Cigánylélek 3 csillagozás

Borzák Tibor: Cigánylélek

A ​csavaros észjárású Bánom a saját népét árulta el, ezért a cigánybíróság, a romani kris halálra ítélte. Szeme láttára leölték a lovát, felhasították az oldalát, majd őt magát elevenen bevarrták az állat belsejébe és így temették el. A lányszöktetés miatti sérelem is bosszút vont maga után, ami néha vérfagyasztó módon történt és generációról generációra szállt. Ha nem is ennyire nyers formában, de mindmáig megfigyelhetők az oláhcigányok ősidőkből fennmaradt hagyományai. Leglátványosabbak a babonáktól sem mentes temetkezési szokásaik, a sokszor napokig tartó fényűző lakodalmak, a tömegeket vonzó zarándoklataik, de hozzátartozik a cigányélet romantikájához a lókupecek világa is.

Borzák Tibor legújabb könyvében a napjainkban még megfigyelhető, ám egyre inkább eltűnőfélben lévő cigány tradíciókról, vallásról, életvitelről szóló helyszíni riportok és a jelent dokumentáló szociofotók, valamint a főbb témákhoz kapcsolódó interjúk mellett megismerkedhetünk a soltvadkerti… (tovább)

BT-Press, 2021

Millamoly>!
Borzák Tibor: Cigánylélek

Különleges és hiánypótló könyv. Hatalmas munka állhat mögötte, mely minden tiszteletet megérdemel. Kalapos Zoli alakja úgy elevenedik meg előttünk mintha mindig is ismertük volna egymást. Egyedülálló, elbűvölő fotókkal tűzdelt könyv, mely személyes és szakmai szemmel enged közelebb a cigányság megismeréséhez.
Javaslom mindenkinek aki szeretné kitárni egy kicsit a szívét, és nyitottsággal fordulna embertársai felé.
Köszönöm, hogy olvashattam.

nagybettina I>!

Nem akarsz könyvet írni rólam? – szögezte nekem a kérdést egy váratlan pillanatban Zoli, kedvenc foteljében ülve.