Az ​Arab lánya 3 (Az Arab) 152 csillagozás

Borsa Brown: Az Arab lánya 3

Anna al-Szudairi családot alapít a férfivel, akire mindennél jobban vágyott, miközben próbálja ápolni a kapcsolatait azokkal a családtagokkal, akikkel távol kerültek egymástól.
Khalid, a bátyja, hatalmasat fordított sok ember sorsán, és talán kiderül, megérte-e.
Billal al-Szudairi lehetőséget kínál a feleségének, Annának, aki bár tudja, nem kaphatna az alkalmon, mégis felvállalja a küldetést. Félő, a konfliktus még a szerelmüket is legyőzi.

Az Arab lánya 3. című novella Borsa Brown, nagy sikerű Arab-sorozatának folytatása, mely ismét Anna szemszögéből enged betekintést a család életébe.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Álomgyár, Budapest, 2020
502 oldal · ISBN: 9786155692017
Álomgyár, Budapest, 2018
Álomgyár, Budapest, 2018

MissFortune>!
Borsa Brown: Az Arab lánya 3

1 év alatt elég sokat sikerült felejtenem erről a történetről, azonban hamar visszarázódtam. Ez a rövid kis könyv igazán érdekes témát boncolgat, azonban felettébb érdekelne, hogy vajon Annának sikerült-e mindezt meg is valósítani? Örültem volna, ha kiderül.
A szereplőket még mindig szeretem, Gamal remek apa, Billal remek férj, Annát pedig már gyerekkora óta szeretem.

Krisztina_Németh_2>!
Borsa Brown: Az Arab lánya 3

Kár, hogy a 39 oldalbol 12 reklám. Szivesen olvastam volna még.

Deziréé>!
Borsa Brown: Az Arab lánya 3

Még eddig nem olvastam el Az Arab sorozatot, de ez a kis novella nagyon tetszett.
Érdekes benne a konfliktus is, a karakterek szimpatikusak.
Lehet meg kellene ismernem a sorozatot?

Nikolett0907 P>!
Borsa Brown: Az Arab lánya 3

Úgy látszik a novella jobban lekötött, érdekes volt a konfliktus szál, kicsit spoileres, de engem ez nem zavart.
Aki még nem olvasta, javaslom a következő nagy regény után tegye meg!
Egy olvasásnak megfelelt.

Magdi1017>!
Borsa Brown: Az Arab lánya 3

Igazat adok azoknak akik olvasták volna tovább, mondjuk egy rendes könyv formájában. Jó volt újra „találkozni” velük. De az még jobb lett volna, ha kiderül, hogy Anna eléri-e a céljait, hogy hogyan harcol a szaúdi nők nagyobb szabadságáért, jogaiért.
De azért nem volt rossz, hiszen az Arab-sorozat része :)

Milli88 P>!
Borsa Brown: Az Arab lánya 3

Ez a kis novella volt az első, amit Borsa Brown-tól olvastam. Bár lehet, hogy így magammal szúrtam ki, és elspoilereztem jó pár dolgot.
Gyors, gördülékeny, jól olvastatja magát a történet. Annak ellenére, hogy nem ismertem a szereplőket gyorsan a helyére került bennem, hogy ki kicsoda.
Mivel nem olvastam még az Arab kultúrában játszódó történetet, érdekes volt szemlélni a nők helyzetét, és a férfiak hozzáállását a női nemhez és a jogaikhoz.

Borsa Brown: Az Arab lánya 3

Talán jobb lett volna ezt a novellát Az Arab fia után olvasni, mert így csodásan elspoilereztem magamnak Khalid történetét. :)
Ezt leszámítva számomra olyan sokat nem tett hozzá a sorozathoz, de azt jó volt látni, hogy Anna teljes és boldog életet él.

Ács_Milán >!
Borsa Brown: Az Arab lánya 3

Szeretem az írónő műveit, így külön örültem, hogy ezt a novellát is sikerült megszereznem.
Anna már a sorozatban is a kedvencem volt, kislányként ugyanúgy, mint felnőttként.
Élveztem, ha nem is túl sok időre, de visszarepültem ebbe a számomra varázslatos arab világba.
Ebben a pár oldalban is tisztán érződik Anna és Billal igaz szerelme, amit immáron kiegészít a kis Jamilah is.
A sorozatban Anna mellett a másik nagy kedvencem Gamal. Tudom, hogy ez a novella Annáról szól, de én akkor is szívesen olvastam volna többet Gamalról is.

