A ​maffia ágyában (A maffia ágyában 1.) 764 csillagozás

Borsa Brown: A maffia ágyában Borsa Brown: A maffia ágyában

Suzanne ​Roberts körül megfordul a világ: viharos gyorsasággal veszít el mindent és mindenkit maga körül, ami és aki addig fontos szerepet töltött be az életében. Szerencséjére a sors kárpótolja őt mindenért: megajándékozza Massimo, az ellenállhatatlan, művelt és jómódú ügyvéd szerelmével, aki rögvest szülővárosába, Palermóba röpíti álmai asszonyát. Itt véget is érhetne ez a romantikus történet… a happy end ezúttal mégis elmarad. Szicíliáról ugyanis kiderül, hogy távolról sem a képzelet mesés birodalma, s lassan Massimóról is lehull az álarc…

Lesz-e kiút az érzései között őrlődő, bántalmazott hősnő számára? Van-e szabadulás a maffia hálójából? És egyáltalán: hol van a határ szerelem és gyűlölet között?

„A gyűlölet is szeretet, csak épp fejtetőre van állítva. A szeretet igazi ellentéte a félelem” – adja meg a választ Osho, és e tantétel igazságát nem is bizonyíthatná hitelesebben e könyv.

BORSA BROWN lélektani folyamatokat is boncolgató, letehetetlen regénye… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Álomgyár, Budapest, 2023
Álomgyár, Budapest, 2022
Álomgyár, Budapest, 2021

Massimo Borelli · Suzanne Roberts

Bitten>!
Borsa Brown: A maffia ágyában

Azt kell mondjam, eddig is szerettem de ez a bővített dolog nekem nagyon bejön.
Massimo gondolatai kiegészítik a hézagokat és egyfajta erőt és nyomatékot adnak a dolgok súlyának.
A napokban már nem egyszer volt billentyűzetemen „a ffi szemszög” és most itt ugyancsak, nem tudom ki hogy van vele….. de van egy különlegességük, ugyanakkor ritkák mint a fehér holló és jómagam szívesen olvasom az ilyen írásokat, csak vadászni kell :D
Massimo vérmérséklete, mentalitása és jelleme erőteljes …..
Suzanne elindul egy úton és mi szépen követhetjük előzmény és következmények sorát….

Borsa Brown: A maffia ágyában

Van-e az a könyv ami másodjára is kihozza belőled ugyanazokat az ellentètes èrzèseket, mint egy èvvel ezelőtt, amikor először olvastad?:) Nekem ez az a könyv. Egyszerre szerettem ès utáltam nèhány momentumát, de mivel tudom, hogy minden egyes pillanatra szüksèg van a folytatás miatt, így megèrtem. Massimo szemszöge más perspektívába helyezett dolgokat, ès így, hogy nem csak a tetteivel hanem a gondolataival is szembesültem, jobban tudtam vele azonosulni, bár.. nem mindig:) Szerettem. Massimo gondolatain sokat nevettem, olykor izgultam, dühös voltam, nèha szomorú. De továbbra is a kedvenc sorozatom. Izgalmas, fordulatos, szenvedèllyel ès szuper karakterekkel teli törtènet! Akik már olvasták azoknak ajánlom mert így bővítve mèg inkább perzsel:) Akik pedig nem olvasták mèg, csupán azt tudom mondani folytassátok a többi rèsszel, mert ez csupán a kezdet:) Sokkal de sokkal jobb lesz ez mèg! A vège most is összetört:(
Remèlem hamar jön a bővített folytatás!!❤

MissFortune>!
Borsa Brown: A maffia ágyában

Azt hiszem, még így soha nem éreztem magam egy könyv elolvasása után. Annyira vegyes érzelmeim vannak az egésszel kapcsolatban, 2 nagyon szélsőséges ráadásul. Gyűlölöm is, na meg szeretem is. Feladta a leckét, mert életem során még soha nem éreztem így. Heves érzelmeket váltott ki belőlem, néhol tomboltam volna legszívesebben. Bevallom, ezért adtam meg rá a 4 csillagot.. Nagy hatással volt rám.

