89. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

Analfa ​visszatér (Tündérboszorkány 3.) 110 csillagozás

Bosnyák Viktória: Analfa visszatér Bosnyák Viktória: Analfa visszatér Bosnyák Viktória: Analfa visszatér

Analfa csapata akcióba lendült. Úgy tűnik, a Muci nénik is megjelentek a színen, de nem mutatkoznak. Mindenesetre valami „bűzlik” a konyha körül. Író Dalma pedig folyton gyanúsan kavar az írók feje felett. Itt valami készül…

Kolibri, Budapest, 2023
220 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635994328 · Illusztrálta: Maros Krisztina
Kolibri, Budapest, 2022
Kolibri, Budapest, 2020
210 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634377702 · Illusztrálta: Maros Krisztina

Jóhegyi László

Angele>!
Bosnyák Viktória: Analfa visszatér

Az első két részét feolvastam a fiamnak, a harmadiknak már maga állt neki. Nagyon tetszett neki.

nagara>!
Bosnyák Viktória: Analfa visszatér

Jobb, mint az előző két rész. Itt is van minden, Mucik, könyvek, írók, osztály, Balaton, ármánykodás, titkok, varázslatok, s ettől lesz igazán izgalmas ez a befejező kötet.

Kicsibogár>!
Bosnyák Viktória: Analfa visszatér

Szívemcsücske ez a rész! A legjobb példa, hogy lehet fokozni a hangulatot. spoiler. A legvégső konfliktus, hogy semmi sem fekete vagy fehér, is szimpatikus és életszerű momentum. Ebből szívesen olvasnék még folytatást!

latinta P>!
Bosnyák Viktória: Analfa visszatér

Ez az írjuk bele magunkat és néhány kortárs írótársunkat-helyzet jó ötlet volt.
(És most végre nem volt annyi nyakatekert nyelvi túlmagyarázkodás sem.)

kolika>!
Bosnyák Viktória: Analfa visszatér

A sorozat záró részében is zajlanak az események, de most már nem hazánk fővárosában, hanem a Balaton mellett. A szerző maga is szerepel a műben, jó pár kortárs szerzővel együtt, s ez határozattan tetszett. A kortárs szerzők mellett még egy érdekes és szokatlan rímfaragó tűnik fel, akinek szösszeneteit nevetgélve olvastam Kiváló ötletnek tartottam egy légy ilyenfajta szerepeltetését. A Mucik itt sokkal több szerephez jutottak, s a végén az is kiderül, hogy szerepük nem kőbe vésett. A két testvér közötti viszályról és az életük alakulásáról is sokat megtudunk. Valahogy sejtettem, hogy valamikor korábban nagy változás állhatott be a kapcsolatukban, viszont az meglepett, hogy kinek mi és mennyi szerepe volt ebben.
Az osztállyal való találkozás is sok kalandot ígért. Kimondottan tetszett a feladatok felállása, illetve ezeknek megoldása. S mivel meseregényről van szó az is belefért, hogy minden jóra fordul.
A szerző stílusa nagyon tetszik, jó kis kalandos történetet hozott újra össze. Jókat nevetgéltem az olvasás közben.

Paulina_Sándorné P>!
Bosnyák Viktória: Analfa visszatér

Nagyon meglepő fordulat volt számomra, mikor rájöttem, hogy ki is az egyik főszereplő a történetben. Persze a régi ismerősök is itt voltak: Laci, Dóri, Sári és a többiek. Meglepődtem a történet alakulásán, de tetszett, hogy miből is indult ki az egész vetélkedés Analfa és Libra között. Voltak érdekes, mulatságos helyzetek.

Bosnyák Viktória: Analfa visszatér

Rendhagyó módon nem Budapesten, hanem Szigligeten fejeződik be a Békés utcai 5.d története, illetve kivételesen nem övék a főcsapása a könyvnek! Nagyon meglepődtem, amikor rádöbbentem, hogy ki utazik a kék Trabantban és kikkel együtt fog együtt lakni.

Picit aggódtam is, hogy nem fog felbukkanni Jóhegyi Laci, Lengyel Sári és Dóri, Ignác, Spenót, Ágica és – jaj nekem! – mihez kezdek Klott Gatya Kálmán és Aranka nélkül?!
Nem árulok el nagy titkot, hogy előkerülnek és belebonyolódnak a Szigligeten történő furcsa eseményekbe, de felbukkannak nagy örömömre a Mucik is és VÉGRE Analfát is megismerhettem! Azzal sem árulok el nagy titkot, ha elmondom, hogy régen voltam ilyen szomorú egy utolsó kötetnél… egészen a szívéhez nő az Olvasónak!

Igazán élveztem a Balatont és a kínrímeket, tetszett a szérum ötlete, a Mucivá változás, a szerelmespár egymásra találása, Klott színjátéka. Nagyon sajnáltam a könyvtárat és a könyveket az elején, de összességében imádtam a befejezést. Rejtélyes, humoros, csavaros és választékos történet – ez utóbbiról Jóhegyi Laci gondoskodik, a többiről pedig Bosnyák Viktória!

Bővebben – http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2014/12/bosnyak-vik…

PTJulia P>!
Bosnyák Viktória: Analfa visszatér

A sorozat zárókötetében kimozdulunk Budapestről, s egészen a Balatin mellé, a szigligeti alkotóházig jutunk. Tetszett a valóság és a mese összekeverése. A cselekmény időnként leült, s vontatottá vált, a regény egyes részei viszont egészen felpörögtek.
Végre választ kaptunk a két főtündér viszályára is, és valamilyen megoldás is született – bár az alapkonfliktus indokait furcsának találtam.

