A ​sirály a király? 150 csillagozás

Bosnyák Viktória: A sirály a király? Bosnyák Viktória: A sirály a király? Bosnyák Viktória: A sirály a király? Bosnyák Viktória: A sirály a király?

Szívesen lennél király vagy királynő?
Ebből a könyvből megtudod, hogy mit kell tenned!
A feladat nehéz, hiszen király mégsem lehet akárkiből. Nem szükséges,hogy gyorsan fuss, selymes legyen a bundád, tudj repülni, vagy hogy erős légy. Mire elolvasod a mesét, király leszel, legalábbis helyesírásból.
Jó szórakozást, Felség!

Móra, Budapest, 2018
88 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634158936 · Illusztrálta: Szűcs Édua

Nikolett0907 P>!
Bosnyák Viktória: A sirály a király?

Már nem is csodálkozom azon a tényen, miszerint Bosnyák Viktória ismételten egy humorban és aktuálisan a J vagy LY szavakban gazdag történetet álmodott meg számunkra.

A sirály egyszerű, de mégis nagyszerű jelleme megdöbbentett. Néhány állaton csodálkoztam, hogy az erdő lakója lett, de végül is az ember is vándorol, akkor az állatok miért ne tehetnék meg!

Nagyon tetszett és jókat kacarásztam olvasás közben.

Tintató, Budapest, 2021
152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150107233 · Illusztrálta: Dudás Győző
P_Jucus>!
Bosnyák Viktória: A sirály a király?

Micsoda tündéri egy könyvecske! Bosnyák Viki édes állatmeséje Dudás Győző illusztrációival telitalálat!

A tanító néni lányom könyvespolcán találtam ezt a Tintatartó kiadványt, mely része a Tengernyi tudás sorozatnak.
Ez a rész kb. másodikos-harmadikos nebulóknak íródott, hogy játékosan gyakoroltassa az ly-t és a j-t. Tele van poénnal, amin szerintem a kisdiákok is a hasukat fogják majd a nevetéstől. Egy percig sem unalmas, és nem is hosszú egy kisiskolásnak.

Nagyon ajánlom, igényes kis könyv kívül, belül!

Gelso>!
Bosnyák Viktória: A sirály a király?

Nem egyszerű a J és LY szavak szövevényes hálójában bolyongani, sokszor csak tévelyegnek a csemetéink köztük.
De érdekes (és jövőbeni nyelvtani feladatnak is jó ötlet) gyakran és ritkán használt ly-os és j-s szavakat összegyűjteni, pici történetet kreálni belőlük, és ezzel feleleveníteni és tanulgatni, majd megtanulni a helyesírásukat.
Kötelező olvasmánya volt a másodikos gyerekemnek, és én is kíváncsi voltam arra, hogy mennyire király a sirály, vagy a bagoly, vagy a papagáj, vagy a lajhár, vagy a jegesmedve, bögöly, jaguár, gólya, jávorszavas,vagy mégiscsak a hiányzó oroszlán?
Aranyos, és tanulságos, meg tanulmányos… tetszettek a szóviccek: pl. a sirály királynak képzeli magát, a papagáj azt szajkózza, hogy a szarka a tolvaj, még a házatlan csiga házát is ő, vagy a napfényben megcsillanó pocsolyát is ő lopta el és jó, hogy helyet kapnak a (2-os, 3-os gyerekek számára) ritkább vagy nehezebb j/ly-s szavak, mint pl. a félkaréj, kedélyes, csermely, cserje, rejtélyes, megtébolyodott, felbolydult, zsivaj, tarsoly, kevély, rosszmájú, ganajtúró, lesújtva, támolyog, csevej, ricsaj stb. stb.

Cs_N_Kinga P>!
Bosnyák Viktória: A sirály a király?

Vicces, kedves, aranyos, ötletes. Az ly-s szavak aprócska „tárháza”, de azért a teljesség igénye nélkül. Az tetszett, hogy mindenki nem csak rájött tévedett, hanem be is ismerte és nem nyögve nyelősen vagy szégyenkezve, hanem egyszerűen elismerte és kész. Emellett tanulni is lehet belőle még jószívűségről is. Nem volt rossz nem az én korosztályomnak szól :)))

Homolya_H_Tímea P>!
Bosnyák Viktória: A sirály a király?

