Boris ​Vallejo fantasztikus világa 14 csillagozás

Boris Vallejo: Boris Vallejo fantasztikus világa

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Interpress, Budapest, 1989
120 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637222944 · Illusztrálta: Boris Vallejo

Szabóné_Erdős_Gyöngyi >!
Boris Vallejo: Boris Vallejo fantasztikus világa

Tényleg furcsán disszonáns olvasmányok közé számítani, és nem feltétlenül az időben van esetleg különbség, amíg a szem átfutja, átfogja mindazt, amit egy-egy oldal kínál.
Ez egy egészen másik nyelv – telt, gömbölyű, buja formák, drámai és erotikus, aprólékosan kidolgozott alakok, tiszta, szinte naiv, természetes meztelenség, rajtuk míves és szépséges bőr és fémveretek. Hihetetlen, vad és idegen tájakon misztikus alakok, mitikus állatok…
Az álmokból, a ködből, homályból, a rémálmokból előugró formák, megdöbbentően láthatóvá tett szándékok és érzések, legtöbbször élénk ragyogó színekkel körítve különös történeteket mesélnek.

Interpress, Budapest, 1989
120 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637222944 · Illusztrálta: Boris Vallejo
kovi>!
Boris Vallejo: Boris Vallejo fantasztikus világa

Bár furcsának tartok egy ilyen albumot olvasmányok közé helyezni, lenyűgözőnek tartom Vallejo képi világát, azokkal a gyönyörű, telt, bujaságot sugárzó női modelljeivel.

Koroknai>!
Boris Vallejo: Boris Vallejo fantasztikus világa

Igazi album és az IPM borítók után az elsőként behozott Vallejo gyűjtemény. Mai napig kincsként őrzöm, pedig már lapokra esett széjjel. Ez sajnos nagy hibája, így rögtön az elején a hibákat leszögezném: amolyan mindent a szemnek, semmit a kéznek elv. A ragasztás nagyon hamar széthullik. Igazából portfólió jellege van, semmi szöveg csak kép. Nem tudom mi az előtörténete, de olyan érzéseket kelt, mintha a beharangozott mű (1988-ban az IPC kiadó-nál lehetett olvasni róla) helyett dobták volna piacra. Néhol a képek címénél is érezni némi hazai ízt. A papír mindemellett jó minőségű és a felépítés is az egy oldal egy kép rendszert alkalmazza, ami a 24x32 cm-es nagyságon mellett igazán felemelő lehet a rajongók számára. Tág időhatárt ölel fel, így ’89-ben tényleg csemege volt és legtöbb képe ma is klasszikusnak számít belőle.

plutyka>!
Boris Vallejo: Boris Vallejo fantasztikus világa

Hogy én hogy szerettem a képeit!
Ma már talán nem őt tartanám a legjobbnak, de akkor régen ilyen műfajban ő volt nekem az etalon :-)