Ki ​van a zsebemben? (Mantyusok 2.) 38 csillagozás

Bosnyák Viktória: Ki van a zsebemben? Bosnyák Viktória: Ki van a zsebemben? Bosnyák Viktória: Ki van a zsebemben?

Vajon miért dugdos Fanni rántott húst a dzsekije zsebébe? Ki lehet ott, akiről gondoskodnia kell? Erre kíváncsiak az osztálytársai is. De hiába kukucskálnak be a kislány kabátzsebébe, nem látnak ott semmi különöset. Pedig valóban van ott valaki. A titokzatos zseblakó egy mantyus, aki feltétlenül barátokat akar szerezni a magányos Fanninak. Hogy hogyan, azt csak Manka, a mantyus tudja.

Kolibri, Budapest, 2022
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635992874 · Illusztrálta: Rippl Renáta
Kolibri, Budapest, 2017
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634370345 · Illusztrálta: Rippl Renáta
Könyvmolyképző, Szeged, 2011
74 oldal · ISBN: 9789632455082 · Illusztrálta: Gözde Bitir Sindirgi

Bosnyák Viktória: Ki van a zsebemben?

Hűű, hát ez nagyon aranyos volt!! A mantyusok valami nagyon aranyos kis lények. Ha akarják picik, mint egy hangya, ha akarják, nagyobbak, mint egy falevél, vagy mint egy kutyus. Vagy éppen kutyussá is változnak. Ha azt érzik, hogy egy gyereknek szüksége van vigasztalásra, vagy egy társra, valamiért búslakodik, vagy magányos, akkor egy igazi, képzett mantyus, kutyává változik és úgy segít a problémán.

Igen ám, de ebben a történetben Manka és az osztálya még csak tanulja az átváltozást, mégis úgy esik, hogy egy óvatlan pillanatban, a játszótéri terepgyakorlaton Manka kutyává változik. Először csak egy kicsikévé, majd nagyobbá, és itt kezdődnek a bonyodalmak.

Egy csupaszív mantyuslány ő, aki segíteni akar a játszótéren egyedül szomorkodó Fanninak és ezért keveredik kalamajkába. Nagyon aranyosak a mantyusok, és jól nézzük meg otthon a kutyáinkat, mert ők is mantyusok voltak valamikor, sőt lehet, hogy időnként vissza is változnak.

Úgy láttam, hogy a Mantyusok sorozatnak indult, de csak egy részt találtam belőle, a Bátorság, Tomi! címűt, ami viszont, ha minden igaz, márciusban jelenik meg újra a Kolibri Kiadónál.
Bájos, nagyon szeretni való történet, gyerekek igazi kedvence lehet.

gab001>!
Bosnyák Viktória: Ki van a zsebemben?

Az első részben megismert mantyus az itteni főszereplő ük-ük-ük-ük-nagymamája, akinek a tanításai adják a történet alapját. Azonban az előzmények ismerete nélkül is olvasható, elegendők az itt szereplő utalások. Manka még nagyon fiatal, mégis úgy hozza a sors, hogy segíteni tud Panninak, aki nagyon magányos. Tetszett, hogy valóban hihető megoldás kapunk a könyv végére. A rajzok igazán szépek, sokat hozzáadnak a történethez. Aranyos könyv kívül-belül.

Könyvmolyképző, Szeged, 2011
74 oldal · ISBN: 9789632455082 · Illusztrálta: Gözde Bitir Sindirgi
Radics_Végh_Ivett>!
Bosnyák Viktória: Ki van a zsebemben?

Nagyon- nagyon tetszett, mind a mese, mind a rajzok. Nagyon jól megírt mese az egymás segítéséről.

vorakmarika P>!
Bosnyák Viktória: Ki van a zsebemben?

Ez a rész is nagyon tetszett nekem. Hasonlóan kedves történet, mint az első rész, csak néhány generációval később játszódik. Ekkorra már sok manó rájött, hogy a kutyák és a gyerekek között milyen különleges kapcsolat tud kialakulni. Ők lettek a mantyusok, akik csak kutyává változnak. Ismét egy szívhez szóló gyermek-mantyus barátságot kísérhetünk figyelemmel.

Cs_N_Kinga P>!
Bosnyák Viktória: Ki van a zsebemben?

Ez most nagyon tetszett. Aranyos, kedves kis mese. Tanulni is lehet belőle. Kutyus is van benne. Mi kell még egy gyerekkönyvhöz? Semmi:)) Ment is az öt csillag.

bozs>!

Nekünk nagyon tetszett!
Végre az ugri-bugri 6 évesem is lenyugodott és lelkesen hallgatta a mesét.
A könyv mondanivalója aktuális és látom az iskolás lányomon, hogy ez a külsőség sajnos nagyon fontos az osztályukban. Azt hiszem, lesz is egy könyvélményes megbeszélésünk.

Annamária_Seres P>!
Bosnyák Viktória: Ki van a zsebemben?

Ugyan olyan aranyos történet, mint az előző rész. Ez inkább lányoknak ajánlott rész szerintem.
A manó és az ember, akinek segít, is lány.
Nem egyedül olvastam, hanem, a harmadikos kislányommal.
Az első részben szereplő Tomival kapcsolatban magára ismert, mert sajnos ő sem szereti a nyilvánosság előtti beszédet. Szerencsére most nem talált hasonlóságot Fannival, de így is örömmel olvasta napról-napra a fejezeteket.
Kisiskolásoknak nagyon ajánlom az előző résszel együtt, mert hasonló korú gyermekről szól. Még ha olyan mesebeli lények is szerelnek bennük, mint a manók, sok hasznos dolgot tudhatnak meg, mint például az egymás elfogadása és segítése.

Chris>!
Bosnyák Viktória: Ki van a zsebemben?

Egyetértek @kerry4ever – rel. Az első rész sokkal jobban tetszett, ez unalmasabb volt, ráadásul a problémát sem tudta megoldani teljes egészében.

Bea_Könyvutca P>!

-_Tartsátok nyitva a fületeket és a szemeteket!_ – olvasták a mantyuskák. -_De legjobban a szíveteket tartsátok nyitva! Ha szomorú gyereket láttok, vidítsátok fel! A beteg gyerekeket gyógyítsátok meg! És mindig kutyává változzatok! Az emberek a kutyában bíznak a legjobban. A kutya az ember legjobb barátja. De a gyerekek legjobb barátja a mantyus._

Bea_Könyvutca P>!

– Mikor tanulunk meg kutyává változni? – kérdezte Manka a tanító nénitől.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

– Vera néni! – szólt halkan Manka. – Mekkora
gyereket válasszak? Kisbabát vagy iskolást?

– Amekkorát akarsz. Csak az a fontos, hogy se-
gíteni akarj rajta.