Borgos Anna (szerk.)

Eltitkolt ​évek 8 csillagozás

Tizenhat leszbikus életút
Borgos Anna (szerk.): Eltitkolt évek

A Labrisz Egyesület „leszbikus herstory” projektjának keretében olyan nőket szólaltattak meg, akik a rendszerváltás előtt már felnőttként és leszbikusként próbálták önmagukat elfogadni, és kapcsolatokat, közösségeket keresni.

2009-ben bemutatták az Eltitkolt évek című dokumentumfilmet. A most megjelent, gazdag képanyaggal dokumentált interjúkötetet a filmben megszólaló tizenegy szereplő történetéből és további öt interjú anyagából. A kötetben a negyvenestől hetvenesig terjedő (másfél) generáció tagjai szólalnak meg.

arednuk>!
Borgos Anna (szerk.): Eltitkolt évek

Borgos Anna (szerk.): Eltitkolt évek Tizenhat leszbikus életút

Fontos könyv lehetne, szerettem volna szeretni, de nem ment. Zavar, hogy ugyanabból a körből, körökből kerültek ki az interjúalanyok, noha értem a praktikus okait. Olyan benyomást kelt, mintha minden leszbikus egy sajátos, zárt mikrokörnyezet része lenne. Ugyanazok a szervezetek, ugyanazok a szórakozóhelyek, mindenki mindenkinek volt a barátnője, szerelme, harcostársa. Jó, ez nyilván durva egyszerűsítés, de nagyjából ez maradt meg. Színesebb kell legyen ez a világ, és nyilván az is, különben bukik a szivárvány szimbólum. Olvassátok el, hogy elmondhassátok, hol siklott félre a figyelmem!