A ​korona árnyékában (Ifini éjszakák 2.) 9 csillagozás

Boruzs Gergely Gábor: A korona árnyékában

Abaszisz uralkodója, a távolnyugati partvidék ősök és istenek kegyelte őre, Ranrag Hiere Dal Raszisz Otlokir nagykirály elvesztette utolsó csatáját, és távozott az élők sorából. Halála olyan űrt hagyott a Toron szövetségi rendszerében kulcsszerepet játszó hatalom aranytrónusán, amit csak egy arra messzemenően alkalmas személy tölthet be. A túláradó szenvedélyéről és sötét titkairól ismert ország lakói közül számosan vélik magukat akalmasnak a szerepre – és fel sem ötlik bennük, hogy viszályuk epizódja csupán a nagy és véres járszmának, mely Nagy Oltokir elmúlása óta zajlik a korona árnyékában.

Boruzs Gergely Gábor Ifini éjszakák című regényének folytatása tovább szövi a főhatalomért folytatott küzdelem szálait, melyek koronavárosra boruló homályon át- meg átkígyózva az aranytrónus lépcsőjén futnak össze.

Delta Vision, Budapest, 2013
Delta Vision, Budapest, 2013

Leonidas>!
Boruzs Gergely Gábor: A korona árnyékában

Nem igazán érzem úgy, hogy fejlődne az író. A stílusa még mindig kiforratlan, a színvonal elég hullámzó. A szereplők továbbra sem kedvelhetők. Hibának tartom, hogy nincs igazi főszereplő.
A történet többnyire izgalmas, a csatajelenetek jól megírtak. Nekem fontos, hogy M* hangulata legyen a világon játszódó történeteknek. Egy-két pillanattól eltekintve, többnyire éreztem ezt a hangulatot, ami elég sok ismertebb M* regénynek nem igazán sikerült. Pl. Fogadalom.
A hibák ellenére érdemes elolvasni.