70. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

A ​maffia gyermekei (A maffia ágyában) 195 csillagozás

A történet 6 évvel később
Borsa Brown: A maffia gyermekei Borsa Brown: A maffia gyermekei

A Maffia gyermekei novella Borsa Brown nagysikerű Maffia-trilógiájához kapcsolódik. A harmadik résszel lezárult ugyan Massimo és Suzanne harctól és szenvedélytől túlfűtött története, de az írónő úgy döntött, hogy bepillantást enged az olasz család hat évvel későbbi életébe, mely azóta gyermekekkel is bővült.

Álomgyár, Budapest, 2021
Álomgyár, Budapest, 2020
puhatáblás · ISBN: 9786156067111
Álomgyár, Budapest, 2020

Massimo Borelli · Umberto Sapho · Fabiana Bibiana Borelli

MissFortune>!

Borsa Brown: A maffia gyermekei A történet 6 évvel később

Rövid kis szösszenet, azonban mégis jó érzéssel töltött el. Massimo igazi lányos apa, félti mindentől a kis csajokat, mindezt nagyon édesen teszi. Remek volt belelátni Suzannel való közös életükbe, jó lett volna belőle több is.
Biztosan olvasni fogom a Saphot, bízok benne, hogy abban is kapnak egy kis szerepet.

Bitten>!

Borsa Brown: A maffia gyermekei A történet 6 évvel később

Kulturált leszek: a fene vigye el Nesze neked 16 oldal.

Értékelésem:
És benne van minden!
Vége/Fin/End/Ende

A fejemben van egy Sapho forgatókönyv, de komolyan! Valaki nem akarja megírni?

Borsa Brown: A maffia gyermekei A történet 6 évvel később

Elképesztő! Mindössze 16 oldal, de teljesen magával rántott. Legszívesebben azonnal lekapnám a polcról a trilógiát, és csak olvasnám, olvasnám, olvasnám…
Jól gondolom, hogy valamikor a jövőben megismerkedhetünk a Sapho család történetével is? ;)

Milli88 P>!

Borsa Brown: A maffia gyermekei A történet 6 évvel később

Annak ellenére, hogy egyáltalán nem olvastam az előzményeket egyből fel tudtam venni a fonalat. Az első 1-2 oldalon azonnal vázolja az írónő a helyzetet és nem érzetem idegennek magam a történetben. A rövidke 16 oldal ellenére elég sok minden történik az oldalakon. Nem kizárt, hogy az előzményeket is egyszer elolvasom.

Deziréé>!

Borsa Brown: A maffia gyermekei A történet 6 évvel később

Első olvasásom az írónőtől. Annyi jót hallottam már az írónőről, hogy gondoltam neki kezdek ennek a kis novellának, hátha meghozza a kedvem a többi könyvéhez.
Lövésem sincs, hogy kik a szereplők, de még így is megkedveltem őket. Tényleg kedvet kaptam elolvasni a többi könyvet. Igazi kedvcsináló volt ez most számomra.

Borsa Brown: A maffia gyermekei A történet 6 évvel később

Imádtam. Jó volt újra belelátni Massimo és Suzanne életébe. Annyira olvastam volna tovább és tovább, főleg egy bizonyos másik „don” miatt. Köszönjük Borsa Brown. :)

_Enii_>!

Borsa Brown: A maffia gyermekei A történet 6 évvel később

Az eltelt hat év életem legszebb időszaka.

Mivel a trilógia részeit is imádtam,így ez sem kérdés,hogy 5*. Jó volt belelátni az életükbe így 6 évvel később. Bár megmondom őszintén,én egy egész könyvnyi további történést is el tudnék viselni. Érdekes érzés elengedni a Borelliket,mert nagyon a szívemhez nőttek. Egy szó mint,száz tökéletes lezárása egy tökéletlenül életszerű olasz családnak.
Kedves Borsa! Köszönöm az élményt. :))

Nono_Tamas>!

