Két ​bolond százat csinál 38 csillagozás

Bosnyák Viktória: Két bolond százat csinál

Ajándék póknak ne nézd a fogát, lóból is megárt a sok. Ilyen butaságokat mond Lala, a koala, aki húgával, Kokóval nemrégiben érkezett a Nevenincs erdőbe. Vajon miért használja helytelenül a közmondásokat, amiket annyira szeret? Bölcs Elek kideríti, hogy mi okozza a bajt, felesége, Gyöngyi pedig rendet tesz az erdőlakók fejében. Gyakorlat teszi a mestert: mire a mese végére érünk, nemcsak az erdőlakók, de az olvasó is helyesen tud majd használni kétszáz magyar szólást, közmondást és szállóigét, hiszen a jó pap holtig tanul.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nyelvkincstár Móra

Móra, Budapest, 2018
puhatáblás · ISBN: 9789634159148

Chöpp >!
Bosnyák Viktória: Két bolond százat csinál

Nekem ez kicsit idegesítő volt. Értékelem az időbefektetést és az energiát, ami mögötte van, és azt is tudom, hogy gyerekként élveztem volna. Most azonban szimplán csak idegesített. Kicsit sok volt, na. Nyelvtani értékeit maximálisan elismerve 3,5 pont.

dianna76 P>!
Bosnyák Viktória: Két bolond százat csinál

Ez volt az első um. nyelvtani mesekönyvem, de szerintem egyben az utolsó is. Kivéve az Én, te, ő-t, ami kedvencem. Ja, és ott van az Ábécéország, a Gőgős Gúnár Gedeon és a Mosó Masa mosodája. Nos hát, helyesbítenék, ez volt a szerző nyelvtani sorozatából az első könyvem. A csillagok száma a nyelvtani résznek szól, azaz a szólás-mondásoknak. Nem lehetett kis feladat belezsúfolni 200 közmondást, szállóigét egy röpke történetbe. Talán pont ebben érzem a hibát, mert túl zsúfolttá vált így az egész. Néhol egymás után, egy-két mondatban akár három szólás is fellelhető. Engem ez zavart, és többször éreztem erőltetettnek az egészet, és talán nem is éppen odavalónak a mondást. Az alaptörténet nagyon egyszerű volt, már-már semmitmondó. Nekem ez a mese-nyelvtan ötvözet nem jött be. Sajnálom! De még egyszer hangsúlyozom, hogy azt, hogy egy rövid mesébe ennyi szólás-mondást bele tudott tenni a szerző, úgy, hogy értelme is legyen, dicséretes. Jól jött, hogy a könyv végén külön listában is szerepelnek ezek a mondások, a jelentésükkel együtt. Valamint a szólások, közmondások eredetéről, szerepéről is kapunk információkat. Nyelvtankönyvként mindenképpen hasznos!

Móra, Budapest, 2016

stílus: 5
szereplők: 5
élmény: 5
mondanivaló: 5

Hogy stílszerű legyek: Meglepődtem, mint faltörő kos a fotocellás ajtó előtt, hogy 200 szólás- mondás fordult elő a szövegben. Nem lehetett kis munka ezt összehozni, de nagyon jól sikerült. Sokat mosolyogtam a két koala kalandjain. A Nevenincs erdő lakói még mindig szerethetőek, összetartók és segítőkészek. A képek pedig nagy örömömre 1-1 közmondást jelenítettek meg nagyon aranyosan. Sokféle módon segíti elő tehát a könyv ezeknek a kincseknek a felfedezését. Ilyenkor újra rácsodálkozhatunk a magyar nyelv szépségeire, változatosságára. A végén a kérdés- felelet is nagyon informatív volt.

Katica12>!
Bosnyák Viktória: Két bolond százat csinál

Feltétlen híve vagyok ennek a sorozatnak, a legjobb „nyelvtankönyv” gyerekeknek és még érdekes, szórakoztató, vicces, csupa leg-leg. Ebben a könyvben a szólásokkal és közmondásokkal ismerkedhetünk meg. Olyan természetesen szőtte bele az írónő a 200 szólást és közmondást a vékony könyvecskébe, hogy csak ámultam. Helyenként könnyesre nevettük magunkat. Olyan örökérvényűek is vannak benne, mint a hagymát eszem hagymával vagy az oroszok a spájzban vannak, amely a 3-os gyerekeknek kevésbé jelent valamit, nem úgy, a szülőknek :) Persze ott a sok-sok alap, amellyel iskolában is találkoznak. A könyv végén egy rövid nyelvtani összefoglalóban érthetően elmagyarázza Bölcsné Gyöngyi, Elek felesége a szólások-közmondások-szállóigék fogalmát. Tényleg érthető és nagyon egyszerű. A könyv 200 darab szólás rövid és érthető magyarázatával zárult.
Örömmel fedeztük fel, hogy a sorozat folytatódik, következik A nagy szinonima-hadjárat. Kíváncsian várjuk és beszerezzük :)

