Sapho ​második rész (Sapho 2.) 386 csillagozás

Borsa Brown: Sapho második rész

Szerelem és megtorlás a bűn kapujában.

Umberto Sapho, a szicíliai Cosa Nostra egyik családjának vezére, alapos leckét kap. Nemcsak arra jön rá, hogy a hatalom ingatag, mindennap meg kell érte harcolni, hanem arra is, hogy a szíve az egyik legnagyobb ellenségéhez húzza.

Lia Dortella, a nyomozónő, elérheti azt, amit már gyerekkorában kitűzött célként. Apró lépések választják el a lelki békéjétől, de az érzéseivel nem tud harcba szállni.

Mindenkinek megvan a maga fegyvere, és nem fél használni a másik ellen… De megtanulják, hogy „Aki háborúba kezd, annak két sírt kell ásnia!”

Találkozik jó és rossz, kegyes és kegyetlen, szív és ököl, vágy és gyűlölet.

Borsa Brown különleges, szókimondó, ugyanakkor érzelmes és szenvedélyes, erotikus írásai hamar az olvasók kedvenceivé váltak. Nagy sikerű maffiakötetei folytatódnak, ezúttal egy másik család történetét ismerhetjük meg, de a szabályok ugyanazok: hibázni nem szabad, érezni tilos!

Eredeti megjelenés éve: 2020

Álomgyár, Budapest, 2021
Álomgyár, Budapest, 2020
Álomgyár, Budapest, 2020

Massimo Borelli · Umberto Sapho · Lia Dortella · Pietro · Santo Furli (öreg Santo)

ZitussKa>!
Borsa Brown: Sapho második rész

Na, ez aztán piszok jó volt!
A tiltott szerelemnek részben abban rejlik a szépsége, hogy a beteljesülése igencsak várat magára. A boldogsághoz vezető úton pedig kell ám rendesen kapaszkodni ámbár időnként azt is engedni kell, hogy vonszolhassa a szereplőket maga után az élet kénye-kedve szerint. Ezen az úton pedig a karakterek és olvasók mellé is megannyi ellentétes érzelem szegődik.
A döntések vonzata, az események alakulása briliáns és meglepő. Kínzóan szívet fájdító és gyötrelmesen frusztráló. Ez a szerelem nem önfeledt vagy felhőtlen – rengeteg ellentét, kétség és kérdés veszi körül. Hazudnék, ha azt állítanám a végére minden kiforrta magát – de fogalmazhatnék úgy is, hogy az írónő kegyetlenül lógva hagyott. Keserédes lett a befejezés de sejteti a jövőt. Mit mondhatnék? Egy részem nagyon szeretné, ha érkezne egy epilógus vagy akármi de másfelől ez így kerek és egyedi.
Szerettem. Az első rész, mint felvezető nem ragadt ennyire el de kellemesen csalódtam. Összességében remek emlékeket kapcsolok Liához és Umbertóhoz is. No meg Massimohóz frisseket. *sóhaj* Fergetes volt, mint mindig. :)

Borsa Brown: Sapho második rész

”Nem értem, hogy kerültem ebbe a helyzetbe! Nem értem, miért méri rám ezt az ég, és azt sem értem, hogy létezhet olyan szerelem, hogy az egész életemet odadobjam érte.”

És igen. Van úgy, hogy a második rész képes felülmúlni az elsőt. Amit előzőleg hiányoltam, azt itt hatványozottan megkaptam. Teljesen magával ragadott, beszippantott és alig bírtam letenni a könyvet. Felpörögnek az események, egyik döbbenetből a másikba csöppentem. Szinte éreztem a szereplők vívódását, fájdalmát, hogy ebben a világban nem lehet csak úgy a szívünkre hallgatni.
Umberto bármennyire is mutatta magát keménynek, mélyen legbelül ő szendvedte meg legjobban az élet igazságtalanságait. Viszont emiatt valahogy a humorérzéke és a sármja is kicsit megfakult.
Lia jelleme sokat fejlődött, kevésbé volt idegesítő. Végre elég bátorságot gyűjtött és a sarkára állt, majd elintézett mindent és mindenkit, aki az útjában volt. Az ő nézőpontját is meg tudom érteni, bár szerintem egyikük sem küzdött eléggé a rájuk mért akadályok ellen.
Nicole, mint új karaktert nem tudom merre rakni, mert teljesen ledöbbentett, hogy ő miért is került képbe.
Valamint a befejezést sem tudom így elfogadni, mert szerintem nagyon függővégesre sikeredett. Bár ha a képzeletemre hagyatkozom, akkor csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nálam ez a történet teljesen máshogy ért véget.

