A ​halálzóna felé 5 csillagozás

Az igazi Everest-story
Borszéki Ferenc: A halálzóna felé

„Tizenöt évvel ezelőtt azért akartam operatőr lenni, hogy ezt a filmet elkészíthessem. Mégis a vetítés után úgy éreztem, van még mit mesélnem. Egy óra nem lehetett elég, hogy megörökítsem mindazt az örömet, sikert, bánatot és gyászt, amit ez a csapat átélt a Himalájában eltöltött két hónap alatt. Ez a könyv hegymászókról szól, akik bár kiérdemelték a sikert, mégsem jutottak fel álmaik hegyére, és a csapat orvosáról, dr. Gárdos Sándorról, aki mindannyiunk emlékében A DOKI marad.”

Alexandra, Pécs

Borszéki Ferenc: A halálzóna felé

Nehéz csillagozni egy könyvet, amely sem irodalmi stílusával, sem a történet fordulataival, befejezésével nem kíván lenyűgözni. spoiler Éppen ebben az egyszerűségben, őszinteségben van az ereje.

Galambdúc
Borszéki Ferenc: A halálzóna felé

A szomorú téma és végkimenetel ellenére is szerettem ezt a könyvet, jó példát ad emberségről, kitartásról, méltóságról…

Amapola P

– Arigato! – köszönök rá, teljes japán szókincsemet bevetve.

Amapola P

A másik csúcs pedig egy jellegtelen hétezres, ami az Everest árnyékában örökké jelentéktelen marad. Bezzeg, ha a Föld valamelyik másik kontinensén állna, mászók tucatjai ostromolnák naponta, hogy feljussanak a tetejére. Hiába, a hegyeknek is megvan a maguk sorsa.

Amapola P

A szervezet megkapta a jelzést, hogy még nagyobb magassághoz kell alkalmazkodnia. Tovább szaporította a vörösvértestjeimet. Azok most még több oxigént tudnak szállítani. Így már szinte vágtatok. Csak három lélegzetvétel kell egyetlen lépéshez.

Amapola P

És a hegymászót a saját lelkesedésétől a legnehezebb megóvni.

Amapola P

Kodariban minden utas pecsétre vár. A pecsét a határőrre vár. A határőr a helyi fodrászüzletben vár, hogy sorra kerüljön. A borbély lelkesen hajat vág egy utazónak, aki történetesen a pecsétre vár. A kör ezzel bezárult.

Amapola P

Kifelé menet majdnem hasra esek a kuktában. Fekete csíkos öltönyben guggolva krumplit hámoz… húsbárddal.