Tulajdonképpen nincs sok szerethető dolog ebben a történetben, maximum az elején. A végére rájöttem, hogy mindkét főszereplő bolond és egyáltalán nem kedvelhetőek egyenlőre. Suzanne egy hülye liba, soha nem teszi azt, amit mondanak neki, nem tud csendben maradni, amikor igazán kéne. Az életfelfogása is különös számomra, soha nem értettem az olyanokat, akik egyik férfiről a másikra mennek, Ő meg aztán egészen durván csinálta. Khm. Mindenesetre Suzanneről már az elején kiderül, hogy nem a legélesebb kés a fiókban, amit élete során elért, azt csupán a szépségének köszönheti.
Na és akkor itt van a másik hülye, Massimo, aki az olasz vérmérsékletre egyáltalán nem cáfol rá, sőt. A könyv elejétől fitogtatja az erejét, a végére ez hatalmas méreteket ölt. Egy nő verő balfácán a csávó…

Komolyan én se hinnem el, ha nem én érezném, mert még ezek mellett is szívesen a kezembe vettem, elgondolkodtam rajta akkor is, amikor nem olvastam. Olvastatta magát, hajnali 3-ig nem tudtam letenni, annyira kíváncsi voltam mit csinál ez a két hülye… Normális vagyok én?:'D

Mrs_Curran_Lennart P>!
Borsa Brown: A maffia ágyában

Többen ajánlották nekem ezt a trilógiát és felkészítettek rá, hogy az első rész ki fog akasztani. Suzanne egy igazi nagyszájú, elmebeteg p*csa. Csoda, hogy még él, én már biztos lelőttem volna Massimo helyében. Direkt felcseszte az ipse agyát állandóan. Én sem örültem volna egy maffiózó férjnek, de liftben sem szoktam szexelni ismeretlen ügyvédekkel. Remélem a folytatásban javul a csaj, mert amúgy meg érdekel a történet.

Infierno>!
Borsa Brown: A maffia ágyában

Néhány éve találkoztam először ezzel a sorozattal. Akkor nagyon tetszettek a karakterek és maga a történet is. Az évek alatt sokat változhattam, tapasztalhattam, mert amit korábban imádattal olvastam, az most elborzasztott. Ez pedig a kegyetlenség. Egy férfinek soha, semmilyen körülmények között nem szabadna egy nőre kezet emelnie. És aki egyszer megteszi, az megteszi máskor is. Nem értettem, hogy hogy lehet egy ilyen férfit szerelemmel szeretni. Mert jóképű és gazdag, joga van brutálisnak lenni? És ezek miatt a nő csak tűr a végtelenségig.

Suzanne buta, nagyon buta nő. Nincs menekvés, igen. De ő éhezi a halált, minden szavával és tettével a saját sírját ássa ahelyett, hogy csendben meghúzná magát.

Nem értettem, hogy két ember, akik ekkora fájdalmat és szenvedést okoznak egymásnak, hogy tudnak szerelmesek lenni? Túl beteg ez az egész.

Hogy miért adok mégis ilyen magas pontozást? Mert Borsa a kedvencem, Massimo is az lesz a jövőben, szép emlékeim vannak abból az időszakból, amikor először a kezembe került a kötet. És a stílus. Bármennyire fájnak is azok a pofonok, egyszerűen muszáj tudni, mi történik majd a következő oldalon.

ZCsilla>!

Szerelmes lettem! ❤
Szerelmes lettem ebbe a történetbe, ebbe a világba és Massimoba!

Ez valami brutál jó volt!
Szenvedélyes, izgalmas, érdekes és minden olyan jelző jellemzi, ami miatt letehetetlen!

Fogva tartott az elejétől fogva. Magához láncolt és nem engedett el a történet! Amikor nem olvastam, akkor is ez járt a fejemben … rég volt már ilyen érzésem egy könyv kapcsán.

Mindent átéltem az olvasás során, amit a szereplők! Érzelmi hullámvasút volt a javából, nem akartam leszállni! És ez annak köszönhető, hogy az írónő ilyen csodálatosan megírta ezt a könyvet.

Szerettem mindent ebben a történetben! A cselekményt, a szereplőket, az írónő stílusát.
Igen, még Suzannét is megkedveltem! Engem nem idegesített, de ennek csak egy oka van. Én sem hagyom magam olyan helyzetekben, amikben úgy érzem, hogy igazam van! ;)

Drága Massimo!
Akkora egy rohadék vagy, de ezt elnézem neked, mert olyan szenvedéllyel és mély érzéssel tudsz szeretni, hogy el is felejtem, hogy „miféle” ember is vagy. Kíváncsian várom, hogy mit mutatsz meg még magadból, úgyhogy nem engedlek el! ;)

Magamat pedig csak szidni tudom, hogy miért nem olvastam hamarabb Borsa Browntól. Ha tudtam volna, hogy ilyen élményben lesz részem, nem várok eddig.

