Érettségi ​témakörök vázlata történelemből közép- és emelt szinten 10 csillagozás

Boronkai Szabolcs: Érettségi témakörök vázlata történelemből közép- és emelt szinten

Kiadványunk összefoglalja azokat az elméleti ismereteket, amelyeket a vizsgázónak tudnia kell történelemből a sikeres emelt szintű érettségi vizsgához. Az összeállításnál figyelembe vettük a korábban megjelent és a 2017-től érvényes érettségi követelmények alapján nyilvánosságra hozott hivatalos mintatételeket és mintafeladatsorokat. Teljes mondatokból álló szöveg formájában, mégis vázlatszerűen taglalva tárgyaljuk a kisebb egységekre lebontott érettségi témaköröket. A kötet egymástól megkülönböztethető módon tartalmazza a közép- és emelt szintű tananyagot. A könyv részletesen bemutatja a 2017-ben életbe lépő érettségi vizsgakövetelmények témaköreit, a fogalmak meghatározását, illetve az új kerettantervben megadott kulcsfogalmak is hiánytalanul megjelennek. Összefoglaló táblázatok, ábrák segítik az ismeretek rendszerezését. Könyvünket ajánljuk az érettségi előtt állóknak, illetve az alsóbb évfolyamok tanulóinak is önellenőrzése és az adott témakör áttekintésére.

Maxim, Szeged, 2017

Kis_Andrea>!

Nagyon hasznos könyv. Pontokba szedve, könnyen áttekinthetően tartalmaz mindent, amire a felkészülés folyamán szükségem volt. Nincs benne rizsa, csak a lényeg tömören összeszedve.

R4ms3s P>!

Fantasztikus könyv! Rengeteg mindenre kitért benne, szépen meg van szerkesztve, nagyon jól fel tudtam készülni belőle emelt szintre. Ajánlom minden érettségire készülőnek!
Mivel eléggé rövid és lényegre törő, így utolsó napokon is könnyen áttanulmányozható, mankónak nagyszerű.
Ha viszont tanulni szeretnél is belőle, mert mondjuk nincs tanárod aki felkészítene, akkor ajánlom a B. Mátyus Gyöngyi – Bori István: Történelem érettségi témavázlatok II. könyvet, amiben részletesebben ki vannak fejtve a témakörök.

Dávid_Diószegi>!

Ebből és a sorozat többi kiadványából készültem emelt érettségire autodidakta módon.
Nekem bevált, jól összefoglalta a dolgokat.