Infierno>!
Borsa Brown: Sapho második rész

Nehéz szavakba foglalni a gondolataimat. Most fejeztem be a könyvet, és nem akarom elhinni, hogy vége.

Imádom Borsa munkásságát, hiszen mindig sikerül úgy írnia, mintha nem is könyvet olvasnék, hanem valóságos emberekről szóló film játszódna a fejemben. Mintha nem kitalált karaktetek lennének, hanem hús-vér emberek.

Umberto és Lia szerelme fájdalmasan szép volt. Milyen szomorú is, amikor szeretnél, de nem teheted, mert a normák mást mondanak. Fájdalmas volt olvasni a sok szenvedést és tehetetlenséget, ami ezt a szerelmet körülölelte. Talán titkon mind ilyen heves érzelmekre vágyunk.

Nem találom a szavakat, mert nincsenek. Mert a lapok egyszer csak elfogytak. És tudom, hogy nincs több. Túl sok az elvarratlan szál. Én úgy gondolom, hogy ennyivel nem érhet véget ez az akciódús, mégis menthetetlenül romantikus történet.

Mint minden Borsa-könyv alatt, itt is szeretném megköszönni, hogy ilyen jól írsz, és hogy ilyen és ehhez hasonló történetekkel kápráztatod el az olvasóidat.

ZsúésKrisz_Olvas>!
Borsa Brown: Sapho második rész

Annyira tartottam ettől a kötettől, mert nagyon-nagyon szerettem volna, hogy izgalmas folytatása legyen az előző résznek.
Az első részt kicsit dinamikusabbnak éreztem, ebben viszont hangsúlyosabb események követték egymást, és nagyobb szerepet kapott a két főszereplőnk belső vívódása.
Míg az első részben az egész könyvön át ott lebegett annak a lehetősége, hogy Lia előtérbe helyezi nyomozói beosztását a szerelemmel szemben, és ettől egy folytonos feszültség lengett felette, itt már kevésbé érezhető, sokkal inkább őrlődik a lelkében, mint, hogy a düh vezérelné.
Míg Umberto karakterével kapcsolatban hadilábon állok, hiszen egyrészt úgy érzi az olvasó, hogy teljesen rendben van, hiszen nyitott könyv számunkra, máskor viszont egyik látszólag értelmetlen döntést hoz a másik után, és fogalmunk sincs róla, hogy vajon valóban őszinte, vagy minden csak érdek.
Végül sok minden maradt a levegőben, talán nem is véletlenül. Lehetne ezzel még mit kezdeni. Kíváncsi vagyok, hogy folytatódik-e a történetük.
(https://zsuolvas.blogspot.com/2020/05/borsa-brown-sapho…)

Aninaa P>!
Borsa Brown: Sapho második rész

Isten az égben! Valaki mondja azt, hogy lesz folytatás, mert különben nem fogok magamhoz térni. Sokkot kaptam! Annyi elvarratlan szál maradt, hogy nem lehet így vége!
Ez a rész még az elsőn is túltett. Minden szempontból! Szavakat nem találok rá, hogy mennyire imádtam! Egy igazi tiltott szerelem ami Umberto és Lia között van. Az egész világ ellenük volt, és bizonyos értelemben még ők maguk is. Végig bennem volt, hogy ebből vajon hogy másznak ki? Hogyan fogják áthidalni, megoldani? De, hogy így lett vége a könyvnek azt álmaimban sem gondoltam volna. Nyilván elképzelhetek magamban egy befejezést ami tetszik, de azért az mégsem ugyan az, hiszen sok minden lógva maradt a levegőben. Ez számomra kegyetlen függővég.
Még mindig szerelmes vagyok Umbertoba♥ Annyival érettebb is lett ebben a részben, hogy még nekem is leesett az állam, hogyan tett zsebre mindenkit.
Lia is kedves maradt a szívemnek, de egy picit haragszom rá. Szerintem igazából rajta múlt minden. Az a bizonyos büszkeség ugyebár…
Sok izgalom volt ebben a könyvben, és nem csak a szerelmi szál miatt, amiért külön boldog vagyok. Annyi minden történt, és sok olyan is amitől az állam a padlón koppant. Végigizgultam, lerágtam a körmeim, nem tudtam, hogy üljek, mert nyugodtan képtelen voltam. Erre ilyen véget kaptam. Jó nagyot csattant ez a pofon az arcomon…
off

