Hasított ​fa 0 csillagozás

A világrendszer-elmélettől a globális struktúraváltásokig
Böröcz József: Hasított fa

A ​tanulmánykötet Böröcz munkásságának kronologikus keresztmetszetét adja, benne számos olyan tanulmánnyal, mely magyar nyelven még nem jelent meg. A kötet egyetlen helyen, kényelmesen elérhető formában közli a szerző munkásságának a magyar olvasó számára legrelevánsabb részét.

A világrendszer-elméleten belül Böröcz a magyar történeti szociológia, különösképpen Polányi Károly – és tágabban a magyarországi modern szellemi hagyomány legnagyobbjai, Bartók, Ady vagy Jancsó Miklós – által ihletett, sajátosan közép-európai megközelítésmódot képviseli.

Böröcz József a világrendszer-elmélet harmadik generációjának egyik vezető alakja, ezen belül a történeti-regionális elemzés szószólója, aki 2004 óta az MTA doktora, jelenleg a Rutgers Egyetem szociológia tanszékének egyetemi tanára. Világszerte az egyik legtöbbet idézett magyar társadalomtudós. 1995 és 2007 között a Rutgers Magyar Intézet első szakmai vezetője, 2005–2006-ban a Chair in Global Ethics tiszteletbeli… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Eszmélet könyvtár L'Harmattan, Eszmélet Alapítvány