is vannak buktatók jócskán.
Jókat lehet nevetni. Újra és újra rácsodálkozni, hogy milyen érdekes a nyelvünk, s ugyanakkor szurkolni – könyvmolyként –, hogy végre teljen be élettel a mellőzött könyvtár.

Bury>!

Bosnyák Viktória: Tündérboszorkány Regény fiúknak és lányoknak

Ez egy nagyon aranyos könyv. Végig nagyon szórakoztató volt (bár a kiszólások egy idő után kissé zavartak) és vicces. Jópofa, hogy a könyvtár és az olvasás áll a középpontban, és a legnagyobb probléma az, hogy kevés gyerek olvas. spoiler

Vikicicca P>!

Bosnyák Viktória: Tündérboszorkány Regény fiúknak és lányoknak

Először borzasztóan zavart, hogy a történetmesélés közben az írónő velünk, olvasókkal beszélget. Aztán már nem zavart annyira, bár még mindig nem értem, hogy miért kellett… (vagy ettől vicces a gyerekeknek ez a könyv?) A történet viszint tetszett. Izgalmas volt, jópofa a történet, szerethetők a szereplők. És a könyvolvasásra buzdít, ez mindenképpen pozitívum.

Angellin>!

Bosnyák Viktória: Tündérboszorkány Regény fiúknak és lányoknak

Az elejét nem igazán szerettem, valahogy olyan rideg volt a hangulata. Egy idő után (kb. mikor Laci rájött arra, hogy kicsoda is valójában Aranka) azonban sikerült megkedvelni e varázslatos kis történetet. Jó szívvel ajánlom minden gyereknek.