Ács_Milán>!
Borsa Brown: Sapho második rész

Határozottan több fordulatos és meglepő esemény történt ebben a részben, mint az előzőben. Egy idő után Umberto végre rátalált arra, ami a lába kötött van, és nemcsak dísznek, ugye? Bizonyos helyzetekben sokkal határozottabb és keményebb lett, ahogy az tőle el is volt várható. Bevallom, nekem a kemény oldala sokkal jobban tetszett.
Viszont! Sokszor amolyan pipogya alaknak tűnt.
Egy férfinak szüksége van egy nőre, aki támogatja, erőt ad, ha kell és teljes mellszélességgel kiáll mellette. Egy ilyen nő erősíti a férfit. Umbertoval nem ez volt a helyzet. Rá pont az ellenkezője volt igaz Lia közelében. Talán ezért sem sikerült megkedvelnem Liát…
Általában drukkolni szoktam a szerelmespároknak egy történetben. Most nagyon nem ezt éreztem. Sokkal jobban tetszett az, amikor Lia kikerült a képből.
Nicole-ban sokkal több fantáziát láttam, mint a másik nőben. Ő pár pillanat alatt belopta magát a szívembe.
A befejezés érdekes volt és hiányérzetem is van ezzel kapcsolatban. Nekem egy epilógus vagy valami hiányzott innen, ami lezárja a történetet… hacsak… Talán folytatása lesz még a történetnek?

Minden_hétre_egy_könyv_kihívás P>!
Borsa Brown: Sapho második rész

Ez a rész nekem ugyanannyira tetszett, mint az első, ami szerintem egy sorozatnál ritka. :) Umberto még mindig nagy kedvenc akkor is, ha néhány döntésével nem értettem egyet. :) remélem a jövőben még fogunk az írónőtől kapni valamit az általa kialakított maffia világból. :)

Történet: 4,5
Szereplők: 4,5
Író stílusa: 5
Borító: 4,5

Fire_bird>!
Borsa Brown: Sapho második rész

„Nem az bánt, hogy ő boldog lesz, én meg boldogtalan, hanem az, hogy nem velem lesz boldog. Állítólag akit igazán szeretünk, azt el tudjuk engedni, mert igazán jót akarunk neki… Nem tudom… Ezt én most oltári nagy ostobaságnak tartom. Úgy vagyok vele, ahogy ő mondta: „képtelen vagyok elengedni”.”

Minden megvolt benne, ami az első részből hiányzott. Sőt, még annál is több. Most végeztem a könyvvel, és nem jutok szóhoz. Ezt nem lehet leírni… ezt olvasni kell… ezt érezni kell.
Umberto felnőtt a feladathoz, felnőtt a nagyságához, és én annyira megszerettem őt, hogy már nem is akarok dönteni, ki áll közelebb a szívemhez, ő vagy Massimo. Mindketten ott vannak, egymás mellett. ❤
Lia is nagyot nőtt a szememben. Sokkal szerethetőbb nő, mint Suzanne volt.
Tökéletes páros, és a történetük is tökéletes. Egy igazi tiltott szerelem történet az övéké. Istenem, de imádtam őket.
Már el is felejtettem, hogy mit éreztem az első résszel kapcsolatban, mert ez a rész eltörölt minden korábbi ellenérzésemet.
Szerelem ez a könyv. Erre a könyvre a 10 csillag is kevés lenne. Nincs mit tenni, Borsa megint olyat írt, hogy kész vagyok tőle. Ugye lesz harmadik rész is? Mert még nagyon sok szál nem lett elvarrva, és én nem vagyok még kész arra, hogy elengedjem a szereplőket, Lia és Umberto történetét.