Borsa Brown: Az Arab lánya 3

Amikor kiderült, hogy érkezik „Az Arab lánya 3” novella nagyon örültem, mert szerettem volna még olvasni Annáról és Billalról. Hát most sem ért csalódás, sőt konkrétan záporoztak a könnyeim a 28 oldalas kötet háromnegyede alatt. Borsa Brown ismét olyan gyorsan repített vissza az arab világba, hogy szinte pislogni sem volt időm. Ismét egy érzelmileg felkavaró, szenvedélyektől túlfűtött kis olvasmányt kaptunk a Szudairi családról sok új információval megspékelve. Azonban megint nem mehetek el szó nélkül amellett, hogy írónő mesterien jeleníti meg műveiben az arab világban lezajló aktuális eseményeket, és ismételten elég kemény mondanivalót hordoznak magukban ezek alapok.

Imádtam, ez nem is kérdés, csak hiányzott mellőle úgy 400 oldal, de köszönöm kedves Borsa Brown, hogy ha egy kis időre is, de ismét visszacsöppenhettem a Szudairi család mindennapjaiba. :) :)

Pnikolett P>!
Borsa Brown: Az Arab lánya 3

Ez a kis szösszenet megerősített abban, hogy szívesen olvasnék még további köteteket ebből a sorozatból,így egyrészt sajnálom, hogy már csak 1 kis novella maradt, másrészt örülök, hogy Anna és Billal jövőjéből is kaptunk egy pici szeletet.Pont ezt hiányoltam,de fogom is, mert még nagyon olvasnám,… :D
(Annak ellenére, hogy nem szeretem a túlhúzott sorozatokat, ezt mégsem érezném annak… )
+ Még szerencse, hogy az Arab fia után olvastam, mert eléggé spoileres…

Sippancs P>!

Öt perc? Hogy mondhat ilyen badarságot? Hiszen az anyám mellett nem is tanulhattam mást. Az egész életem arra tanulság, miként élnek nálunk a nők, miket tűrnek el férjüknek, és milyen érzelmi megaláztatásokban van részük. Egy nő nem öt perc alatt dönti el, hogy szükség van a változásokra. Talán öt perce kaptam lehetőséget, hogy először komolyan vegyem magamat, de Szaúd-Arábiát mindig is komolyan vettem.

Dorina_S>!

Apám arcán egyre erőteljesebbek a szarkalábak, de neki még ez is jól áll. Szeretem benne, hogy egész életében hű maradt önmagához.

Dorina_S>!

Boldog vagyok, amikor ölel, mert úgy érzem, az egész világ ölel magához.

Sippancs P>!

Demokrácia? Istenem. Milyen lehet az? Milyen lehet kimondani bárhol, bármikor a véleményed? Milyen lehet szabadon határozni a jövődről? (…) Hol kezdődik a demokrácia? Mert nálunk talán ott kezdődhetne, hogy mi, nők is bármikor kitehetjük a lábunkat otthonról. Ott, hogy létezik akaratunk…

Nikóka13 P>!

Mennyi minden van a könyvekben. Rengeteg szemtanú, mert saját életük van, és amikor olvassák őket, akkor élnek igazán. Minden elmében másként születnek újjá. Ilyenek a versek is. Holt költők irományai, amik más és más köntösbe öltöznek egy-egy olvasáskor. Valaki boldog lesz tőle, valaki szomorú, valaki megkönnyebbül, valaki úgy érzi, a szíve olyan nehéz lesz, mint a leghatalmasabb kőtömb.

466. oldal, 31. fejezet (Álomgyár, 2018)

Dorina_S>!

– A hitünk, a hazánk nem lesz több, ha elzártan élünk, és nem élvezzük a földi létet.

Dorina_S>!

Fújtatok, mint egy telivér a futam után.

Dorina_S>!

– Van, amikor egy pillanat alatt hozunk jó döntést.

Borsa Brown: A koronaherceg Billal al-Szudairi története

Az Arab sorozat · Összehasonlítás