A ​nagy szinonima-hadjárat 6 csillagozás

Bosnyák Viktória: A nagy szinonima-hadjárat

Puritánia elnöke hadat üzen Extravagancia királynőjének. A tiszta beszéd jegyében kis híján kitör a háború, de szerencsére felbukkan Fodor Menta, és békésebb megoldást javasol: egy nyelvi vetélkedőt.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Móra, Budapest, 2017
116 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634157236 · Illusztrálta: Szűcs Édua

bagie P
Bosnyák Viktória: A nagy szinonima-hadjárat

Eddig kimaradtak a Nyelvkincstár sorozat megjelent kötetei, és nem is tudtam igazán mire számítsak.
Kellemes meglepetés volt, és nagyon jó a magyar nyelv, hogy szinte minden szavunkra van köznyelvi, hivatalos, szleng…formula. Szókincsbővítésre, nyelvi játékok kitalálására zseniális könyv.

gab001 P
Bosnyák Viktória: A nagy szinonima-hadjárat

Puritánia és Extravagancia a háború szélére sodródik, mert nem tudnak megegyezni, hogy ki beszél szebben. Ekkor azonban felvetődik az a lehetőség, hogy egy televíziós kvízjáték keretében, békés körülmények között döntsenek a dologról. A megmérettetés alapját pedig a szinónimák képezik. Szórakoztató módon tanulhatunk nyelvtant. Számomra is tudott újdonsággal szolgálni, s a mese részét sem éreztem erőltetettnek, pedig ettől tartottam egy kicsit. A szereplők nagyon egyediek és szerethetőek. Az illusztrációk is sokat hozzáadnak az élményhez, bár színesben is kíváncsi lennék rájuk. Jó az alapötlet és a megvalósítás is hasonlóan jól sikerült.

Móra, Budapest, 2017
116 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634157236 · Illusztrálta: Szűcs Édua
Boglárka_Madar P
Bosnyák Viktória: A nagy szinonima-hadjárat

Nagyon ötletes kis könyv, észre se veszi az olvasó, hogy miközben jól szórakozik ezen a jópofa történeten, mennyi hasznos nyelvtani tudnivalóra tesz szert. Jókat derültem a beszélő neveken, a két ország folytonos rivalizálásán.
Majdnem 5*, de a vetélkedőre mintha már maga az író is elbizonytalanodott volna, hogy ki melyik országgal van, spoiler, meg amúgy nekem az is kissé furi volt, hogy egy szó sem esett mit szóltak a kémkedéshez spoiler. Szóval nekem egyes részei kicsit összecsapottnak tűnnek.
De az ötlet maga szuper és tényleg szórakoztató a könyv.

PTJulia P
Bosnyák Viktória: A nagy szinonima-hadjárat

Remek e remek a nyelvi leleménykeről, valóban elmésen és észrevétlen csepegteti elménkbe a nyelvtani szabályokat és szépbeszédi tudnivalókat. A felnőttekre is ráférne némi továbbképzés e téren.
Az Álljunk meg egy szóra!-vetélkedőről valószínűleg a célcsoport már nemigen hallott, a célcsoport anyukája is igen apró volt, amikor ez a tévében ment, de ötletnek nem rossz, és áthallás nélkül is abszolút belefér a történetbe.
Ééés, nincs benn a 100+1 között a zsírsirály, pedig olyan is van, bizonyám! :-)))