Magánélet ​Napóleon korában 13 csillagozás

Boris Dänzer-Kantof: Magánélet Napóleon korában

A sorozat izgalmas történelmi intimitások képeskönyve. Feleleveníti a nagy korszakok hétköznapi életét: a kor egyszerű embereinek mindennapjait, szerelmi és családi életét, étkezési szokásait, lakását, öltözködését, mindezt korabeli képekkel illusztrálva. Szerzői azt vallják ugyanis, hogy a kis történetek szerves részei a nagy történelemnek.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Magánélet

Corvina, Budapest, 2011
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631359688 · Fordította: Aczél Ferenc

Nienna001 P
Boris Dänzer-Kantof: Magánélet Napóleon korában

A magánélet majd minden aspektusával foglalkozott a szerző, ebben a szépen kivitelezett könyvben. A ház, házasság, étkezések témakörei mentén mozogtunk. A napóleoni korral még csak felületesen ismerkedtem meg, inkább csak a divat kapcsán, ezen egy kicsit segített ez a mű. Ismeretterjesztésre ajánlom. Az elmélyedéshez viszont majd több kell, de amíg ez eljön, lehet elzarándokolok a könyvtárba a sorozat többi kötetéért.

Jó vásár volt a Régiségvásáron 250 Ft-ért.

BridgeOlvas I
Boris Dänzer-Kantof: Magánélet Napóleon korában

Sokkal érdekesebb, mint bármi, amit eddig Napóleon koráról tanultam. Olvasmányos, felhasználóbarát, még lapozgatni is öröm. Az evésről szóló részek pedig külön nagyszerűek. ;-)

Zeana
Boris Dänzer-Kantof: Magánélet Napóleon korában

Igazán igényes kiadás, bár a méretével nem vagyok kibékülve, sokkal kényelmesebb lenne egy husisabb A5-ös méret, mint ez a papírvékony A4-es, de végül is mindegy. Sok infót lehet gyűjteni belőle, kellemes, könnyű olvasmány. Egy-egy fejezet nem túl hosszú és nem túl rövid, kifejezetten alkalmas a szakasos olvasásra, amit én művelek. Szerettem. :) Be fogom szerezni a sorozat többi könyvét is.

nalla
Boris Dänzer-Kantof: Magánélet Napóleon korában

Gyönyörű, nagyon igényes kiadás, a mondanivalója pedig a sorozat többi részéhez hasonlóan érdekes.

krisztina0419
Boris Dänzer-Kantof: Magánélet Napóleon korában

Nekem,mint a történelmet szerető emberkének nagyon tetszik ez a könyvsorozat.
Megragadóak a képek, és a témakörök is nagyon érdekesek. Ebben a könyvben megvan mindaz,ami a történelem órákról kimarad. Bár jobb is, hiszem sok apróságot nem kell tudnia, mégis az általános műveltséget nagyban fejleszti. Kiegészíti a lexikális tudást mégis sorakoztat!

Eira

A cukor csak a pénztárcának árt.

71. oldal, Étel és asztal: Sajtok és sütemények