Anó P>!
Bosnyák Viktória: Analfa visszatér

Kedves, jópofa, könnyen olvasható, haladós. Humoros is, s vannak benne az embereken kívül tündérek és boszorkányok is, s persze a könyvek is fontos szereppel bírnak! Mi kell még egy könyvmolynak? Azt mondjátok, legyenek benne kortárs ifjúsági szerzők is? Voila! Egyet intek a varázspálcámmal, s máris ott termünk Szigligeten! Az írók az Alkotóházban „senyvedve” próbálnak ihletett állapotba kerülni, s egész véletlenül a közelben táboroznak az előző kötetekből megismert csemeték osztályfőnököstül….! A többi már megy magától! Vagy mégsem? Kell még hozzá más is? Elolvasva minden kiderül. Mindenesetre amit megtanultam az, hogy nem minden macska kedves, de egy légy egészen értelmes és helyes kis rovar lehet…! Nekem ő volt a kedvencem. Tetszettek a beszélő nevek is, bár az „Író Dalma” név értelme csak a vége felé lett számomra világos.

AniTiger P>!

– Hogyhogy most nem olvasol? Még sosem láttalak könyv nélkül.
– Klott Gatya megígértette szerény személyemmel, hogy a táborban csupán lefekvés előtt olvasok, napközben nem. Egyébként nem hozott volna magával. Azt mondta, különben menjek nyaralni a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárba.

34. oldal, 8. fejezet - Egy esős nap, melyen nem fog történni semmi. Vagy mégis? (Kolibri, 2014)

Amadea>!

Már vagy egy félórája ültem ott, amikor beszállt az ablakon egy légy. Tett egy kört, majd a kezemre röppent. Elhessentettem. Egy kis kör után a „h” betűn ült meg. Persze ezt sem hagyhattam. Ekkor átszállt az „e”-re. Legyintettem megint, mire ő újból vissza a „h”-ra. Onnan át az „e”-re. És így tovább.
„hehehe”
Biztosan szörptől ragacsos éppen ez a két billentyű, magyaráztam meg magamnak a dolgot, de ekkor hirtelen az „i”-t választotta.
„hihihi”
ENGEM KIRÖHÖG EGY LÉGY!

15.-16. oldal

AniTiger P>!

Te is a betű embere voltál. Sosem láttalak olyan elégedettnek, mint akkor. Azóta sem voltál olyan boldog, ismerd be! Tudom, mit érzel. Hiszen majdnem ötszáz éve nem olvasol. Nem ismerheted a Micimackót, az Egri csillagokat, a Május 35-öt, a Harry Pottert… Reggelig sorolhatnám. Hogy tudsz így élni, te szegény?

204-205. oldal, 21. fejezet - Éjféli mozi (Kolibri, 2014)

Amadea>!

– Alszanak a múzsák? – kérdezte hirtelen valaki a hátam mögött. Író Dalma volt az. – Csak nem azt akarják mondani az én drága íróim, hogy nem alkotnak?
– Ööö – feleltem erre „értelmesen”. – Ő majd megmondja – mutattam Editre.
– Ööö – mondta Edit is. – Majd ő – és Danira bökött.
– Ööö – nyögte Dani is, és kérdőn nézett Péterre.
– Én csatlakozom az előttem szólókhoz – tárta szét a karját csapatunk negyedik tagja.

AniTiger P>!

– Kérdezzük meg, hogy „mikortól, miért, hová?” – mondta az egyik.
– Nem. Azt kérdezzétek, hogy „merre, meddig, hány méter?”! Világos?
– Igen – bólogatott a másik. – „Mitől, miért, ki hányt?”
– Hú, de nehézfejűek vagytok! Felírom nektek egy cédulára.
– Ezt kikérem magunknak! – mondta az egyikük, de mindketten sértődötten néztek rám. – Az Füsthy Ella meg a Bella volt, akiknek büntetésből meg kellett tanulniuk olvasni
– Igen! – így a másik. – Mi rendes, becsületes analfabéták vagyunk!

154. oldal, 18. fejezet - Anna? (Kolibri, 2014)

dominika_szhr>!

– […] Gyere, csoda történt!
– Milyen csoda?
– A betörők visszalopták a könyveket.

AniTiger P>!

Ott álltunk a sok ezer kötet fölött, melyek egy része siralmas állapotban volt. Az ifjúsági regények kupacai alatt pocsolyák álltak, mintha bepisiltek volna.
– A gyerekkönyveknek még pelenka kell – jegyezte meg Dani, a költő.

41. oldal, 8. fejezet - Egy esős nap, melyen nem fog történni semmi. Vagy mégis? (Kolibri, 2014)

Jesper_Olsen>!

A XX. században megszabadítjuk a világot a könyvektől, ahogy megbeszéltük. Gyertek ide körém! Még egyszer, utoljára elmagyarázom. Elterjesztjük a rádiót! Ott majd esti mesét olvasnak a gyerekeknek. Azután jöhet a mozi, a televízió! Akkor már elképzelniük sem kell semmit, mert a mesét már látni is fogják. S végül, utolsó lépésként bevetjük a számítógépet, színes, csillogó-villogó, rabul ejtő játékokkal, amiktől elszakadni sem tudnak majd.

dominika_szhr>!

– […] Fülét hegyezni, mert különben én hegyezem ki neki a túlélőkésemmel, azt pedig nem fogja túlélni!

Jesper_Olsen>!

2. BOSZI
Hú, de régi üveggömb! Az enyém 3D-s, színes, aminek dolby sorround hangja is van.