Hangyatelep 0 csillagozás

Böröcz Réka: Hangyatelep

Több ​mint fél évszázada működik a Pesterzsébeti Múzeum, amely a helytörténeti gyűjtemény mellett jeles színháztörténeti és képzőművészeti anyaggal is büszkélkedhet. Az intézmény az elmúlt évtizedekben a kiállítások szervezése és az anyaggyűjtés mellett számos helyi vonatkozású történeti, kultúrtörténeti kiadványt jelentetett meg.
A 2004-ben újraindított sorozat, a Pesterzsébeti Múzeum könyvei nyolcadik köteteként ajánlom figyelmükbe A Hangyatelep – egy bódéváros a budapesti agglomerációban a két világháború között (1924-1934) című művet.
A szerző Böröcz Réka Pesterzsébeten született, 2008-ban végzett az ELTE szociológia szakán.
„Egy szemináriumi dolgozathoz témát keresve lapozgattam Nagy Dezső helytörténeti bibliográfiáját, amikor először találkoztam a Hangyatelep nevével. Az összefoglalókból kirajzolódó történet nagyon érdekesnek, szinte hihetetlennek tűnt számomra. Az idézett cikkek elolvasása után azonban éreztem, hogy bizonyos részletek hiányoznak. Ezért a… (tovább)

Pesterzsébeti Múzeum, Budapest, 2009