Vadregényes ​kelet (Magyarország finom 2.) 6 csillagozás

Borbás Marcsi: Magyarország finom – Vadregényes kelet

A Magyarország finom könyvsorozat első kötete (Szívem csücske ország sarka) a nyugati vidékeken barangolt, mi sem természetesebb tehát, mint hogy ezúttal kelet felé vettem az irányt.

A vadregényes Kelet felé.

Vannak, akik azt gondolják, hogy a keleti vidékek kevésbé mutatják magukat, nehezebb
megismerni őket, rejtettebbek a kincseik…

Kijelenthetem, hogy ez nem így van. Csupán arról van szó, hogy át kell állítani a belső
iránytűt, megnyitni a szívünket, az elménket és bátran átlépni a határt.

Borbás Marcsi

StratComm, Budapest, 2019

Ottivilága>!
Borbás Marcsi: Magyarország finom – Vadregényes kelet

Ez a kötet jobban tetszett, minta az első. Talán azért, mert bár budapesti vagyok, mindig is a Nyírség volt a szívem csücske. A családommal gyermekkoromban keresztül kasul beutaztuk az országot és volt szerencsém a nyári és a hófödte téli Nyírséget is megtapasztalni. Mai napig, évtizedekkel később is élnek bennem azok az időszakok…Én (talán éppen ezért) a tájegységek leírását még mindig keveslem egy kicsit , de lehet, hogy egy szakácskönyvbe ennyi elég is.

Jól válogatott receptek és nagyon szép fotók vannak a könyvben. Az étel leírásokra azonban még mindig igaz, hogy valamennyi konyhai jártasságot igényelnek, mert a receptek 5-10 sorosak (pont az ellentéte a Stahl Judit könyveknek, ahol minden mennyiség, minden lépés részletesen le van írva, még az is, hogy hány centi átmérőjű lábosban főzzünk:) Borbás Marcsinál a zsiradékon megpirítjuk a hagymát, meghintjük paprikával, belevágjuk a krumplit, felöntjük vízzel és készre főzzük kategóriájú leírások vannak, ezért velem már előfordult, hogy amikor konkrétan el szerettem volna valamit készíteni, akkor meg-meg akadtam…

Klodette >!
Borbás Marcsi: Magyarország finom – Vadregényes kelet

Ez a kötet most azért tetszett kevésbé, mint az előző, mert olyan ételek receptjei voltak benne, amiket az én – immáron – nem létező epém nem bír elviselni, ha megfőzném tuti rosszul lennék szinte az összestől, de ez persze nem a könyv hibája.
Attól még nagyon igényes, csodaszép fényképekkel, szuper tájleírásokkal és népszokásokkal teli. Guszta ételekkel és desszertekkel, szuper receptekkel.
Olyan volt, mintha a Gasztroangyal egyik részét olvastam volna.

Magyarország finom sorozat · Összehasonlítás