Filozófia! 0 csillagozás

Boros János: Filozófia!

Boros János (Pécs, 1954), az MTA doktora, a Pécsi Tudományegyetem filozófiai tanszéke és a filozófia doktori iskola vezetője. Eredeti végzettsége okleveles vegyészmérnök (Veszprém, 1978). Az 1980-as években Svájcban (Fribourg és Zürich) tanult filozófiát, Fribourgban 1986-ban filozófiai diplomát, majd 1987-ben filozófiai doktorátust szerzett. Párizs, az Amerikai Egyesült Államok és Németország számos egyetemén folytatott kutató és oktató munkát. Legfontosabb könyvei: Pragmatikus filozófia (1998) és A demokrácia filozófiája (2000), mindkettő a Jelenkor Kiadónál jelent meg.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Iskolakultúra Gondolat

Gondolat, Budapest

Fehérló_Filozó_Fia>!

Anaximandrosz könyvéből egy szó szerinti idézet is fennmaradt egy i. sz. 6. századi újplatonikus Arisztotelész-kommentátornál, Szimplikiosznál:
,Amikből keletkeznek a dolgok, azokba történik a pusztulásuk is »szükségsze- rűen; mert büntetést és jóvátételt fizetnek egymásnak jogtalankodásaikért az idő elrendelése szerint« (B1 DK), mint igen költői kifejezésekkel mondja.”

Fehérló_Filozó_Fia>!

jobb igazságtalanságot elszenvedni, mint elkövetni, hiszen az utóbbi a léleknek válik kárára (Gorgiasz 474C skk.).