Orsolya_Mojzer>!
Borsa Brown: Sapho második rész

Teljes mértékben felülmúlta az előző részt. Izgalmas, kegyetlen, legszívesebben abba sem hagytam volna az olvasást amíg a végére nem értem. Umberto itt megmutatta, van neki kegyetlen oldala is. De még mindig kezdő Don, később meg még nagyobb ember. Szerintem ezt nagyon jól vázolta az írónő, egyből nem lehet a legnagyobbnak lenni. Mindenesetre jól kitervelte az útját Signor Sapho. Ebből a kötetből sem hiányzott a humor, Umberto gondolatai fenomenálisak voltak. Lia még nagyobbat nőtt a szememben, vérbeli karabélyos. Aki nélkül a történet nem lenne ilyen jó, az számomra Santo. Bírom az öreget, hatalmas arc. A vége pedig így volt tökéletes, Nicole pedig semleges maradt nekem. Lehet hogy volt vér a pucájában, de gyorsan helyre lett rakva. A könyv kedvenc lett ♥

Mariann_ P>!
Borsa Brown: Sapho második rész

Tisztában vagyok azzal, hogy „maffia” címkés könyvet olvastam.
Sokkal többet foglalkozott a maffiás szabályokkal, mint a kedvenc párocskám magánéletével.A maffia hálózat mindenkit elér.

„Adakozik, támogat, lekötelez, szájakat töm be, szemeket köt be, közben a másik kezével kirántja a talajt az emberek alól. A politika vagy a törvény pontosan ezért nem tudja elkapni őket. ”
Kemény világ, kell ami lágyítson rajta, így egy szerelmi szál szövődik bele.
Tiltott szerelem , tele szenvedéllyel, de mivel tilos, így csak lopott órák, percek adatnak meg.
Nyitott befejezéssel, bármikor folytatható, nincsenek elvarrva a szálak.

szendi04>!

Ha valamit bánat elveszíteni, akkor öröm érte harcolni!

56. oldal, 5. fejezet-Umberto Sapho ( Álomgyár, 2020)

Pati28 P>!

Megannyi akadály jön az ember életében, és megfutamodni úgy, hogy hátrahagyod a szeretteidet, a legnagyobb árulás. A legaljasabb tett. A legnagyobb bűn.

Pati28 P>!

Azt hiszem, az életben vannak olyan pillanatok, amikor olyan embereknek kell összefogniuk, akik talán nem ugyanazon az úton járnak.

szendi04>!

Tűz csak ott lobbanhat fel, ahol van szikra.

418. oldal , 43. fejezet - Umberto Sapho ( Álomgyár 2020)

Kapcsolódó szócikkek: tűz
Dorina_S>!

A hülye az, aki nem tart egy hülyétől.

whisperingwithwolves>!

– Nem mindenki jó, akiről azt hisszük, hogy az, és nem mindig rossz, akiről azt feltételezzük.

Kapcsolódó szócikkek:
Dorina_S>!

– Bánom, hogy erre a világra születtél, ide Szicíliába, hogy a sorsunk összeérjen.

Kapcsolódó szócikkek: Szicília
Ács_Milán>!

Miért hiszik azt a nők, hogy egy nászúton más dolgok történnek a hálószobában, mint itthon?

Kapcsolódó szócikkek: nászút
whisperingwithwolves>!

– Nem érdekel a nevem. Sem a Velta, sem a Dortella. Nem érdekel a rendfokozatom. Nem érdekel a törvény! Amikor előttem állsz és én a szemedben látom magam, semmi sem érdekel, Umberto.

Dorina_S>!

A Cosa Nostrán belül a lépések nem napokat vagy hónapokat pecsételnek meg, hanem emberöltőket.

Kapcsolódó szócikkek: Cosa Nostra