Most mennem kell, mert olvasni szeretnék „A maffia ölelésében”…

L_B_Mariann>!
Borsa Brown: A maffia ágyában

Ez a könyv, aztán jól feladta a leckét!: Na erről írj, véleményt!
Ez a könyv, szó szerint eltipor. Felemel, magasztal, majd ismét atgázol rajtad!
Imádattal szeret, ugyanakkor szívből gyűlöl…
Volt, hogy boldogság szállt meg, és volt, hogy a magányt és elhagyatottságot is át tudtam érezni.
Így hát amikor azt mondom, hogy gyűlölve imádom a könyvet, cseppet sem túlzok.
A két szereplőnkkel kapcsolatban is ilyen kettős érzéseim vannak. spoiler
Így, hogy olvastam a Sapho első részét, a két férfit összehasonlítva, Umberto-t és Massimo-t, teljesen különbözőek. Ebben a részben keltette fel az érdeklődésemet, Massimo és Suzanne. De, mégcsak nem is gondoltam, hogy ilyen út áll mögöttük…
Neki kell állnom a folytatásnak! Tudnom kell mi lesz ezzel a kettővel…

Madama_Butterfly>!
Borsa Brown: A maffia ágyában

Ez egy könyv, amit nem értek…. sem a főhősöket, sem a cselekedeteik és érzelmeik mozgatórugóit
Ez egy könyv, ami feldühített, nem is kicsit: a főszereplő hölgyeményt néha szívlapáttal csapkodtam volna agyon, párhuzamosan pedig addig ráztam volna, amíg kerül némi értelem a fejébe és tovább bír látni a saját orránál…
Ez egy könyv, ami bicskanyitogató hatással van rám a hímsoviniszta, nőverő, erőszakos olasz macsó maffiózójával
De ez egy könyv is, aminek a folytatását mindezek ellenére biztosan a kezembe veszem. Az okát még nem tudom, de talán kiderül… :)

KönyvMoly_1989>!

2018-as értékelés, bővített kiadás, 3*

Nem, nem, és nem! Azt hittem, hogy sokkal jobban meg fogom érteni a szereplőket, mint az első kiadásban, de ebben a vastagabb kötetben csak unszimpatikusabb lett Massimo is, de főleg Suzanne… Pedig vele nagyon együtt akartam érezni, de mélységesen buta, naiv nőnek tituláltam pár fejezet után… Massimo meg hiába dögös és szenvedélyes, ha mellette egy agresszív vadállat, és hiába az ő szemszögéből írt plusz fejezetek, egyáltalán nem tudtam őt megérteni, sőt még szánalmasabb lett a szememben.
Ettől függetlenül kíváncsi vagyok a folytatásra, a figyeltjeim jobb értékeléseinek köszönhetően.

2016-os értékelés, 4*

Hogyan lehet írni egy történetről, amit egyszerre gyűlölsz és imádsz? Hogyan lehet szavakba önteni a megvetés és a szenvedély azon keverékét, ami átitatta ennek a könyvnek a lapjait?
Minden egyes oldalon dúlt a harc a szereplők között, a szenvedést szerelem követte, a szerelmet undor… És én is ugyanezt éreztem. Dühös voltam. Feldúlt. Kiégett. Szomorú, mégis reménykedtem egy olyan pálfordulásban, egy olyan végben, amely már hamvában holtnak számított. Kifacsartak és eldobtak, mire a könyv végére értem.
Suzanne és Massimo szerelme elemésztő tűz, újra és újra kitörő vulkán, a legjobb és egyben a legrosszabb dolog, ami velük történhetett.
Agresszió, vágy, hatalom és pénz… Földbe döngöl ez az érzelmi hullámvasút, és lelkileg az olvasó is ugyanúgy szenved, mint a két főszereplő.
Mégis alig várom a folytatást, tudni akarom, tudnom kell, mi lesz ennek a két embernek a végzete…
Képtelen voltam 5 csillagot adni, annyira megviselt a történet.