m_emili14>!
Bosnyák Viktória: Két bolond százat csinál

Ez most felvételi előtt nagyon hasznos volt! Biztosan el fogom olvasni az egész nyelvkincstár sorozatot. Bánom, hogy amikor még kisebb gyerek voltam csak a Sirály a királyt olvastam a sorozatból, de ami késik nem múlik elovasom az egész sorozatot.
Köszönöm szépen az írónőnek ezt a remek könyvet. Sokat segített.<333

Ginál_Oszvald_Beáta>!
Bosnyák Viktória: Két bolond százat csinál

A nyelvkincstár sorozat egy igazi kincs, ez pedig az egyik legjobb kötet belőle off!
Szórakozva, egy vicces történet keretében tanítja a magyar nyelv szépségeit. A játszva tanulás nagyszerű példája. Rengeteg szólással, közmondással! A történet a nyelvi tartalommal együtt érték, a nélkül nem egy meghatározó fabula.
Nem lehetett könnyű egy olyan mesét alkotni, amibe ennyi sok szólás és közmondás belefér. Bosnyák Viktória nagyszerűen megoldotta!
Alsó tagozatos gyerekeknek ajánlom.

bogarancs>!
Bosnyák Viktória: Két bolond százat csinál

Ez tetszett az összes közül eddig a legjobban. El is döntöttem, hogy mindet elolvasom, mert boztosan akad még több gyöngyszem BV kötetei között ami tetszeni fog.

csigahaju>!
Bosnyák Viktória: Két bolond százat csinál

Örülök, hogy kikölcsönöztem a fiamnak, mert aranyos volt és sokat tanult is belőle. Úgy éreztem, hogy másodikosként kicsit elmaradásai vannak a közmondások terén, nem nagyon tanultak még ilyesmit, mi meg itthon ritkán használjuk őket a hétköznapi beszélt nyelvben. Mindenképpen hasznos volt. Keresni fogom az írónő többi hasonló könyvét!

Norafrill>!
Bosnyák Viktória: Két bolond százat csinál

Nagyon szellemes könyv. A magyar nyelv különösen gazdag szólásokban és közmondásokban, ezek tömkelegét találjuk ebbe a vicces gyermekkönyvben. Az erdő lakóihoz „külföldi” vendégek érkeznek, a két koala, akik különleges szófordulatokkal tarkítják beszédüket. Ebből eleinte senki nem ért semmit, illetve mindenki szó szerint érti az egyébként képes beszédet, majd mindenki rosszul kezdi használni a szólásokat, közmondásokat. Ebből aztán nagy kalamajka keveredik, de a történet végére elkészül egy könyvecske, ami segít a helyes használatban. Nagyon tetszik, hogy a könyv végén szerepel egy lista a történetben megjelenő szófordulatokból, hogy az olvasó gyerekek értelmezni tudják azokat. Igazán hasznos, tanító célzatú kis kötet. Viszont abban a kislányommal, akivel közösen olvastuk, mindketten egyetértettünk, hogy olyan kurtán-furcsán, hirtelen lett vége, és ettől maradt bennünk egy kis hiányérzet.

rodicaindia>!
Bosnyák Viktória: Két bolond százat csinál

Sok sok szolas, mondas, kicsit eroltetett sztoriba szuszmakolva. :)

nodael>!

Aki kíváncsi, hamar megöregszik, de ez nem oszt, nem szoroz.

ZsuZsanna5>!

– Rokonok vagytok a lajhárral? – kíváncsiskodott Kamilló. – Szok bennetek a haszonlóssszág.
– Még csak távoli unokatestvérek sem vagyunk – felelte Kokó. – Mi, koalák, Ausztráliában élünk, leveleket eszünk és erszényesek vagyunk.
– Lajci szem fogyaszt mászt, cccak leveleket. Ésssz tudom, hogy van pénztárcája, cak pénze nem ssszok – mondta a kígyó.

Minden kezdet nehéz, 14. oldal