„Amit egyszer valakivel felépítettél, azt csak vele élvezheted!”
Úgy érzem, hogy ez a regény teljesen más stílusú, mint amit megismerhettünk az írónőtől A maffia ágyában vagy Az Arab sorozatnál.
Tulajdonképpen egy teljesen valós és életszerű problémát mutat be Pamela és Steven házasságának segítségével. Bármelyik házasságban adódhatnak ilyen gondok, mint főszereplőinknél. Tetszett és borzasztóan becsültem, hogy Pamela nem futamodott meg és nem az egyszerűbb utat választotta, nevezetesen a válást. Mert igen, az lett volna a könnyebbik út. Nem egyszerű egy huszon X éve tartó házasságot összetartani és fenntartani, hogy az ne a megszokásról és a napi rutinról szóljon. Mert ha arról szól, akkor egy idő után ellaposodik. Egy idő után a házaspár úgy élhet egymás mellett, mintha testvérek lennének.
Úgy gondolom, hogy egy házasságot is minden egyes pillanatban ápolni és gondozni kell, mint egy cserép virágot és ebben mind a két félnek partnernek kell lennie. Egy bizonyos idő után az a fene nagy szerelem elmúlik egy házaspár életében és átveszi a helyét egy sokkal mélyebb érzés, ami a szeretet és jobb esetben pluszként a tisztelet.
Véleményem szerint ezt a regényt azok a hozzám hasonló nők értik igazán, akik hosszú ideje házasságban/párkapcsolatban élnek és ebből adódóan kb. a negyvenes korosztályhoz tartoznak.
Teljesen tudtam azonosulni Pamelával, hiszen én is 18 éve házasságban élek és a mai napig rajongással szeretem a férjemet, mondhatni még mindig érzem azt a szerelmet is iránta, amit a megismerkedésünk idején, 22 évvel ezelőtt éreztem. Ennyi együtt töltött idő után már ismerjük egymást kívülről-belülről, de igenis még mindig lehet olyat mutatni és kell is, ami a másiknak újdonság lehet. Azt a bizonyos tüzet fenn lehet tartani és, ha ahhoz ilyen kis játékok kellenek, mint amiket Pamela kitalált, akkor azokkal. Bátran állíthatom, hiszen tapasztalatból beszélek, egy negyven éven felüli házaspár élete is lehet izgalmas. És valóban igaz az az állítás, miszerint „egy nő nappal legyen rendes anya, este pedig egy szajha a hálószobában”.
Ami egy kicsit negatívum volt számomra a könyvben, hogy sokszor inkább az ANYA volt központban és nem a NŐ. Nyilván Pamela egy személyben anya, feleség és nő is, de nekem sok volt az anya szerep a történetben.
Különösen az érettebb korú női olvasóknak ajánlom ezt a könyvet, mert mi érthetjük igazán, hogy miről beszél Borsa Brown ebben a történetben.