Stage ​pass 8 csillagozás

Boros Lajos: Stage pass

Tudod, mikor minden bejön. Most is libabőrös leszek, ha eszembe jut. Mikor minden bejön! Fönt is, lent is. Tiszta libabőr vagyok. Mondom, hogy nem vagyok normális!

Ifjúsági Rendező Iroda, Budapest, 1986

erabig>!
Boros Lajos: Stage pass

A téma jó, mert kicsit betekinthettünk a „kulisszák mögé”; de túl felszínes. A könyv szerkezete egyáltalán nem tetszett.

Juhász_Peti>!
Boros Lajos: Stage pass

A hírhedt Stage Pass! Belépő a kordon mögé, és az első road könyv, amit a Hungaroton főszerkesztője, Lali király vetett papírra egy diktafon felvétel alapján. Persze nem mindent, mert az akkori cenzné, meg cenzúra… kicsit kiherélte. 1986-ban vagyunk. Azóta is csak két másik road könyv született, pedig eltelt 30 év. Hiába, kényes témákat feszegetni nem ildomos ma sem. Itt Kraft Tamás technikusról van szó, aki híres volt szabad szájúságáról, no meg szakmai tudásáról.
A könyv végig megy „Tomo” tinédzseres zenekar közelébe kerülésétől és kikupálódásán át az Illés klubtól a Ferm, Vadmacskák, Bergendy, Fonográf, LGT, Koncz,Korál, Apostol, Karthago , Rolls, R-go, Omega és ki tudja hány zenekaros háttérsztorin a Rockszínházig. Mindenkihez van története … Még néhány külföldit is hangosított, mivel az ORI delegálta. Ha valamelyik bandánál ott ragadt egy ideig, annak oka volt. Nem mond el mindent a könyvben, de épp eleget…A Konczos szivatást, az Apostolos kicsapongást, a Karthagos kubai stikliket, az egyéb általánosnak mondható pinázást, piálást, csempészkedést. Miért akart mindenki külföldön fellépni. Miért jó, ha beszélsz nyelveket… Nem mindegy, hogy egy skandináv csaj aktus közben mit súg a füledbe angolul (Honey or Money) Szó van arról, hogy milyen nehéz volt néha a szarból várat építeni (Hangosítás), például a híres „80-as Fekete Bárány” Koncerten, amit le is nyilatkozott a Mozgó Világban…Vagy leírja, mennyit lehetett keresni a turnén, ami meg könnyen jött, az könnyen ment…Miért nincs állandó nője általában egy technikusnak. Iszonyatos jó humorral van és nyersen beszél, mint egy csiszolatlan gyémánt. Beszerezhetetlen és letehetetlen alapmű, hogy kötelező-e, az nem kérdés! Tömény Rock’n Roll! Legendás figura a zenészek között máig. Boros is jót profitált belőle…