Micsoda ​Buli! (Mantyusok 3.) 32 csillagozás

Bosnyák Viktória: Micsoda Buli! Bosnyák Viktória: Micsoda Buli!

Vajon miért hagyja egy gyerek, hogy a nagyobbak elvegyék az uzsonnáját? És milyen trükkel tudja jobb belátásra téríteni gonoszkodó osztálytársát?
Egy nagyképű manó, egy félresikerült varázslat és egy kisfiú különös kalandjai sok mindent megváltoztatnak.

Bosnyák Viktória kezdő olvasóknak szóló új könyvében napjaink égető problémájára, az iskolai csúfolódásra és zaklatásra keresi a megoldásokat. A történet humorral és némi varázslattal segít a gyerekeknek, szülőknek és pedagógusoknak kezelni a nehéz helyzeteket. A mesét a Meixner Alapítvánnyal közösen kialakított betűtípusnak köszönhetően az olvasási nehézséggel küzdők is könnyen olvashatják.

Eredeti megjelenés éve: 2018

gab001>!
Bosnyák Viktória: Micsoda Buli!

Az előző részben megismert Manka egyik osztálytársával ismerkedhetünk meg. Egy amolyan rossz fiúval, aki terrorizálja a társait. Épp ezért nagyon tanulságos, hogy egy olyan kisfiúval köt barátságot, akit csúfolnak a többiek, s így átérezheti ezt az oldalt is. A cím nagyon érdekes, érdemes neki figyelmet szentelni. Az illusztrációk eltérnek a korábbi részben megszokottaktól, legalábbis azoknál a kiadásoknál, melyeket én olvastam. Ha nem így lenne, biztosan jobban tetszettek volna. Tanulságos történet.

dianna76 P>!
Bosnyák Viktória: Micsoda Buli!

Az eleje idegesítő volt ezzel a túlzó és bugyuta csúfolkodással, ráadásul – lévén, hogy nem olvastam az előző köteteket – nem tudtam hová tenni a szereplőket. Utóbbi nem feltétlenül a könyv hibája, hanem az én tájékozatlanságomé. A negyedik fejezet végül meghozta a felvilágosodást, s onnantól teljesen élvezhetővé vált a történet. A kötet a gyerekek hétköznapjaiból vett fontos témát dolgoz fel. Tetszett, hogy nem csak mese, hanem tanító és legfőképpen segítő könyv is. Azért az elég gáz volt, hogy felnőtt, ráadásul pedagógus is képes gúny tárgyává tenni egy gyereket. De sajnos ilyen is van!
Az illusztrátor rajzai megszokottan kedvesek.

kisboszorka>!
Bosnyák Viktória: Micsoda Buli!

Gyerekkoromban én is rendszeresen az osztálytársaim genyáskodásának áldozata voltam, lehet, hogy ezért éreztem magamhoz közel ezt a könyvet. Hasznos kis olvasmány lett volna ez annak idején :) és azoknak az osztálytársaimnak is, akikből aztán rendes felnőtt lett, pedig aztán még Buli is tanulhatott volna tőlük egy-két trükköt.
A mantyusok kedves kis figurák, a könyv humoros, a képek szépek, a téma pedig megkerülhetetlen a kisiskolások körében, és jó, ha foglalkozunk vele.

Radics_Végh_Ivett>!
Bosnyák Viktória: Micsoda Buli!

Sajnos ez az utolsó része a történetnek. Itt egy csúfolódó Mantyus segít egy olyan gyereken akit csúfolnak. Ez a jó ebben a könyvben hogy mind a két oldalt megismerhetjük.

Cs_N_Kinga P>!
Bosnyák Viktória: Micsoda Buli!

Most fejeztük be a fiammal az utolsó fejezetet. Hogy ez micsoda buli! :))) Aranyos, kedves tanulságos kis könyvecske, nagyobb óvodásoknak és kisiskolásoknak. Nyugodt szívvel ajánlhatom bármelyik korosztálynak. Egy csillagot én vontam le a túlzott egyszerűsége miatt. Bár nem én vagyok a célkorosztály, ők biztos megadják az ötöt is. :))

Driz>!
Bosnyák Viktória: Micsoda Buli!

Az alapötlet, hogy az iskolai csúfolódásról szülessen egy történet, kiváló. De nagyon soknak találtam benne a csúfolós részeket, ehhez jött még, hogy egy tanár is csúfolta a gyerekeket. Az, hogy az eladó néni megfenyegeti a gyerekeket, hogy a hátukon eltöri a felmosó nyelet…az nekem már túlzás volt. A vége felé kezdett a történet jó irányba kanyarodni. Tanulságos történet, de nem erőltetném, hogy olvassuk újra.

nutello>!
Bosnyák Viktória: Micsoda Buli!

Lényegesen jobb a könyv mint a második rész de bőven van hiányérzetem.
Maga a történet 2 csillag az előző max 0,5.
A rajz bőven jobb lett mint a másodikban ezért adom meg a 3,5 csillagot.

nhzs>!
Bosnyák Viktória: Micsoda Buli!

Nekem ez a kötet is tetszett, ahogy az egész Mantyus-sorozat. Nagyon tanulságos, több szereplőtől is van mit tanulni. :) Kisiskolásoknak beszélgetésindítónak a csúfolásról is tökéletes. A grafikák szokás szerint szuperkedvesek.

berlin>!
Bosnyák Viktória: Micsoda Buli!

Ezzel a résszel kezdtünk, de a többit is el fogjuk olvasni, mert a gyerekeknek nagyon tetszett, és sokat nevettek rajta.