Aninaa P>!
Borsa Brown: A maffia ágyában

Aki nem olvasta, ne nyissa meg a spoilereket!!
Ez a könyv most ünnepélyesen felkerült az imádomdeutálomis nevű képzeletbeli polcomra :D
Ez volt az első Borsa könyvem, és nagyon örülök, hogy ezt választottam. Egy jó maffiás sztorival, meg egy dögös, olasz alfahímmel off engem könnyen meg lehet venni.
Drága kicsi Suzanne! Hát ne vedd sértésnek, de nincs nálad ostobább a Földön :D Komolyra fordítva a szót, nekem volt részem ilyen kapcsolatban. spoiler off Így ezt a témát sajnos nagyon is közelinek érzem magamhoz. És azt kell mondanom, hogy a lehető legeslegrosszabb módon kezelte a helyzetet. Egyszerűen képtelen vagyok megérteni, hogy a fenébe nem halt ki belőle minden érzés Massimo felé. Hogy nem undorodott meg tőle? Mi erre a magyarázat? Nem győzöm hangsúlyozni: EZ NEM SZERELEM!!! Óriási zavar van mindkettőjük fejében ezzel kapcsolatban, mert azt hiszik szeretik egymást. Ez egy beteg, pusztító kapcsolat. Azonnal kedvencem lenne ez a könyv, spoiler Igazából ez volt az első ilyen maffiás könyvem, ahol az írónő ezt meglépte, és ez az ami miatt azonnal meggyűlöltem Massimot.
Akkor miért szerettem mégis a könyvet? Egyszerű: mert nem tudtam letenni. Faltam a lapokat, izgultam, őrjöngtem, dühös voltam, szomorú voltam. Annyi érzelem váltakozott bennem, hogy emiatt mégsem tudom utálni igazán.
Az viszont biztos, hogy bármi lesz is a folytatásban, én nem bocsátok meg Massimonak. Van ami megbocsáthatatlan, és amit ő tett, az egyértelműen ebbe a kategóriába tartozik.

Niitaa P>!

Szerintem azoknak az embereknek vannak a legnagyobb belső harcaik, akik kívülről sziklaszilárdnak tűnnek.

_Enii_>!

Ne felejtsd el, a tűz sokkal veszélyesebb, mint a langyos víz.

Nilla I>!

Amikor a hétköznapi életünket éljük, sohasem gondolunk arra, hogy bizonyos dolgok megtörténhetnek velünk. Aztán egyszer csak ott
találjuk magunkat a világ közepén, egyedül a fájdalmunkkal, és az életünk úgy pereg le előttünk, mintha film volna.
Az én életem nem film volt. Valóság. Valóságos szerelem, valóságos halálfélelem.

Előhang

ZitussKa>!

(..) tíz perc kellett neki, míg beállt egy tök üres helyre, ahol èn busszal is megfordulok egy perc alatt (..)

Massimo-17

Ezt a nőt! Kikèszít!
Kèt dologban verhetetlen: a felidegesítèsben ès az ölelèsben.
Fasza! Ezt jól beválasztottam!

Massimo-291

_Enii_>!

A gyűlölet és a szerelem valóban közel áll egymáshoz, ezzel az alapigazsággal ekkor szembesültem. Gyűlöltem ezt az embert, azért, mert bűnöző volt, és mert engem ennyire megalázott – de határtalan szerelmet is éreztem iránta.

JKrisz>!

– Találkozni szeretnék magával, és maga is velem.
– Én csupán azért hívtam, hogy megköszönjem a virágot.
– Rendben, akkor köszönje meg személyesen.
– Ez most inkább hangzott parancsnak, mint kérésnek.
– Találkozna velem? Kérem!
Nehezemre esett megőrizni a komolyságomat.
– Rendben, hajlandó vagyok magával találkozni, de csak azért, hogy láthassam az arrogáns arcát, amint bocsánatot kér.
– Ezek szerint, akkor holnap velem tölti az estét?
– Vacsorázni hív, vagy az ágyába?

Kapcsolódó szócikkek: Massimo Borelli · Suzanne Roberts
Sippancs P>!

Ha egyetlen szóval kellene őt jellemeznem, annyit mondanék: vezér. Vezér, mert elvezetett engem a szerelem ösvényein a teljes boldogsághoz – és vezér, mert megmutatta az utat a pokol legmélyebb bugyraiba.

ZitussKa>!

Az esőtől kicsit elkenődött a szemfestèke, a hajából pedig csöpögött a víz, èn meg úriemberkènt álltam az esernyőm alatt. Kicsit mèg meg is sajnáltam. De most mit kellett volna tennem? Tartsam a feje fölè az ernyőmet? Ő az angol! Tudnia kène, hogy ebben a retek Londonban állandóan esik az eső.

Massimo-17

Niitaa P>!

Akit szeretünk, annak felettébb tetszeni akarunk!

A maffia ágyában sorozat · Összehasonlítás