Borsa Brown: A maffia gyermekei A történet 6 évvel később

Nagyon tetszett ez a kis szösszenet, és tökéletes lezárása volt a Maffia trilógiának, szóval örülök hogy olvastam!
Rettentően kíváncsi lettem a Saphok történetére is, szóval alig várom hogy olvassam.

Rebbencs>!

Borsa Brown: A maffia gyermekei A történet 6 évvel később

Szerintem maga a trilógia is remek befejezést kapott, de azért nem bántam, hogy még néhány rövid oldal erejéig újra betekinthettem Massimo és Suzanne életébe, főleg mivel Umberto is nagy szerepet kapott.
Számomra az egyik legjobb dolog ebben a szériában az a nagy szerelem, ami kialakult a két főszereplő között, Borsa ezt nagyon szépen és igényesen jeleníti meg, jó erről olvasni minden egyes alkalommal. Arról is, hogy ez az évek alatt sem apadt, valamint, hogy már családdá nőtték ki magukat és új problémákkal kell megküzdeniük. Szerintem Borsa még mindig lehengerlően hozza a karakterek stílusát, Massimo minden egyes fejezettel egyre közelebb kerül hozzám, egyre jobban bírom a karakterét és főleg a változásait – pozitív irányba.
Annak meg külön örülök, hogy már léteznek a Sapho könyvek is, mert ez a novella függőben hagyta Umberto sorsát, amire nagyon is kíváncsi vagyok, nagyon érdekel, hogyan alakítja az írónő a maffia világot tovább. (Hamarosan meg is tudom majd, csak előbb még Jesus jön, de utána Umberto Sapho bizonyíthat nálam. :))

Dia21>!

Borsa Brown: A maffia gyermekei A történet 6 évvel később

A maffia gyermekei egyfajta nosztalgia volt csupán a trilógiára nézve, és egészen biztos vagyok benne, hogy minden Borsa Brown és A maffia ágyában rajongó imádni fogja.

Teljes értékelésem itt találod: https://konyvek-regenyek-vilaga.blogspot.hu/2018/01/bor…

Sippancs P>!

– Ügyes voltál, Bibiana! – fordul hátra hozzá Umberto.
– Tudom – veti vissza félvállról.
Erre Umberto nevetni kezd, én meg a visszapillantóba nézve mondom:
– És milyen szerény vagy!
– Az mit jelent?
– Azt, hogy tiszta apád vagy! – kacag tovább Umberto.

Kapcsolódó szócikkek: Massimo Borelli · Umberto Sapho
Dorina_S>!

Az idő rohan, és mi sosem érjük utol.

Sippancs P>!

Este van, meg kell állapítanom, szuper apa vagyok. Micsoda sikerélmény. Nem üvöltött egész nap a gyerek, etettem, tisztába tettem, dajkáltam, sétáltunk, fürdettem…
Superman vagyok!

Kapcsolódó szócikkek: Massimo Borelli
Dorina_S>!

Az eltelt hat év életem legszebb időszaka.

Dorina_S>!

Massimo nem túl nagy állatbarát. Mondhatom úgy, hogy minden állat, aki nagyobb nála, frusztrálja.

jazmin_schweininger>!

Az evés az gyönyör!

7. oldal, 1. fejezet (Álomgyár, 2017)

Dorina_S>!

Mi tagadás, jó békében élni.

Sippancs P>!

Félhomály van, ebben a félhomályban Massimo szemei mindig az ördögöt mutatják nekem. Az ördögöt, akinek aranyból van a szíve, aki oroszlánként harcol egy klánért, a békéért, és akinek mi vagyunk a minden. A fekete pupillájába mélyedve a végtelen sötétség mutatja, hogy az életünknek örökre lesz fekete foltja, de van egy világosodó írisz… és egy hófehér tenger, ami ezt körbeöleli. A mi kiutunk. A mi békességünk, boldogságunk.

Dorina_S>!

Érezheti azt az ember, hogy túl fog benne valami csordulni?

Dorina_S>!

A kitartás az emberi tulajdonságoknak talán a legértékesebbike.