A fiamnak idén ez a kötelező olvasmány, amit nagyon jónak tartok, mert ez nem csak egyszerű mese, hanem nagyon sokat és jól tud tanítani. A mese központjában a helyesírás áll: j vagy ly?
Egy rosszul megírt étlappal kezdődik, amiből adja magát a történet.
És kiből lesz a könyv végére király? Vagy kiráj? Aki tudja, jó eséllyel pályázhat a címre. Addig is, mire a 152-dik oldal végére érünk, már mindenki tudni fogja :-)

Bosnyák Viktória: A sirály a király?

Telitalálat ez a mesekönyv!
Egyszerű és egyben nagyszerű a történet, melyben oly sok tanulható-tanulandó J-Ly-s szó található. Segítő-tanító szándéka dicsérendő! Ötletes, okos lehetőség e sokunkat elbizonytalanító helyesírás gyakorlására, mindamellett, a cselekmény szála is kedves és tanulságos.
Köszönjük Viktória! :)

Mariann_Czenema P>!
Bosnyák Viktória: A sirály a király?

Ez azért kezdő olvasónak, segítség nélkül nagyon sok, még nekem is az volt, felnőttként. Amúgy zseniális mese, talán nem így egyben érdemes lenyomni, mert tömény.
Viszont a nyelvi humora miatt értem, hogy miért szeretik ennyien :))

Kicsibogár>!
Bosnyák Viktória: A sirály a király?

Szuper tanmese, amiben minden megtalálható. Például a j-ly szavak használata, amiből jó sok van a könyvben, így nemcsak gyerekeknek alkalmas tanulásra, hanem felnőtteknek is ismeretfrissítésre. De emelett kapunk egy kedves mesét, amiben a kedvesség és segítőkészség is megtalálható. A Négyszögletű Kerek Erdő említése pedig pluszpont.

KBCsilla P>!
Bosnyák Viktória: A sirály a király?

Kevés olyan könyvvel találkoztam eddig, amely ennyire észrevétlenül tanítja meg a gyerekekkel a j és a ly hangok közötti különbséget, és még kellemes olvasnivalót is kínál.
Számomra a kerettörténet is szerethető volt, nekem sosem volt bajom a helyesírással, de biztos könnyebb így megtanulni a szavak helyesírását, mint magolni egymás után, hogy melyik szót hogyan írjuk.
Szerethetőnek tűnik így egy könyv után a sorozat is, érdemesnek látom az utánajárást a többi résznek is.

Dinah>!
Bosnyák Viktória: A sirály a király?

Nyár elején találkoztam e könyvvel először, s most, hogy kislányom harmadikas lett, ezt veszik az órán.

A történet aranyos és nagyon jól sikerült. Tetszett, hogy ki voltak emelve a j-k és ly-k. Ahogy az is, hogy beismerte mindenki, ha tévedett.

Trudiz >!

– Mi a baj? – kérdezte tőle a bagoly.
– Hú! – mondta sirály, aki a rémülettől majd leesett az ágról.
– Hú? – csodálkozott a bagoly. – Ezt nem nekem kellett volna mondanom?

kuliga>!

Bezzeg a papagáj! Szenvedélyesen szeret beszélni. Neki még akkor is muszáj jártatnia a csőrét, amikor egy moly nem sok annyi hallgatósága sincs.

Caledonia_Valley P>!

Volt egyszer egy erdő…
Helyenként sűrű, máshol ritkás. Mélyén kristálytiszta csermely csordogál.

Trudiz >!

Sajnálom, de a juhtejben kétszer annyi j van, mint a tehéntejben …

nodael >!

– Legalább addig sem ásítozunk folyamatosan […]

Trudiz >!

Jól érezte magát a sirály az erdőben, tetszett neki az erdő mélyén csordogáló kristálytiszta csermely, a selymes fű, az ibolya.

ZsuZsanna5>!

– Súlyos hiba, hogy nem én leszek a király! – hajtogatta a papagáj. – Biztosan egy felfuvalkodott hólyag kapja végül a koronát.

39. oldal, Jé, egy j!